20 °C Rethymno, GR
22/09/2020

ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΤΩΝ «ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΩΝ» ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ

Δύσκολες αποστολές για Άρη

Ο Άρης Περιβολίων έχει την δυσκολότερη αποστολή στον θεσμό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών και όσο αφορά τις ομάδες που εκπροσωπούν το Ρέθυμνο στην Γ’Εθνική κατηγορία. Στην φετινή διοργάνωση, που θα ξεκινήσει με την διαδικασία των ομίλων στην Α’ φάση, η ομάδα των Μισιρίων καλείται αντιμετωπίσει τον ενισχυμένο στην μεταγραφική περίοδο Ερμή Ζωνιανών, ενώ θα αγωνιστεί εκτός έδρας σε Αγγελιανά και Λιβάδια που απαρτίζουν το 3ο γκρουπ. Ενδιαφέρον παρουσιάζει και ο αγώνας της Σοχώρας ανάμεσα στον Ρεθυμνιακό και την Ασή Γωνιά για τον 2ο όμιλο, ενώ πιο εύκολα δείχνουν τα πράγματα στον επικεφαλή του 5ου ομίλου Αστέρα Ρεθύμνου που θα παίξει κόντρα σε ΕΑΠ, Σπήλι και Μέλαμπες που αποτελούν την 4αδα του γκρουπ.

Αναλυτικά οι όμιλοι και το πρόγραμμα των αγώνων

1ος Όμιλος

Ποσειδών Γερανίου, Αστέρας Περάματος, Επισκοπή 2010, Φοίνικας Σελλίων

1η αγωνιστική

Αστέρας Περάματος – Επισκοπή 2010

Φοίνικας Σελλίων – Ποσειδώνας Γερανίου

2η αγωνιστική

Ποσειδώνας Γερανίου – Αστέρας Περάματος

Επισκοπή 2010 – Φοίνικας Σελλίων

3η αγωνιστική

Επισκοπή 2010 – Ποσειδώνας Γερανίου

Αστέρας Περάμος – Φοίνικας Σελλίων

2ος Όμιλος

Ρεθυμνιακός, Ασή Γωνιά, Δόξα Πλατανέ, Επισκοπή Under

1η αγωνιστική

Ασή Γωνιά – Δόξα Πλατανέ

Επισκοπή Under – Ρεθυμνιακός

2η αγωνιστική

Ρεθυμνιακός – Ασή Γωνιά

Δόξα Πλατανέ – Επισκοπή Under

3η αγωνιστική

Δόξα Πλατανέ – Ρεθυμνιακός

Ασή Γωνιά – Επισκοπή Under

3ος Όμιλος

Άρης Ρεθύμνου, Ερμής Ζωνιανών, Λιβάδια, Αρκάδι Αγγελιανών

1η αγωνιστική

Ερμής Ζωνιανών – Λιβάδια

Αρκάδι Αγγελιανών – Άρης Ρεθύμνου

2η αγωνιστική

Άρης Ρεθύμνου – Ερμής Ζωνιανών

Λιβάδια – Αρκάδι Αγγελιανών

3η αγωνιστική

Λιβάδια – Άρης Ρεθύμνου

Ερμής Ζωνιανών – Αρκάδι Αγγελιανών

4ος Όμιλος

Τάλως Μελιδονίου, Ψηλορείτης, ΟΦ Αρμένων, Γεράκια Γερανίου

1η αγωνιστική

Ψηλορείτης – ΟΦ Αρμένων

Γεράκια Γερανίου – Τάλως Μελίδονίου

2η αγωνιστική

Τάλως Μελιδονίου – Ψηλορείτης

ΟΦ Αρμένων – Γεράκια Γερανίου

3η αγωνιστική

ΟΦ Αρμένων – Τάλως Μελιδονίου

Ψηλορείτης – Γεράκια Γερανίου

5ος Όμιλος

Αστέρας Ρεθύμνου, ΕΑΠ, Σπήλι, Μέλαμπες

1η αγωνιστική

ΕΑΠ – Σπήλι

Μέλαμπες – Αστέρας Ρεθύμνου

2η αγωνιστική

Αστέρας Ρεθύμνου – ΕΑΠ

Σπήλι – Μέλαμπες

3η αγωνιστική

Σπήλι – Αστέρας Ρεθύμνου

ΕΑΠ – Μέλαμπες

Β’ ΦΑΣΗ

Β1: 2ος του 1ου Ομίλου – 2ος του 2ου Ομίλου

Β2: 2ος του 3ου Ομίλου -2ος του 4ου Ομίλου

Γ’ ΦΑΣΗ

Γ1: 1ος του 1ου Ομίλου – Β1

Γ2: 1ος του 2ου Ομίλου – Β2

Γ3: 1ος του 3ου Ομίλου – 2ος του 5ου Ομίλου

Γ4: 1ος του 4ου Ομίλου – 1ος του 5ου Ομίλου

Δ’ ΦΑΣΗ (ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ)

Δ1: Γ1 – Γ2

Δ2 Γ3 – Γ4

Ε’ ΦΑΣΗ (ΤΕΛΙΚΟΣ)

Ε1: Δ1 – Δ2