12 °C Rethymno, GR
10/04/2020

ΑΝΟΙΞΕ Η ΑΥΛΑΙΑ ΤΟΥ 25ου ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΜΠΑΣΚΕΤ

Η πρεμιέρα… των φαβορί

Με το ριπίτ του περυσινού τελικού άνοιξε η αυλαία του 25ου Εργασιακού πρωταθλήματος μπάσκετ. Το Photo Έκφραση επικράτησε των Haagen Dazs με 78-46 στο πιο ενδιαφέρoν παιχνίδι της πρεμιέρας στην Α1 κατηγορία. Τα φαβορί είχαν την τιμητική τους, ενώ το μενού περιελάμβανε και ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, όπως αυτό των Ελεύθερων Επαγγελματιών κόντρα στους Γιατρούς (73-70).
Ξεχωριστό ενδιαφέρον παρουσίασαν και οι αναμετρήσεις της Α2, καθώς ήταν περισσότερο αμφίρροπες και συναρπαστικές. Όπως και να ‘χει, με… το καλημέρα φάνηκε πως και το φετινό πρωτάθλημα θα συγκεντρώσει πάνω του τα βλέμματα των φίλων της πορτοκαλί μπάλας.
Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής
HAAGEN DAZS BC – PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 46-78
Διαιτητές: Κουλιεράκη Χρύσα, Δημητρουλάκης Μανώλης.
Δεκάλεπτα: 17-26, 02-17, 15-19, 12-16.
HAAGEN DAZS (Πηγουνάκης Α.): Πλεμμένος 10(2), Ζιάκος, Καλαϊτζάκης 6(1), Ξενίδης 2, Χατζηδάκης Μ. 2, Βασιλείου, Θερμιώτης 17, Μπονατάκης 4, Σπιτάς, Γκογκίτσας 3(1), Καλογεράκης Γ., Πηγουνάκης Α.
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Χριστινάκης Β. 13(2), Κιουρτσιδάκης, Βασιλάκης 20(2), Μαραυγάκης 21(3), Νικολακάκης, Νύκταρης 3(1), Κωνσταντινίδης, Νταλιάνης, Πιρπινάκης 15(1), Παρασύρης 3(1), Πατέρας 3(1), Μπιρλιράκης.
ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ – KOUMOI BC MARMAL MAMALAKIS 57-69
Διαιτητές: Κουλιεράκη Χρύσα, Δημητρουλάκης Μανώλης.
Δεκάλεπτα: 12-17, 23-12, 10-22, 12-18.
ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Ζάχος): Βαβουράκης, Κεφαλογιάννης Ε., Μελαδάκης Σ. 4, Καραδάκης Ν. 22, Σεγρεδάκης 9(3), Περράκης Ε., Κυριακάκης 4, Κανλής 18(2).
KOUMOI BC MARMAL MAMALAKIS (Θανάσης): Λεωνιδάκης 4, Καίσαρης 26(5), Μαμαλάκης Σ., Μίχας 16(2), Κυδωνάκης 9, Λεβάκης 5(1), Μαμαλάκης Ν. 4, Λιονάκης 5.
SAILING EXPERIENCE – OCEAN BC/ΣΠΗΛΙ 43-69
Διαιτητές: Πετράκης Γιώργος, Δημητρόπουλος Κώστας
Δεκάλεπτα: 10-14,07-20, 11-15, 15-20.
SAILING EXPERIENCE (Κατσουλάκης): Γαβαλάκης, Φοβάκης 6, Ουρανός, Καρπουζάκης 11(3), Παυλιδάκης 8, Φραγκιαδάκης Π. 6, Τσαγκαρούλης 10(1), Παπαδάκης Γ. 2.
OCEAN BC/ΣΠΗΛΙ (Κούμουλος): Οικονομίδης 6, Κούμουλος 24(4), Ορφανουδάκης 11, Παπαδάκης Μ., Συντιχάκης 7(1), Καφφετζάκης 9(3), Φωτάκης Γ. 2, Ζουμπεράκης 10.
BILLIA’S – BEST CAR IKE 61-49
Διαιτητές: Σταυρουλάκης Μανώλης, Λελεδάκη Σταυρούλα
Δεκάλεπτα: 12-10, 11-17, 22-13, 16-09.
