24 °C Rethymno, GR
11/08/2020

ΣΤΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ Ο ΝΟΡ

Β’ ΦΑΣΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΟΛΟ: Η σειρά των Παίδων

Έτοιμοι να βουτήξουν στην πισίνα της Νέας Σμύρνης είναι οι παίδες πολίστες του ΝΟΡ από σήμερα Παρασκευή (17/7). Τα παιδιά του Γιάννη Παναγιωτάκη έχουν ένα δύσκολο έργο να επιτελέσουν σ’ αυτή τη β’ φάση όπου βρισκόμαστε καθώς απέναντί τους θα βρουν ομάδες όπως, ο Παναθηναίκός, ο Πανιώνιος και ο ΑΟ Παλαιού Φαλήρου.

Στην τελικη φάση το εισιτήριο πρόκρισης παίρνουν οι δυο πρώτες ομάδες του κάθε ομίλου από τους πέντε που υπάρχουν πανελλαδικά, δηλαδή σύνολο δέκα ομάδες.

Η κλήρωση για την τελική φάση θα διεξαχθεί την Τετάρτη (22/7) και ώρα: 11:30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Η τελική φάση θα διεξαχθεί το τριήμερο στις 7-9 Αυγούστου.

Οι όμιλοι

Α’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό Νέας Σμύρνης): ΝΟ Ρεθύμνου, Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου.

Β’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικά Γέρακα, Ηλιούπολης, Νέας Σμύρνης): ΝΟ Χανίων, ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Γέρακα, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας.

Γ’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικά Χαϊδαρίου, Αλίμου): ΝΟ Χίου, Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΣΚ Ροή, Υδραϊκός.

Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο): ΚΕ Κοζάνης, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΥΚ Βόλου, Άρης Θεσσαλονίκης, ΠΑΟΚ.

Όμιλος Πάτρας («Αντώνης Πεπανός»): ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Ναυπλίου.

 

Α’ όμιλος Αττικής)
Παρασκευή 17 Ιουλίου
1η αγωνιστική
20.30: Πανιώνιος – Π. Φάληρο
22.00: ΝΟ Ρεθύμνου – Παναθηναϊκός

Σάββατο 18 Ιουλίου
2η αγωνιστική
09.30: Πανιώνιος – ΝΟ Ρεθύμνου
11.00: Π. Φάληρο – Παναθηναϊκός

3η αγωνιστική
17.30: ΝΟ Ρεθύμνου – Π. Φάληρο
19.00: Παναθηναϊκός – Πανιώνιος

 

Το έμψυχο δυναμικό του ΝΟΡ
Αθλητής                            Θέση    Έτος Γεν.
Σπύρος Χριστοδουλάκης     Τ.         2005
Μπάμπης Μαβίδης               Τ.         2006
Γιάννης Κανδυλάκης           Φ.        2005
Βασίλης Λιμπιτάκης            Φ.         2005
Νίκος Λιαναντωνάκης        Α.         2005
Μάριος Χριστοδουλάκης    Π.          2005
Στέλιος Κουτράκης              Α.          2005
Γιώργος Μπερνιδάκης        Π.          2005
Οδυσσέας Ζερβουδάκης      Π.          2005
Μιχάλης Κουτελιδάκης       Π.          2005
Βαγγέλης Μανουσέλης       Π.          2005
Μανώλης Καλησπεράκης   Π.         2006
Νίκος Πετυχάκης                 Π.          2007
Αντώνης Παπαδάκης          Π.          2007
Νίκος Συριανόγλου             Π.          2007
Σταύρος Κουτζόγλου          Π.           2007