25 °C Rethymno, GR
14/06/2021

Ο ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΒΑΝΤΑΖ ΤΗΣ ΕΔΡΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΒΑΘΜΩΝ - ΜΟΝΟ ΝΙΚΗ ΨΑΧΝΕΙ Ο ΑΟΑΝ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Ο τίτλος περνάει από την Νέα Αλικαρνασσό – Οι διαιτητές της 14ης αγωνιστικής

Ένας μικρός χαμός, μία εξίσωση 2ου βαθμού χρειάζεται να επιλύσουμε δύο θέματα. Τον άγνωστο»Χ» που θα κερδίσει τον τίτλο ενώ αναζητείται ποιές τέσσερις ομάδες από τις έξι αυτή τη στιγμή, θα είναι αυτές που θα πανηγυρίσουν την παραμονή.
Το «κόψιμο» και το «ράψιμο» του φετινού πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής στον 10ο όμιλο, έφερε τα πράγματα έτσι ούτως ώστε, Ηρόδοτος και ΑΟΑΝ να διεκδικούν τον τίτλο στη Νέα Αλικαρνασσό.
Μάλιστα οι Αλικαρνασσιώτες που έχουν αβαντάζ της έδρας αλλά και του ενός βαθμού διαφοράς (32 έναντι 31β.) ξέρουν ότι με νίκη όλα θα έχουν τελειώσει. Όχι όμως και με ισοπαλία… Γιατί την τελευταία αγωινιστική θα πάνε να αγωνιστούν στις Μουρνιές απέναντι στο ΣΥΝΚΑ που, από τη στιγμή που δεν κατάφερε να φτάσει ως το τέλος να διεκδικεί τον τίτλο, αποτελεί τον ρυθμιστή ομάδων που κάνουν πρωταθλητισμό και ομάδων που θέλουν να αποφύγουν τον υποβιβασμό.
Από την άλλη, ο ΑΟΑΝ χρειάζεται μονάχα νίκη για να πάει την τελευταία αγωνιστική απευθείας στο γήπεδό του για να σηκώσει τον τίτλο μια και δεν θα αγωνιστεί καθώς το πρόγραμμα τον φέρνει απέναντι στον Άρη Ρεθύμνου ο οποίος έχει αποχωρήσει.

Η βαθμολογία (στην κορυφή)
1. Ηρόδοτος 32
2. Α.Ο.Α.Ν. 31

Το πρόγραμμα (για τον τίτλο)
14η αγωνιστική
Ηρόδοτος – ΑΟΑΝ
15η αγωνιστική
ΣΥΝΚΑ – Ηρόδοτος
ΑΟΑΝ – Άρης Ρεθύμνου 3-0 α.α.

 

Οι διαιτητές της 14ης αγωνιστικής:
Κυριακή 30 Μαΐου (17:00)
Αρης Σούδας-Γιούχτας
Διαιτητής: Ταμπουρατζής (Λασιθίου). Βοηθοί: Σκούτας (Χαλκιδικής) – Θεοδοσάκης (Λασιθίου). Παρατηρητής: Γιαννακάκης (Χανίων).

Αναγέννηση Ιεράπετρας-Πλατανιάς
Διαιτητής: Ζαφείρης (Ηρακλείου). Βοηθοί: Σφακιανάκης – Βισκαδούρος Α. (Ηρακλείου). Παρατηρητής: Κουρκουνάς (Λασιθίου).

Ηρόδοτος-ΑΟΑΝ
Διαιτητής: Τρίγκας (Χανίων). Βοηθοί: Δασκαλομαρκάκης (Ρεθύμνου) – Κολοκοτρώνης (Χανίων). Παρατηρητής: Γαρεφαλάκης (Ηρακλείου).

Ρεθυμνιακός-Αλμυρός
Διαιτητής: Αντωνίου (Χανίων). Βοηθοί: Μαυρεδάκης – Μαρκετάκης (Χανίων). Παρατηρητής: Δελήμπασης (Ρεθύμνου).

Δαμάστα-ΣΥΝΚΑ
Διαιτητής: Μόσχου (Λασιθίου). Βοηθοί: Καφεσάκης – Κοκοτάκης (Λασιθίου). Παρατηρητής: Ιωαννίδης (Ηρακλείου).

Πόρος-Νεάπολη
Διαιτητής: Σταυρουλάκης Ρ. (Ρεθύμνου). Boηθοί: Λιοδάκης – Βλαχάκης (Ρεθύμνου). Παρατηρητής: Μαστορίδης (Ηρακλείου).