11 °C Rethymno, GR
10/04/2020

Η ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ Β’ ΓΥΡΟΥ ΦΕΡΝΕΙ «ΟΙΚΟΔΕΣΠΟΤΕΣ» ΤΟΥΣ ΡΕΘΕΜΝΙΩΤΕΣ

Με Νέο Ικόνιο, για νέες εικόνες…

Έναρξη Β’ γύρου στο πρωτάθλημα της «Stoiximan.GR» Futsal Super League και οι νεοφώτιστοι στη κορυφαία διοργάνωση του ποδοσφαίρου σάλας, παίκτες του Ρέθυμνο Futsal, θέλουν με το Νέο Ικόνιο, να δημιουργήσουν… νέες εικόνες στην προσπάθειά τους για την παραμονή στην κατηγορία.

Το συγκρότημα του Νίκου Κυριακόπουλου, που πήρε μια πρώτη «γεύση» από τις απαιτήσεις των «σαλονιών» θέλει πλέον να ξεπεράσει την τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα και να αποφύγει τα μπαράζ παραμονής.

Σε αυτό σίγουρα θα δώσει αβαντάζ για την συνέχεια, ένα θετικό αποτέλεσμα κόντρα στους προσεχείς αντιπάλους της, από τους οποίους απέχουν 6 βαθμούς.

Στο πλαίσιο της… εναρκτήριας του Β’ γύρου, η πρωτοπόρος ΑΕΚ θέλει να αποδείξει ότι η εντός έδρας, πρώτη της φετινή ήττα από την Ολυμπιάδα Αγ. Παρασκευής, ήταν μια κακή παρένθεση, έστω και αν καλείται να δώσει ντέρμπι κόντρα στον Παναθηναϊκό. Ο δεύτερος στον βαθμολογικό πίνακα Δούκας, δείχνει να έχει πιο εύκολο πρόγραμμα, καθώς φιλοξενεί την Elite, που βρίσκεται αρκετά χαμηλά στην κατάταξη.

Όσον αφορά την Καλλιθέα που ισοβαθμεί με τους Ρεθεμνιώτες αντιμετωπίζει σε μια πολύ δύσκολη για εκείνη συνάντηση την ιδιαίτερα ανεβασμένη ψυχολογικά μετά την μεγάλη έκπληξη που πέτυχε, Ολυμπιάδα.

 

Το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής

Σάββατο 7 Δεκεμβρίου

19:30 Μινώταυρος-Ερμής Ζωγράφου στο κλ. «Τιμ. Ευγενικός»

22:00 ΑΕΚ-Παναθηναϊκός στο κλ. Καματερού

22:00 Ηνίοχος-Σαλαμίνα στο κλ. Ιλισίων «Α. Φώτσης»

 

Κυριακή 8 Δεκεμβρίου

16:30 Ρέθυμνο Futsal-Νέο Ικόνιο στο κλ. «Μελίνα Μερκούρη»

 

Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου

19:00 Δούκας-Αθλ. Επίλεκτη Ακαδημία Αθήνας στο κλ. «Δαΐς»

22:00 Ολυμπιάδα Αγ. Παρασκευής-Καλλιθέα Futsal στο κλ. Αγ. Παρασκευής

 

Η βαθμολογία

Ομάδα                                               B.

  1. ΑΕΚ 30
  2. ΑΣΕ Δούκας 26
  3. Παναθηναϊκός Futsal 23
  4. ΑΟ Μινώταυρος 22
  5. ΑΣ Ολυμπιάδα 20
  6. Ερμής Ζωγράφου 16
  7. Ηνίοχος ΠΟΑΣΑ 15
  8. Elite Athens Club 9
  9. ΑΟ Σάλας Νέο Ικόνιο 10
  10. ΓΣ Σαλαμίνας 7
  11. Καλλιθέα Futsal 4

-. Ρέθυμνο Futsal                                 4