11 °C Rethymno, GR
09/04/2020

ΗΤΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ (Α1-Α3) ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΤΗΣ «ΛΕΥΚΗΣ ΜΠΛΟΥΖΑΣ»

Η επιστήμη… σήκωσε τα χέρια

Όταν βρέθηκε απέναντι στον Αντωνίου των 4 τρίποντων και στον Καρπούζη των 18 πόντων, η επιστήμη και δη η ιατρική, σήκωσε τα χέρια ψηλά. Και αυτό γιατί οι δύο πιο «μελετηροί» μπασκετικά των Φοιτητών, πήραν την ομάδα του Κ. Βλάσση από το «χεράκι» και με τα «καυτά» τους χέρια την οδήγησαν στη νίκη με 65-74, επί των εκπροσώπων της «άσπρης μπλούζας».

Την ίδια ώρα η «σύμπραξη» του Ocean/Σπήλι, είχε πέντε παίκτες (Οικονομίδης, Κούμουλος, Χρυσουλάκης, Παπαδογιαννάκης, Ζουμπεράκης)  που ήξεραν καλά το κόλπο των  διψήφιων πόντων «καραμπόλας», έτσι ώστε να οδηγήσουν την ομάδα τους στο 73-52 επί του Billias.

Γενικά πάντως η υγεία φαίνεται ότι «περνάει κρίση», καθώς και στην Α3 κατηγορία του Εργασιακού πρωταθλήματος μπάσκετ, οι Ιατροί δεν φάνηκε να μπορών να σταματήσουν ούτε με… ηρεμιστικά τον πλουραλισμό πόντων της Ραψωδίας που πέτυχε το νικηφόρο 40-27 της πρεμιέρας.

Πάντως όταν ήρθε η ώρα να «πέσουν οι μάσκες», ο Μάσκας της Πρωτοβάθμιας αποδείχτηκε… πρώτη μούρη για το συγκρότημα του Β. Δαμιανού, καθώς με 17 πόντους και οι 9 εκ’ των οποίων πίσω από την γραμμή του τρίποντου, «πάρκαρε» το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα, στο κλασέρ φύλαξης των επίσημων εγγράφων των εκπαιδευτικών, από την αναμέτρηση με την ACE Parking (80-31).

 

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής της Α1 κατηγορίας

 

ΓΙΑΤΡΟΙ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ  65-74

Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Λελεδάκη Σταυρούλα.

Δεκάλεπτα: 12-19, 21-16, 16-19, 16-20

ΓΙΑΤΡΟΙ  (Παρασκάκης Σ.): Αργυρίου Α. 2, Γούδας Β. 2, Νταουντάκης Ε. 15(2), Καλιδονάκης Ν. 9(3), Μπούτσιας Σ. 11(1), Γιακουμάκης Ι. 2, Κοντουδάκης Ε. 10, Οικονομάκης Ι. 3, Παρασκάκης Σ. 2, Τζανάκης Ι. 5, Κανδυλάκης, Ζαχαράκης Α. 3(1).

ΦΟΙΤΗΤΕΣ  (Βλάσσης Κ.): Σαρρής Μ. 3(1), Αντωνιάδης Κ. , Καρακεσίσογλου Β. 12, Αντωνίου Ε. 16(4), Λίτινας Δ. , Καρπούζης Β. 18, Τζαγκαράκης Ν. 4, Μυλωνάς Η. , Πανέρης Γ. 2, Λάτσι Δ. , Ψαρουδάκης Σ. 6, Κόης Ι. 13.

 

 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – HAAGEN DAZS BC 40-73

Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Λελεδάκη Σταυρούλα.

Δεκάλεπτα:07-10 ,06-18 ,10-23 ,17-22.

ΠΑΝΕΠΙΣΤΉΜΙΟ (Τρανταλίδης Χ.): Χαιρέτης Γ. 12, Φανουργάκης Α. 2, Σακελλαρίδης Δ., Τρανταλίδης Χ.3(1),  Χόμπης Γ. , Θωμαδάκης Η. 10(2), Μιχαλάκης Η. 2 , Μαθηνός Π. 11(2).

