16 °C Rethymno, GR
26/01/2021

ΑΜΦΙΡΡΟΠΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΕ ΚΟΡΥΦΗ ΚΑΙ ΟΥΡΑ ΤΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ

Επτά ντέρμπι στην Α’ κατηγορία τοπικού

Η 11η αγωνιστική στην Α’ κατηγορία μπορεί να χαρακτηριστεί ίσως η πιο αμφίρροπη, αφού όλα τα παιχνίδια θεωρούνται ντέρμπι.
Τα παιχνίδια θεωρούνται καθοριστικά για τις πρώτες θέσεις, με την πρωτοπόρο Δόξα ν’ αγωνίζεται και πάλι εκτός έδρας αυτή τη φορά στο Γεράνι με το δυνατό Ποσειδώνα.

Η καλή ψυχολογία της πρωτοπόρου, αλλά και η παράδοση που έχει στο Γεράνι, της δίνουν άλλο αέρα στο δύσκολο αυτό παιχνίδι.
Στο Πέραμα έχουμε το ντέρμπι των Αστέρων, όπου οι γηπεδούχοι επιζητούν να επωφεληθούν στραβοπάτημα της Δόξας, όμως ο Αστέρας Ρεθύμνου με νέο τεχνικό δίδυμο των Βλαχάκη -Κλαψινού, θέλει θετικό αποτέλεσμα και μπορεί να το πάρει.
Το πιο μεγάλο όμως παιχνίδι θα γίνει στα Μισίρια ανάμεσα στις πιο φορμαρισμένες ομάδες Άρη και Σπήλι που βρίσκονται σε 3η και 4η θέση.
Ο Ψηλορείτης χωρίς Δαμβακεράκη, αλλά με Καρπουζάκη, Κρασονικολάκη αγωνίζεται στην Ασή Γωνιά από την οποία θ’ απουσιάσει ο Β. Ιβάνοφ.
Μπορεί φέτος να υποβιβαστεί 1 ή 2 ομάδες (ανάλογα τι θα κάνει ο Ερμής), όμως στη μάχη του υποβιβασμού γίνονται δύο μεγάλα παιχνίδια ανάμεσα στον Αετό και Επισκοπή Β’, αλλά και σε Μελιδόνι-Μαργαρίτες.
Τέλος η αγωνιστική ολοκληρώνεται τη Δευτέρα με το παιχνίδι της Σοχώρας ανάμεσα σε Ρεθυμνιακό-ΟΦΑ.
Στη Β’ κατηγορία διεξάγονται επίσης ενδιαφέροντα παιχνίδια με τους τρεις πρωτοπόρους ν’ αγωνίζονται στις έδρες τους Γαράζο, Φοίνικας και Παναρκαδικός.
Αναλυτικά όλη η εικόνα έχει ως εξής:

Η 11η Αγωνιστική Α’ και η 9η Β’ τοπικού
Σάββατο 1-12-12 (ώρα 15:00)


Γήπεδο Ασή Γωνιάς     Ασή Γωνιά -Ψηλορείτης

Γωνιωτάκης, Φραγκιαδάκης, Ψάρρα

Γήπεδο Γερανίου    Ποσειδώνας-Δόξα

Γ.Ε. Σταυρουλάκης, Καπετάνιος, Παπαδακάκης.

Γήπεδο Ανωγείων     Αετός-Επισκοπή Β’

Χριστουλάκης, Δασκαλομαρκάκης, Τομακτσίδης

Γήπεδο Μισιρίων     Άρης-Σπήλι
Δρακακάκης, Βυζιργιανάκης, Συργούνη

Γήπεδο Περάματος    Αλφά-Πηγή
Κονταξάκης, Κουτσουράκης, Πασινιός

Γήπεδο Καλύβου    Κάλυβος-Κράνα
Κατσαμάς, Γιαννούλης, Βουγιουκαλάκης

Γήπεδο Ατσιποπούλου    ΕΑΠ-Μέλαμπες

Καλυβιανάκης, Αλεξάκης, Κανδεράκης

Κυριακή 2-12-12 (ώρα 15:00)

Γήπεδο Περάματος (11:00)     Μελιδόνι-Μαργαρίτες
Ι. Χατζημπεκιάρης, Ψάρρα, Βαββός.

Γήπεδο Περάματος    Πέραμα-Αστέρας
Δρακακάκης, Καλυβιανάκης, Σ. Παπαδάκης

Γήπεδο Σπηλίου     Φοίνικας-Ρούστικα
Δασκαλομαρκάκης, Πετράκης, Ι. Παπαδάκης

Γήπεδο Γαράζου     Γαράζο-Απόλλωνας
Μίαρης, Καλτσούλας, Λιοδάκης

Γήπεδο Μισιρίων    ΑΓΟΔΑ-Καλονύκτι
Τομακτσίδης, Βικάτος, Τζανάκης

Δευτέρα 3-12-12 (ώρα 15:00)

Γήπεδο Ρεθύμνου    Ρεθυμνιακός-ΟΦΑ
Θ. Χατζημπεκιαρής, Βαββός, Καλοκύρη.

