17 °C Rethymno, GR
27/10/2020

ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΕΠ.Α.Ρ. ΣΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ

Κέρδισαν εμπειρίες

Σημαντικές εμπειρίες και παραστάσεις αποκόμισαν οι αθλητές του Ομίλου Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ρεθύμνου από την συμμετοχή τους στην τελική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παίδων που διεξήχθη στο ΣΕΦ. Μανώλης Βουμβουλάκης και Κωνσταντίνος Δερεδάκης αγωνίστηκαν για πρώτη φορά στα τελικά, αποκλείστηκαν στον α’ γύρο, αλλά μόνο κέρδη είχαν μέσα από αυτά τα ανταγωνιστικά παιχνίδια.

Συγκεκριμένα, στο απλό ο Μανώλης Βουμβουλάκης ήταν ανάμεσα στους 20 αθλητές από ολόκληρη την Ελλάδα που είχαν προκριθεί στην τελική φάση. Στην παρθενική του συμμετοχή αποκλείστηκε στη φάση των Ομίλων με 3 ήττες σε ισάριθμα ματς.

ΑΠΛΟ

Φάση Ομίλων

Αναστασιάδης – Βουμβουλάκης        3 – 0 (11-9, 11-6, 11-7)

Ραυτογιάννης – Βουμβουλάκης          3 – 0 (11-5, 11-6, 11-8)

Μηλικούδης – Βουμβουλάκης           3 – 0 (11-9, 11-6, 11-4)

Οι νικητές

  1. Αλέξανδρος Μαδέσης (Π.Κ.Δ. Ταύρου)
  2. Κίμωνας Μήτκας (Φάρος Αλεξανδρούπολης)
  3. Διονύσης Τιμαμόπουλος (Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας)

-. Αλέξανδρος Αλεξόπουλος (Άτλαντας Αγίας Βαρβάρας)

Με… τις ρακέτες του ΡΟΥΦ ‘ 80 στο ομαδικό

Οι Ρεθεμνιώτες Μανώλης Βουμβουλάκης, Κωνσταντίνος Δερεδάκης και ο Χανιώτης Ανδρέας Δαμιανάκης εκπροσώπησαν τον ΡΟΥΦ ’80 στο ομαδικό Παίδων, στο οποίο συμμετείχαν15 ομάδες. Εν τέλει αποκλείστηκαν με 3 ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια.

ΟΜΑΔΙΚΟ

Φάση Ομίλων

ΑΣΕΑ Καβάλας – ΡΟΥΦ ’80            3 – 1

Τιμαμόπουλος – Βαμιανάκης 3 – 0 (11-5, 11-6, 11-3)

Ντουμπουρίδης – Βουμβουλάκης      0 – 3 (2-11, 5-11, 5-11)

Λευκόπουλος – Δερεδάκης    3 – 2 (11-7, 7-11, 5-11, 11-4, 12-10)

Τιμαμόπουλος – Βουμβουλάκης        3 – 0 (11-4, 11-5, 11-6)

ΡΟΥΦ ’80 – Δόξα Πέυκης    1 – 3

Βουμβουλάκης – Μαρούλης  3 – 0 (11-7, 11-7, 11-7)

Βαμιανάκης – Βατσακλής       0 – 3 (3-11, 3-11, 4-11)

Δερεδάκης – Γεωργαλλίδης   2 – 3 (11-7, 3-11, 6-11, 13-11, 11-13)

Βουμβουλάκης – Βατσακλής  1 – 3 (13-11, 7-11, 8-11, 9-11)

Φάρος Αλεξανδρούπολης – ΡΟΥΦ ’80        3 – 1

Μήτκας – Βαμιανάκης            3 – 0 (12-10, 11-7, 11-5)

Μαρασλής – Δερεδάκης         3 – 1 (11-5, 11-5, 11-13, 13-11)

Γκογκάκης – Βουμβουλάκης  0 – 3 (5-11, 7-11, 6-11)

Μήτκας – Δερεδάκης  3 – 0 (11-4, 11-5, 11-5)

Οι νικητές

  1. ΑΣ Γυμνάσιο
  2. Άτλαντας Αγίας Βαρβάρας
  3. Αίας Ευόσμου

-. Φάρος Αλεξανδρούπολης