HAAGEN DAZ (Πηγουνακης Α, Κουγιουμουτζής Γ): Πλεμμένος Θ 2, Σπιτάς Β. 18, Θερμιώτης Ι.17, Ξενίδης Γ. , Καλαϊτζάκης Μ. 12(3), Μπονατάκης Γ. 4, Γκογκίτσας Χ. 10(3), Καλογεράκης Γ. , Πηγουνάκης Α. 10(3).

 

 BEST CAR IKE – ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 58-54

Διαιτητές: Καμπίτσης Μιχάλης, Λελεδάκη Σταυρούλα.

Δεκάλεπτα: 17-13, 17-20, 11-08, 13-13

BEST CAR IKE (Χριστουλάκης Χ.-Καλυδωνάκης): Κλάδος Κ. 8, Τσιλεδάκης Λ. 12(1), Ρακιντζής Κ., Παπαδάκης Α. 22(4), Χατζηδάκης Ν. 7(1), Τσιγαράς Κ. 8, Κανταρτζής Κ., Μαρίνος Ι.

ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου Α.): Μοσχάκης Κ. 2, Λυκάκης Μ., Γιαννούλης Δ. 8(2), Συριανόγλου Γ., Λύτινας Α. 2, Κατσαντώνης Ι. 6, Ανεζάκης Ε. 5, Τσιμπισκάκης Ν. 13(1), Δρουδάκης Γ., Κατσαβίδης Α. 10.

 

OCEAN BC/ΣΠΗΛΙ – BILLIA’S 73-52

Διαιτητές: Καμπίτσης Μιχάλης, Σταγάκη Στέλλα.

Δεκάλεπτα: 23-12, 15-05, 13-18, 22-17.

OCEAN BC/ΣΠΗΛΙ (Παπαδογιαννάκης Γ.): Οικονομίδης Γ. 11(1), Κούμουλος Γ. 11(3), Ορφανουδάκης Γ. 6, Παπαδάκης Μ., Χρυσουλάκης Α. 15(2), Καφφετζάκης Δ. 4, Παπαδογιαννάκης Γ. 14(1), Φωτάκης Γ. 2, Ζουμπεράκης Κ.10.

BILLIA’S (Σαβοργιαννάκης Μ.):  Σαβοργιαννάκης Μ. , Ξανθόπουλος Β. , Παπαδάκης Θ.21(2) , Σαπουνζής Γ. 2 , Τσιχλής Ε. 13(3), Αντουράκης Μ.7(1), Σαβοργιαννάκης Β. 9(1).

 

KOUMOI BC MARMAL MAMALAKIS – SAILING EXPERIENCE 58-49

Διαιτητές: Σταμάτης Χρήστος, Λελεδάκη Σταυρούλα.

Δεκάλεπτα: 19-11, 12-12, 15-13, 12-13.

KOUMOI BC MARMAL MAMALAKIS (Θανάσης E.): Λεωνιδάκης Χ. 4, Καίσαρης Θ. 11(3), Μαμαλάκης Σ., Μίχας Κ. 12, Κυδωνάκης Σ. 11, Λεβάκης Μ. 2, Μαμαλάκης Ν. 14, Λιονάκης Μ. 4(1).

SAILING EXPERIENCE (Κατσουλάκης): Γαβαλάκης Ι., Φοβάκης Ι. 2, Ουρανός Κ. 6(2), Φραγκιαδάκης Π. 2, Παυλιδάκης M. 4, Τσαχάκης Ι. 11(3), Τσαγκαρούλης Μ. 14(2), Κορωνάκης Ε. 10(1).

 

PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ – ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 65-51

Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης.

Δεκάλεπτα: 10-09, 17-12, 22-11, 16-19.

PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης Ν.): Χριστινάκης Β. 10(3), Κιουρτσιδάκης Ν. , Μαραυγάκης Χ. 15(3), Νύκταρης Κ. 9(3), Κωνσταντινίδης Π., Νταλιάνης Α. 6, Πιρπινάκης Ν. 12(2), Παρασύρης Κ. 2, Πατέρας Ν. 6(2),  Μπιρλιράκης Κ. 5(1).

ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Ζάχος Δ.): Βαβουράκης Ι. 13, Μελαδάκης Σ. , Καραδάκης Ν. 9(1), Σεγρεδάκης Ν. 3(1), Περράκης Ε. 7(1), Κυριακάκης Κ. 10, Κανλής Κ. 9.

 

Η βαθμολογία της Α1

 

 

Ομάδα Βαθμολογία Παιχν. Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 OCEAN BC/ΣΠΗΛΙ 4 2 142 95 47
2 PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 4 2 143 97 46
3 ΦΟΙΤΗΤΕΣ 4 2 141 102 39
4 KOUMOI BC MARMAL MAMALAKIS 4 2 127 106 21
5 HAAGEN DAZS BC 3 2 119 118 1
6 ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 3 2 127 128 -1
7 BEST CAR IKE 3 2 107 115 -8
8 BILLIA’S 3 2 113 122 -9
9 ΙΑΤΡΟΙ 2 2 135 147 -12
10 ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 2 2 108 134 -26
11 SAILING EXPERIENCE 2 2 92 127 -35
12 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 2 2 77 140 -63

 

 

 

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής της  Α3 κατηγορίας

 

OLYMPIC/BONOBO – ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΡΚΑΔΙ 43-35

Διαιτητές: Σταμάτης Χρήστος, Σταγάκη Στέλλα.

Δεκάλεπτα: 6-11, 4-10, 14-6, 10-09.

OLYMPIC/ BONOBΟ (Φοβάκης Γ.): Σκουλούδης Μ. 3(1), Δούκας Ι. 10(2), Uglava G. 6, Prodanovic M. 4 , Βασιλακάκης Α. 4, Κατσαντώνης Ι. 5(1), Αποστολάκης  Ν. 8, Κατσαντώνης Γ. 3(1).

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΡΚΑΔΙ (Σεγρεδάκης Ν.): Κορομπίλης Χ. 7(1), Χριστοφορίδης Σ. 5, Βουρβαχάκης Α. 11(2), Αλεξανδράκης Λ. 2, Αγγελάκης Γ. 1, Δαϊριτζής Γ., Καλλιτσουνάκης Γ. 9(1).

 

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ  – ACE PARKING 80-31

Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλειος, Σταγάκη Στέλλα.

Δεκάλεπτα: 19-4, 19-8, 23-8, 19-11

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός Β.): Λιάκος Ν., Δαμιανός Β. 5, Παλτατσίδης Σ.8(2), Μάσκας Θ. 17(3), Παπατριανταφύλλου Γ. 2 , Κατσογιάννης Β. 4, Ξενιτόπουλος Σ. 6(2), Λεβεντάκης Χ. 4, Ζερβουδάκης Γ. 13, Νικολιδάκης Β. 11(3), Διαμαντής Π. 8, Καδρουλάκης Β 2

ACE PARKING (Σαμψών Σ.): Τσικινάς Λ 2, Χαροκοπακης Σ., Παναγιωτόπουλος Μ. 3, Κουνδουρακης Σ. 4, Βελονάκης Γ., Σταρράς Γ. 8, Κουνδουρακης Γ. 8, Κλωνάρης Μ. 1, Κουγουντζακη 5(1), Γραβελάκης Σ.

 

L’ETOILE DU SUD – ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΡΙΕΣ Α3 35-56

Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλειος, Σταμάτης Χρήστος

Δεκάλεπτα: 6-10, 11-16, 10-16, 08-15

L’ ETOILE DU SUD (Παπαδάκης Ν.): Καλοειδας Α. 5 Περαντωνάκης Γ. 5, Σταράκη Ε., Παπαδάκης Ν., Γαλλιος Ι., Παυλιδάκης Γ. 24(1), Παπιομύτογλου Ζ.

ΦΟΙΤΗΤΕΣ Α3 (Βλάσσης Κ.- Σταματάκης): Ροκάι Δ. 9(2), Ισχάκης Δ. 11(2), Πεπονάκης Μ. 7, Σταθόπουλος 5. 5(1), Ματθαιουδάκης Δ. 6(1), Στέρμης Λ. 5(1), Σγουρός Δ. 2, Χιωκτούρης Γ. 11(3).

 

BUENO HOTEL – Τ.Ε.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ  37-47

Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης.