Ρεπό Λιβάδια και Πάνορμο.

Βαθμολογία Α’ τοπικού (σε 10 αγώνες)

Α/Α    ΟΜΑΔΕΣ    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ    ΑΓΩΝΕΣ    ΤΕΡΜΑΤΑ
1    Δόξα    22    10    23-5
2    Πέραμα    21    10    24-10
3    Σπήλι    19    9    20-7
4    Άρης    17    9    17-13
5    Ψηλορείτης    16    9    16-12
–    ΟΦΑ    16    9    17-9
7    Ρεθυμνιακός    14    9    13-8
8    Αστέρας    13    10    12-9
9    Λιβάδια    13    10    12-14
10    Ποσειδώνας    12    9    13-15
11    Ασή Γωνιάς    10    9    8-12
12    Μελιδόνι    7    9    9-14
13    Επισκοπή Β’    7    9    14-29
14    Αετός    4    9    8-31
15     Μαργαρίτες    2    10    5-23

Πέφτει η αυλαία στους Νέους

Ολοκληρώνεται σήμερα Σάββατο, το πρωτάθλημα Νέων με τη διεξαγωγή της 10ης αγωνιστικής.
Το πρόγραμμα σε Νέους και Προπαίδες έχει ως εξής:

Σάββατο 1-12-12

Γήπεδο Αρμένων 12:30 (Ν)     ΟΦΑ -Δοξα
Μίαρης, Βικάτος, Ι. Παπαδάκης.

Γήπεδο Μισιρίων 11:00 (Ν)     Άρης-Ακούμια
Βαββός, Καλτσούλας, Πετράκης

Γήπεδο Ρεθύμνου 11:00 (Ν)     Αστέρας -Μελιδόνι
Πασινιός, Κανδεράκης, Τζανάκης.

Γήπεδο Ρεθύμνου 17:50     Αστέρας-ΕΑΠ
(Παπαδακάκης)

Γήπεδο Ασή Γωνιάς 11:00     Ασή Γωνιά-Ρέθυμνο 1
(Τομακτσίδης)

Γήπεδο Μισιρίων 17:30     Άρης -Λιβάδια
(Σ. Παπαδάκης)

Γήπεδο Περάματος 12:00     Πέραμα 1-ΑΓΟΔ
(Γιαννουλάκης)

Γήπεδο Αρμένων 17:30     ΟΦΑ 1-Σπήλι
(Καπετάνιος)

Γήπεδο Καλογ. 17:30     ΡΕΚΑΛ-Πέραμα 2
(Βυζιργιανάκης)

Γήπεδο Γερανίου 11:00     Ποσειδώνας-Επισκοπή

(Δασκαλομαρκάκης)

Γήπεδο Ρεθύμνου 17:30     Αστέρας 2 -ΟΦΑ 2
(Βαββός)

Γήπεδο Ρεθύμνου 12:00     Ρεθυμνιακός-ΑΟΨ

(Πασινιός)

Δηλώσεις συμμετοχής για το Πρωτάθλημα Παίδων της ΕΠΣΡ

Με ανακοίνωσή της η ΕΠΣΡ κάνει γνωστό στα σωματεία πως διοργανώνει νέο πρωτάθλημα Υποδομής (ολοκληρώνεται αυτό το Νέων και συνεχίζεται το Προπαίδων).
Όσες ομάδες επιθυμούν να δηλώσουν συμμετοχή μέχρι τη Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου και ώρα 12:00 το μεσημέρι, για το πρωτάθλημα Παίδων από ποδοσφαιριστές γεννηθέντες το 1998-99.
Η κλήρωση θα πραγματοποιηθεί την ερχόμενη Τετάρτη 5 Δεκεμβρίου και ώρα 18:00 στα γραφεία της ΕΠΣΡ.

Αποτελέσματα πρωταθλημάτων Υποδομής Νέων (9η Αγωνιστική)

Δόξα-Άρης    6-0
Ακούμια-Αστέρας     0-4
ΟΦΑ-Μελιδόνι    3-0 (α.α.)

Προπαίδες Α’

ΟΦΑ 1- Πέραμα 1     2-1
Λιβάδια-Ασή Γωνιά     11-0
Άρης-Αστέρας 1    1-3
Ρέθυμνο 1- ΑΓΟΔΑ    9-0
Σπήλι -ΕΑΠ    1-8

Προπαίδες Β’

ΟΦΑ 2-Ποσειδώνας    3-1
Αστέρας2-ΡΕΚΑΛ    4-3
Επισκοπή-Ρέθυμνο 2    8-4
Ψηλορείτης-Πέραμα 2     3-0 (α.α.)
Ρεθυμνιακός-Μαργαρίτες    3-0 (α.α).