30 °C Rethymno, GR
14/07/2020

Ο ΕΡΜΗΣ ΘΑ ΑΓΩΝΙΣΤΕΙ ΣΤΑ ΜΙΣΙΡΙΑ ΚΑΙ Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΣΤΟ ΑΤΣΙΠΟΠΟΥΛΟ

Αλλαγές στα πρόγραμμα Α’ και Β’ τοπικού

Δύο αλλαγές είχαμε στο πρόγραμμα της κατάστασης σε Α’ και Β’ τοπικό όσον αφορά την 19η και την 17η αγωνιστική αντίστοιχα.

Ο λόγος γιατί πολύ απλά ο Ερμής τιμωρήθηκε, οπότε τόσο στην 19η αγωνιστική όπου καλείται να αγωνιστεί «εντός» με τον Τάλω στα Μισίρια όσο και την επόμενη αγωνιστική που υποδέχεται τυπικά την Επισκοπή 2010, χρησιμοποιεί διαφορετικό γήπεδο από αυτό των Ζωνιανών. Για την 20η αγωνιστική είναι βέβαιο ότι δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει τα Μισίρια, καθώς οι ώρες τέλεσης είναι ίδιες το ερχόμενο Σάββατο (σ.σ. την Κυριακή δεν θα γίνουν αγώνες λόγω των ρεθεμνιώτικου καρναβαλιού). Αυτό σημαίνει ότι ο Ερμής θα πρέπει να αναζητήσει νέα έδρα.

Τέλος, αλλαγή έδρας είχαμε και για τον Κεραυνό. Στην περίπτωση αυτή δεν τίθεται θέμα κάποιας τιμωρίας, ωστόσο λίγο μετά αγωνίζεται ο Ρεθυμνιακός για την 1η αγωνιστική των play out, οπότε ήταν αδύνατον να δηλώσει έδρα στη Σοχώρα (σ.σ. υπάρχουν διατάξεις που απαγορεύουν να γίνεται ματς εθνικών κατηγοριών και λίγο πριν να διεξάγονται ποδοσφαιρικοί αγώνες τοπικού).

Έτσι το γήπεδο που διατίθεται για τα «καναρίνια» είναι αυτό του Ατσιποπούλου στις 11.00 π.μ. Το πρόγραμμα λοιπόν έχει μετουσιωθεί ως εξής:

Α’ τοπικό:

Η 19η αγωνιστική

Σάββατο 22 Φεβρουαρίου (15.30)

Γηπ. «Θ. Βαρδινογιάννης»: Επισκοπή 2010 – Σπήλι

Γηπ. Φουρφουρά: Ψηλορείτης – Άρης

Γηπ. Αρμένων: Ασή Γωνιά – ΟΦΑ

Γηπ. Μισιρίων: Ερμής Ζ. – Τάλως Μελιδονίου

Κυριακή 23 Φεβρουαρίου (15.30)

Γηπ. Ατσιποπούλου: ΕΑΠ – Λιβάδια

Γηπ. Περάματος: Αστέρας Περάματος – Αστέρας Ρ.

ΠΑΟ Αλφάς – Ποσειδώνας 0-3 α.α.

 

Η 20η αγωνιστική

Σάββατο 29 Φεβρουαρίου 2020 (15.30)

Γήπεδο; Ερμής Ζων. – Επισκοπή 2010

Γηπ. Μελιδονίου: Τάλως Μελ. – Ασή Γωνιά

Γηπ. Γερανίου: Ποσειδώνας – Ψηλορείτης

Γηπ. Αρμένων: ΟΦ Αρμένων – Αστέρας Περ..

Γηπ. Μισιρίων: Άρης – ΕΑΠ

Γηπ. Σοχώρας: Αστέρας Ρ. – Λιβάδια

Σπήλι – ΠΑΟ Αλφάς        3-0 α.α.

 

Β’ τοπικό:

Η 17η αγωνιστική

Σάββατο 22 Φεβρουαρίου (15.30)

Γηπ. Ατσιποπούλου: Φλόγα Ρ. – Αρκάδι Αγγ.

Γηπ. Γερανίου: Γεράκια Γ. Φωκά – Μέλαμπες

Κυριακή 23 Φεβρουαρίου (11.00)

Γηπ. Ατσιποπούλου: Κεραυνός – Αναγέννηση ΜΠΣΡ

Γηπ. Μισιρίων, 12.00: Απόλλων – Φοίνικας

(15.30)

Γηπ. Φουρφουρά: Αγία Γαλήνη – Παναρκαδικός

Γηπ. Μισιρίων: Δόξα Πλατανέ – Λίβας

ΠΑΟ Αλφάς – Ποσειδώνας 0-3 α.α.

Ρεπό: Κάλυβος

  • Η 18η αγωνιστική στη β’ κατηγορία δεν θα διεξαχθεί λόγω Αποκριών.