Δεκάλεπτα: 6-19, 11-7, 8-11, 12-10.

BUENO HOTEL (Σταγκουράκης Δ.): Ηλιάκης Μ., Αποστολάκης Χ., Σταγκουράκης Δ. 10, Σερλής Β., Σταυρουλιδάκης Γ. 4, Ακλάσης- Ατλάσης Κ. 1, Δαφέρμος Μ.,  Ανδρεδάκης 3, Μοτάκης Γ., Κοπανάκης Μ. 19.

Τ.Ε.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κατζουλάκης Γ.): Παπαδόπουλος Χ. 4, Λαμπρινός Σ. 7, Νικολάου Γ. 4, Χουστουλάκης Μ. 3, Λαγουδάκης Γ. 8(1), Πατάτας Γ., Συμεωνίδης Κ. 10, Δασκαλάκης Μ. 8, Σφακιανάκης Κ., Καλησπεράκης Σ. 3.

 

ΓΕΡΑΝΙ BC – ΕΠΙΧΕΙΡ./ ΙΔΙΟΤ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 39-46

Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης.

Δεκάλεπτα: 11-13, 11-14, 2-9, 15-10.

ΓΕΡΑΝΙ BC (Νικολακάκης Γ.): Φασουλάκης Λ. 10, Μασαούτης Ε. 12, Τρύφων Γ., Παναγιουλάκης Σ., Νικολακάκης Γ. 6, Σκαλούμπακας Α. 6(2), Φουντουλάκης Β. 5(1).

ΕΠΙΧΕΙΡ./ ΙΔΙΟΤ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης Ι.): Λαμπρίδης Μ., Λαδάκης Α. 9(1), Παπαδογιάννης Β. 4, Καπετανάκης Ι. 5(1), Κακλαμάνος Ι. 13, Μιχαλάκης Γ. 2, Μονογυιός Κ. 3, Φουντιδάκης Ι., Σκουφόγλου Ε.

 

ΡΑΨΩΔΙΑ – ΙΑΤΡΟΙ Α3   40-27

Διαιτητές: Σταγάκη Στέλλα, Λελεδάκη Σταυρούλα.

Δεκάλεπτα: 11-04, 12-04, 06-10, 11-09.

ΡΑΨΩΔΙΑ (Μυρώτης Π.): Χόμπης Γ. 7(1), Παυλιδάκης Σ. 2, Ξενάκης Λ. 7, Νιωτάκης Α. 2, Βεργίτσης Γ. 6(2), Σταματάκης Α. 8, Ψαθάκης Μ., Ασβεστάς Κ. 8.

ΙΑΤΡΟΙ Α3 (Σιβαρόπουλος Ν.- Τζανάκης Γ.): Κριθαράκης Β. 7, Βλαχοπάνος Γ. 6, Ανδρονικίδης Α., Κοκάς Ι. 6(1), Σαμωνάκης Μ., Ζαφείρης Σ. 3, Καθαράκης Φ. 3(1), Σιβαρόπουλος Ν. 2.

 

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής της Α2 και της Α3 κατηγορίας

 

Σάββατο 30 Νοεμβρίου 2019

14:30 (A3) ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – ΡΑΨΩΔΙΑ

16:00 (A3) ΓΙΑΤΡΟΙ Α3 – OLYMPIC/BONOBO

17:45 (A3) ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΓΕΡΑΝΙ BC/JUPITER STORES

19:30 (A2) ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ – PLATANOS TOURS

21:15 (A2) ΟΙΩΝΟΣ-Κ.Α.Ρ. – MACRON STORE

 

Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2019

10:00 (A3) ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΡΙΕΣ Α3 – BUENO HOTEL

11:30 (A3) ACE PARKING – L’ETOILE DU SUD

13:15 (A3) ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΡΚΑΔΙ – ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ

15:00 (A2) NRG RETHYMNO BC – ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ BC

16:45 (A2) ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ – KLADOS TOURS

18:30 (A2) ΤHINK VILLA – ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ

20:15 (A2) ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛ.Ν. ΡΕΘΥΜΝΗΣ – ΧΟΡΕΥΤΕΣ