18 °C Rethymno, GR
20/10/2020

Άρχισε τα «κέφια» της… η «μικρή»

Σιγά που θα μας «έπιανε αδιάβαστους»… Την έχουμε μάθει πλέον την «μικρή» Β’ ΕΠΣΡ και με τα «τερτίπια» της και με τα νάζια της. στην «αυλαία» της πρεμιέρας της κατηγορίας τα πιτσιρίκια του Κεραυνού στον πιο… αργοπορημένο αγώνα του προγράμματος κατάφεραν να πάρουν αποτέλεσμα από τις φιλόδοξες Μέλαμπες έστω και στις καθυστερήσεις (2-2). Οι «μπέμπηδες» του Παναγιώτη Καραντάθα παρά τα 2 γκολ του έμπειρου Κόκκαλη, έφτασαν την αναμέτρηση στο… κόκκαλο και πήραν το τελικό 2-2 από το ελλιπές συγκρότημα του Γιώργου Δημούδη.

Κατά τα υπόλοιπα, η αγωνιστική φάνηκε να… «κυλάει» ομαλά και βάσει των προβλέψεων με την συνάντηση στα Μισίρια ανάμεσα στον Παναρκαδικό και την Κάλυβο (2-3) να αποτελεί του «κλου» της αγωνιστική με το τελικό 2-3 της και έτσι όπως αυτό εξελίχθηκε. Και αυτό γιατί προηγήθηκε το «χορταστικό» 9-1 της Φλόγας Ρουστίκων επί του Απόλλωνα με τα 5 γκολ του έμπειρου «αειθαλή» Βασίλη Γωνιωτάκη, αλλά και το ιδιαίτερα ενδιαφέρον 1-0 του Λίβα κόντρα στα φιλότιμα Γεράκια που θα μπορούσαν να πετύχουν το κάτι παραπάνω.

 

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:
Παναρκαδικός – Κάλυβος 2-3
(71’ Γαραντωνάκης, 80’ Φραγκίδης – 38’ Μιχ. Παπαδομανωλάκης, 50’, 67’ Α. Πολιτάκης)
Λίβας – Γεράκια 1-0
(26’ Μίτου)

Φλόγα Ρουστίκων – Απόλλωνας 9-1
(14’, 33’, 48’, 65’, 75’ Γωνιωτάκης, 39’ Ι. Καλλιτσουνάκης, 25’, 51’ Σταυριδάκης, 28’ Βογιατζιδάκης 82’ Εμ. Δαφνομήλης)

Μέλαμπες – Κεραυνός 2-2
(4’, 69’ Κόκκαλης – 33’ Τάκα, 86’ Πετράκης)

Ρεπό: Αγία Γαλήνη

 

Η βαθμολογία
Ομάδα                          Β.    Ν-Ι-Η    Γκολ
1. Φλόγα Ρουστίκων   3      1-0-0      9-1
2. Κάλυβος                    3      1-0-0      3-2
3. Λίβας                         3      1-0-0      1-0
4. Κεραυνός                  1       0-1-0      2-2
5. Μέλαμπες                 1      0-1-0       2-2
6. Παναρκαδικός         0      0-0-1      2-3
7. Γεράκια                     0      0-0-0     0-1
8. Απόλλων                  0      0-0-1      1-9
9. Αγία Γαλήνη            0      0-0-0     0-0

 

Η επόμενη (3η) αγωνιστική
Σάββατο 3 Οκτωβρίου, 16.00:
Γηπ. Σοχώρας: Κεραυνός – Φλόγα Ρουστίκων

Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2020, 11.00
Γηπ. Μισιρίων: ΑΟ Απόλλων – Λίβας ΑΣ

(12.00)
Γηπ. Καλύβου: Κάλυβος – Γεράκια Γερανίου

(16.00)
Γηπ. Μελάμπων: Αγία Γαλήνη – Μελάμπων
Ρεπό: Παναρκαδικός