25 °C Rethymno, GR
23/09/2020

Η Α’ Ε.Π.Σ.Ρ. ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΜΕ 14 ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΟΠΗ 2010

Από την 4η «στροφή» οι μεγάλες… συγκινήσεις

Με την συνάντηση του γηπέδου Περάματος, ανάμεσα στον τοπικό Αστέρα και τον Ερμή Ζωνιανών, να συγκεντρώνει τα περισσότερα βλέμματα του ποδοσφαιρικού Ρεθύμνου στην πρεμιέρα του, θα ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 19-20 Σεπτεμβρίου το πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΡ. Ένας «μαραθώνιος» που φέτος θα περιλαμβάνει για πρώτη φορά και την υποχρεωτική χρησιμοποίηση τουλάχιστον 1 ποδοσφαιριστή κάτω των 20 ετών (γεννημένος το 2001) στην 11αδα κάθε ομάδας.

Στην κλήρωση που πραγματοποιήθηκε περιλαμβάνεται και η Επισκοπή 2010, έστω και αν δεν υπάρχει ακόμη τελεσίδικη απόφαση της, με την φετινή πρώτη ιεραρχικά ερασιτεχνική κατηγορία ποδοσφαίρου του Ρεθύμνου να ξεκινήσει είτε με 13, είτε με 14 ομάδες. Στην κλήρωση για το πρόγραμμα κλειδάριθμο πήραν οι Επισκοπή 2010, Ασή Γωνιά και Ποσειδώνας Γερανίου που θα χρησιμοποιούν το «Θ. Βαρδινογιάννης» της Επισκοπής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα στην Α’ ΕΠΣΡ για την περίοδο 2020 – 2021

1η            Αγωνιστική        14η

Ψηλορείτης – Ποσειδώνας Γερανίου

Αστέρας Περάματος – Ερμής Ζωνιανών

Επισκοπή 2010 – Λιβάδια

Αρκάδι Αγγελιανών – Σπήλι

ΟΦ Αρμένων – Φοίνικας Σελλίων

ΕΑΠ – Ασή Γωνιά

Τάλως Μελιδονίου – Δόξα Πλατανέ

2η            Αγωνιστική        15η

Αστέρας Περάματος – Ψηλορείτης

Ποσειδώνας Γερανίου – Επισκοπή 2010

Ερμής Ζωνιανών – Αρκάδι Αγγελιανών

Λιβάδια – ΟΦ Αρμένοι

Σπήλι – ΕΑΠ

Φοίνικας Σελλίων – Τάλως Μελιδονίου

Ασή Γωνιά – Δόξα Πλατανέ

3η            Αγωνιστική        16η

Ψηλορείτης – Επισκοπή 2010

Αρκάδι Αγγελιανών – Αστέρας Περάματος

ΟΦ Αρμένων – Ποσειδώνας Γερανίου

ΕΑΠ – Ερμής Ζωνιανών

Ταλώς Μελιδονίου – Λιβάδια

Δόξα Πλατανέ – Σπήλι

Ασή Γωνιά – Φοίνικας Σελλίων

4η            Αγωνιστική        17η

Αρκάδι Αγγελιανών – Ψηλορείτης

Επισκοπή 2010 – ΟΦ Αρμένων

Αστέρας Περάματος – ΕΑΠ

Ποσειδώνας Γερανίου – Τάλως Μελιδονίου

Ερμής Ζωνιανών – Δόξα Πλατανέ

Λιβάδια – Ασή Γωνιά

Σπήλι – Φοίνικας Σελλίων

5η            Αγωνιστική        18η

Ψηλορείτης – ΟΦ Αρμένων

ΕΑΠ – Αρκάδι Αγγελιανών

Τάλως Μελιδονίου – Επισκοπή 2010

Δόξα Πλατανέ – Αστέρας Περάματος

Ασή Γωνιά – Ποσειδώνας Γερανίου

Φοίνικας Σελλίων – Ερμής Ζωνιανών

Σπήλι – Λιβάδια

6η            Αγωνιστική        19η

ΕΑΠ – Ψηλορείτης

ΟΦ Αρμένων – Τάλως Μελιδονίου

Αρκάδι Αγγελιανών – Δόξα Πλατανέ

Επισκοπή 2010 – Ασή Γωνιά

Αστέρας Περάματος – Φοίνικας Σελλίων

Ποσειδώνας Γερανίου – Σπήλι

Ερμής Ζωνιανών – Λιβάδια

7η            Αγωνιστική        20η

Ψηλορείτης – Τάλως Μελιδονίου

Δόξα Πλατανέ – ΕΑΠ

Ασή Γωνιά – ΟΦ Αρμένων

Φοίνικας Σελλίων – Αρκάδι Αγγελιανών

Σπήλι – Επισκοπή 2010

Λιβάδια – Αστέρας Περάματος

Ερμής Ζωνιανών – Ποσειδώνας Γερανίου

8η            Αγωνιστική        21η

Δόξα Πλατανέ – Ψηλορείτης

Τάλως Μελιδονίου – Ασή Γωνιά

ΕΑΠ – Φοίνικας Σελλίων

ΟΦ Αρμένων – Σπήλι

Αρκάδι Αγγελιανών – Λιβάδια

Επισκοπή 2010 – Ερμής Ζωνιανών

Αστέρας Περάματος – Ποσειδώνας Γερανίου

9η            Αγωνιστική        22η

Ψηλορείτης – Ασή Γωνιά

Φοίνικας Σελλίων – Δόξα Πλατανέ

Σπήλι – Τάλως Μελιδονίου

Λιβάδια – ΕΑΠ

Ερμής Ζωνιανών – ΟΦ Αρμένων

Ποσειδώνας Γερανίου – Αρκάδι Αγγελιανών

Επισκοπή 2010 – Αστέρας Περάματος

10η          Αγωνιστική        23η

Φοίνικας Σελλίων – Ψηλορείτης

Ασή Γωνιά – Σπήλι

Δόξα Πλατανέ – Λιβάδια

Τάλως Μελιδονίου – Ερμής Ζωνιανών

ΕΑΠ – Ποσειδώνας Γερανίου

ΟΦ Αρμένων – Αστέρας Περάματος

Αρκάδι Αγγελιανών – Επισκοπή 2010

11η          Αγωνιστική        24η

Ψηλορείτης – Σπήλι

Λιβάδια – Φοίνικας Σελλίων

Ερμής Ζωνιανών – Ασή Γωνιά

Ποσειδώνας Γερανίου – Δόξα Πλατανέ

Αστέρας Περάματος – Τάλως Μελιδονίου

Επισκοπή 2010 – ΕΑΠ

ΟΦ Αρμένων – Αρκάδι Αγγελιανών

12η          Αγωνιστική        25η

Λιβάδια – Ψηλορείτης

Σπήλι – Ερμής Ζωνιανών

Φοίνικας Σελλίων – Ποσειδώνας Γερανίου

Ασή Γωνιά – Αστέρας Περάματος

Δόξα Πλατανέ – Επισκοπή 2010

Τάλως Μελιδονίου – Αρκάδι Αγγελιανών

ΕΑΠ – ΟΦ Αρμένων

13           Αγωνιστική        26η

Ψηλορείτης – Ερμής Ζωνιανών

Ποσειδώνας Γερανίου – Λιβάδια

Αστέρας Περάματος – Σπήλι

Επισκοπή 2010 – Φοίνικας Σελλίων

Αρκάδι Αγγελιανών – Ασή Γωνιά

ΟΦ Αρμένων – Δόξα Πλατανέ

Τάλως Μελιδονίου – ΕΑΠ