27 °C Rethymno, GR
06/07/2020

ΑΠΟ ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΑΝ ΑΡΚΑΔΙ, Ν. ΟΠΕΡ ΣΕ ΠΑΙΔΕΣ, ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ

Μοιρασιά στα ρεθεμνιώτικα ντέρμπι

Δύο ρεθεμνιώτικα ντέρμπι περιελάμβανε το μενού του Σαββάτου στην ΕΣΠΕΚ, με τον Ν. ΟΠΕΡ και το Αρκάδι να μοιράζονται από μία νίκη. Στην Α’ κατηγορία Κορασίδων, ο Ν. ΟΠΕΡ επικράτησε του Αρκαδίου με 3-0 σετ, «σφραγίζοντας» την 1η θέση του Ομίλου. Η ομάδα του Στέλιου Πετράκη περιμένει να μάθει τον αντίπαλό της στα ημιτελικά που εκτός απροόπτου θα είναι η ΓΕΗ.

Από την άλλη, οι Παίδες του Αρκαδίου νίκησαν με 3-0 σετ τον Ν. ΟΠΕΡ, με την ομάδα του Παύλου Χαραλαμπίδη να παραμένει «ζωντανή» στη διεκδίκηση της 2ης θέσης και συνάμα της παρουσίας στα τελικά.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Αρκάδι – Ν. ΟΠΕΡ 0-3

Τα σετ 19-25, 16-25, 20-25.

ΑΡΚΑΔΙ (Μανώλης Αντωνάκης): Μυγιάκη, Χατζηδημητρίου, Χατζηδάκη, Αγγελάκη, Κανδεράκη, Σκούφη, Γιαννούλη, Σταυρουλάκη, Πικιόνι, Λισίτσκα, Μπενάκη, Παπαδάκη, Σταγάκη, Μεταξάκη.

Ν. ΟΠΕΡ (Στέλιος Πετράκης): Φραγκιαδάκη, Εφεντάκη, Δαβαρία, Ανυφαντάκη, Φραγκάκου, Βενιανάκη, Φοβάκη, Σαριδάκη, Κουταλά, Φραγκιαδάκη Μ., Παπαδοπετράκη, Τσαμπεκίδου, Παπαδογιάννη, Ψαρουδάκη.

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής

Παγχανιακός – Ακρωτήρι              0-3

ΣΦΠΧ – Κύδων                            3-0

Αρκάδι – Ν. ΟΠΕΡ                       0-3

Η βαθμολογία

Θ.      ΟΜΑΔΑ              Β.            ΣΕΤ

  1. Ν. ΟΠΕΡ 24           26-8
  2. Ακρωτήρι 22           26-12
  3. Κύδων 19           21-10
  4. ΣΦΠΧ 16           18-15
  5. Αρκάδι 3             3-19
  6. Παγχανιακός 0             2-27

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ

Αρκάδι – Ν. ΟΠΕΡ 3-0

Τα σετ: 25-11, 2513, 25-15.

ΑΡΚΑΔΙ (Παύλος Χαραλαμπίδης): Αστρινάκης, Βαλασσάκης, Λάσκα, Ζουμπουλάκης, Ανδρεδάκης, Τσάκωνας, Καλλέργης, Φαρίνα, Τζαγκαράκης, Παρασκευόπουλος, Μπαρκάτσας.

Ν. ΟΠΕΡ (Στέλιος Πετράκης): Χάσικος, Ξυδάκης, Γαλλιάκης Ι., Ταταράκης, Απλαδάς, Βαλουμάς, Βαβουδάκης, Ποθητός.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

ΓΕΗ – ΣΦΠΧ                               (αναβλήθηκε)

Αρκάδι – Ν. ΟΠΕΡ                       3-0

Ρεπό: ΟΦΗ

Η βαθμολογία

Θ.      ΟΜΑΔΑ       Β.            ΣΕΤ

  1. ΓΕΗ 16           17-3
  2. ΣΦΠΧ 11           12-5
  3. Αρκάδι 12           14-8
  4. Ν. ΟΠΕΡ 6             6-18
  5. ΟΦΗ 0          0-15