BILLIA’S (Σαβοργιαννάκης Μ.): Σαβοργιαννάκης Μ. 5(1), Ξανθόπουλος 3(1), Σερσέμης, Παπαδάκης Θ. 16(2), Σαπουνζής 2, Τσιχλής 10(2), Αντουράκης 20(1), Σαβοργιαννάκης Β. 5(1), Παναγιωτάκης.
BEST CAR IKE (Κοντουδάκης, Χριστουλάκης): Κλάδος Κ. 6(2), Κάλθι, Ρακιντζής 8(2), Βασιλάκης Ι., Χατζηδάκης 2, Τσιαγαράς 12(1), Κανταρτζής, Μαρίνος Ι, 5(1), Παπαδάκης Α. 2, Τσιλεδάκης 14(3).
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – ΓΙΑΤΡΟΙ 73-70
Διαιτητές: Δημητρουλάκης Μανώλης, Λελεδάκη Σταυρούλα.
Δεκάλεπτα: 15-18, 18-17, 22-09, 21-26.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπαζόγλου): Κατσαβίδης 6, Λυκάκης, Γιαννούλης 3, Συριανόγλου 4, Αλυγιζάκης 7, Κατσαντώνης 5, Βασιλόπουλος 7, Τσιμπισκάκης 25(3), Δρουδάκης 10, Ανεζάκης 6.
 ΓΙΑΤΡΟΙ (Σιβαρόπουλος, Παρασχάκης): Ζαχαράκης 10(2), Αργυρίου Ν. 8, Καληδονάκης 3(1), Νταουντάκης 13(2), Μπούτσιας 15, Γιακουμάκης 2, Κοντουδάκης 13, Οικονομάκης, Παρασχάκης 3, Τζανάκης, Γούδας 3.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 67-37
Διαιτητές: Σταυρουλάκης Μανώλης, Δημητρουλάκης Μανώλης.
Δεκάλεπτα: 08-09, 16-11, 20-10, 23-07.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Λάτσης 4, Λίτινας, Κατιε 6(2), Καρακεσισογλου 2, Ψαρουδάκης 18(2), Αντωνιάδης 2, Καρπουζάκης 4, Χρήστου, Αντωνίου 7(1), Βλάσσης 2, Πανέρης 2, Κόης 20.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης): Σακελλαρίδης 3, Γερουκάκης 8(1), Τρανταλίδης 3(1), Θωμαδάκης 9(3), Δαφέρμος 5(1), Μαθηνός 9(1).
Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής
MACRON STORE – ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛ.Ν. ΡΕΘΥΜΝΗΣ 38-46
Διαιτητές: Ξυλάς Δημήτρης, Λελεδάκη Σταυρούλα.
Δεκάλεπτα: 09-14, 06-04, 05-18, 18-10.
MACRON STORE (Καρατζέτζος K.): Δοξαστάκης Ε. 2, Καρατζέτζος Γ. 13, Πριναράκης 18(1), Τσαφαράκης, Κόνιας, Καρατζέτζος Κ. 5(1).
ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ (Μπαγιαρτάκης, Κεραμιανάκης): Παναγιωτόπουλος 6, Σωμαθιανός 9, Κονταξάκης, Νικολουδάκης Κ. 11, Ηλιάκης Ε. 6(1), Πιοτογιαννάκης Σ. 12(2), Αλεφαντινός 2, Προκοπάκης.
ΧΟΡΕΥΤΕΣ – THINK VILLA 58-45
Διαιτητές: Αρτεμάκη Δόμνα, Τσεκούρας Βαγγέλης.
Δεκάλεπτα: 15-12, 15-09, 08-12, 20-12.
ΧΟΡΕΥΤΕΣ (Καπαρός): Καπαρός 13(1), Λαγουδάκης 21(1), Μακεδάκης 8(1), Τσόγκας 2, Λελεδάκης Μ., Κιοσσές, Καλυβιανάκης 2, Νεονάκης, Μεξης 6, Σταρράς, Παπαδογιαννης Ν. 6, Καζάνης.
ΤHINK VILLA (Κόκκινος Δ.): Ζήσιμος 8(1), Παπαδάκης Μ. 2, Πολιουδάκης 5, Καζίλας 11(3), Αντωνίου 15(3), Φεσσάς Ν. 4, Κουνδουναράκης, Καμαρίτης.
ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ – ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 50-53
Διαιτητές: Αρτεμάκη Δόμνα, Τσεκούρας Βαγγέλης.
Δεκάλεπτα: 05-15, 15-12, 07-13, 23-13.
ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ (Γαβαλάκης, Πανεράκης): Κυραμαρίος, Παπαστέλου, Καλογεράκης Γ. 10(2), Μαράτος, Καλλιγιάννης Μ. 4(1), Πεγιάδης 6, Περάκης 4, Καλλιγιάννης Κ. 14, Κανακάκης 9, Λοθρες 3.
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Βροντάκης): Μπενάκης 14(1), Παλαφούτης Σ. 3(1), Ξηρας 9, Απανωμεριτάκης 4, Σταυρουλάκης Γ., Ρεχερ 2, Βροντάκης 5(1), Λιάκος 16(1), Τσιομπίκας.
KLADOS TOURS – NRG RETHYMNO BC 62-38
Διαιτητές: Ρασούλη Χρύσα, Σιβαρόπουλος Μανώλης
Δεκάλεπτα: 15-09, 15-11, 18-09, 14-09.
KLADOS TOURS (Κλάδος, Branco): Βαρδάκης 4(1), Περδίκης 12, Κλάδος Π. 9(1), Αντωνόπουλος 2, Χρυσικος 21(2), Branco 14(2).
NRG RETHYMNO BC (Θανάσης Ε.): Ασρενίδης 10, Καρυπίδης Α., Βελονάκης, Πολυμήλης 3, Ψωμάς 3, Θανάσης Ε. 6, Μακαρδονας 16(1).
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ BC – ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 46-36
Διαιτητές: Ρασούλη Χρύσα, Σιβαρόπουλος Μανώλης
Δεκάλεπτα: 12-15, 17-01, 10-11, 07-09.
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Ζουμπουλάκης Ν.): Παπαδογιαννάκης Π. , Δημιτριάδης, Χατζησπύρος, Ρούλιος Κ. 4, Οικονομάκης Κ. 9(2), Ζουμπουλάκης Ι., Ξενάκης 9(1), Ζαφειράκης 10, Ρούλιος
Α. 14.
ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Γαβράς Ν.): Βότζης 3, Μαρίνος Γ., 6(1), Γαβράς Σ. 4, Γρηγοράκης, Καλλέργης, Ζαμπετάκης, Παραδεισανός, Μπαραδάκης 14, Βαμβακάς, Γαβράς Ν. 3(1), Φραγκιαδάκης, Μάνεσης 6(2).
PLATANOS TOURS – ΟΙΩΝΟΣ/Κ.Α.Ρ. 36-44
Διαιτητές: Πετράκης Γιώργος, Δημητρόπουλος Κώστας
Δεκάλεπτα: 09-11, 06-10, 11-16, 10-07.
PLATANOS TOURS (Δαμανάκης): Βελλονάκης Γ. 2, Μαλλιαρός 4, Αγγελάκης, Βαρδάκης 3(1), Βουγιουκαλάκης Μ. 7, Παπαδάκης Ι. 13(3), Τζανιδάκης Γ. 7.
ΟΙΩΝΟΣ/Κ.Α.Ρ. (Λίτινας): Δημητριάδης Α. 2, Δουζίνας 11(1), Κλάδος Ι. 2, Δούβρος 6, Σταυρουλάκης Π. 1, Τρουλλινός 2, Ερηνάκης 20(2), Καλιτσουνάκης.
Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής της Α1
Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2019
19:30 Γιατροί – Φοιτητές
21:15 Πανεπιστήμιο – Haagen Dazs BC
Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2019
15:00 Best Car Ike – Ελεύθεροι Επαγγελματίες
16:45 Ocean Bc/Σπήλι – Billia’s
18:30 Koumoi Bc Marmal Mamalakis – Sailing Experience
20:15 Photoέκφραση – Πυροσβεστική
Πρεμιέρα στην Α3 κατηγορία
Με 6 παιχνίδια κάνει πρεμιέρα η νεοσύστατη Α3 κατηγορία, με 3 ματς να είναι προγραμματισμένο το Σάββατο και 3 την Κυριακή. Αναλυτικά:
Το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής
Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2019
14:30 Olympic/Bonobo – Σύλλογος Αρκάδι
16:00 Πρωτοβάθμια – ACE Parking
17:45 L’etoile Du Sud – Φοιτητές/ριες Α3
Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2019
10:00 Bueno Hotel – ΤΕΕ Ρεθύμνου
11:30 Γεράνι BC/Jupiter Stores – Επιχειρ. & Ιδ. Υπάλληλοι
13:15 Ραψωδία – Γιατροί Α3