14 °C Rethymno, GR
09/04/2020

ΤΕΛΕΣΙΔΙΚΑ ΣΤΗ ΣΟΧΩΡΑ ΤΟ ΜΑΤΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΠΣΡ - ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ (19.30) Η ΕΠΙΣΚΟΠΗ 2010 ΥΠΟΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟ ΣΠΗΛΙ

Νέες αλλαγές στα τοπικά πρωταθλήματα

Νέες αλλαγές προέκυψαν και πάλι στο πρόγραμμα του Α’ και Β’ τοπικού. Προκειμένου να μη χαθούν… ποδοσφαιριστές, ομάδες και φίλαθλοι, είναι σκόπιμο να αναρτήσουμε εκ νέου το πρόγραμμα στις δύο τοπικές κατηγορίες αφού υπήρξαν αναπροσαρμόσεις σε ομάδες και γήπεδα.

Βλέπετε, το Σάββατο βγήκαν 8 διαιτησίες πράγμα που σημαίνει πως, επειδή ο ΣΔΠΡ δεν μπορεί να έχει τόση μεγάλη δύναμη μελών, επιδιώκει να καλύψει τις ανάγκες των αγώνων με τρόπο τέτοιο που να υπάρχει το μικρότερο δυνατό κόστος-ταλαιπωρία.

Τα πράγματα έχουν ως παρακάτω:

 

Α’ τοπικό:

Η 19η αγωνιστική

Σάββατο 22 Φεβρουαρίου (15.30)

Γηπ. Φουρφουρά: Ψηλορείτης – Άρης

Γηπ. Αρμένων: Ασή Γωνιά – ΟΦΑ

Γηπ. Μισιρίων: Ερμής Ζ. – Τάλως Μελιδονίου

Κυριακή 23 Φεβρουαρίου (15.30)

Γηπ. Ατσιποπούλου: ΕΑΠ – Λιβάδια

Γηπ. Περάματος: Αστέρας Περάματος – Αστέρας Ρ.

(19.30)

Γηπ. «Θ. Βαρδινογιάννης»: Επισκοπή 2010 – Σπήλι

ΠΑΟ Αλφάς – Ποσειδώνας 0-3 α.α.

 

Β’ τοπικό:

Η 17η αγωνιστική

Σάββατο 22 Φεβρουαρίου (15.30)

Γηπ. Ατσιποπούλου: Φλόγα Ρ. – Αρκάδι Αγγ.

Γηπ. Γερανίου: Γεράκια Γ. Φωκά – Μέλαμπες

Γηπ. Σοχώρας: Κεραυνός – Αναγέννηση ΜΠΣΡ

Κυριακή 23 Φεβρουαρίου (11.00)

Γηπ. Μισιρίων, 12.00: Απόλλων – Φοίνκας

(11.30)

Γηπ. Φουρφουρά: Αγία Γαλήνη – Παναρκαδικός

Γηπ. Μισιρίων: Δόξα Πλατανέ – Λίβας

ΠΑΟ Αλφάς – Ποσειδώνας 0-3 α.α.

Ρεπό: Κάλυβος

  • Η 18η αγωνιστική στη β’ κατηγορία δεν θα διεξαχθεί λόγω Αποκριών.

 

Η ΕΠΣΡ ευχαριστεί όλους τους φορείς

Παράλληλα, η Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ρεθύμνου μετά την ολοκλήρωση όλων των σχολών που έγιναν στο Ρέθυμνο (UEFA C’, UEFA D’, επανεξετάσεων UEFA A’, B’, C’) εξέφρασε τις ευχαριστίες της προς όλους τους φορείς που προσφέρθηκαν προκειμένου οι σχολές να λειτουργήσουν στο ακέραιο. Έτσι λοιπόν, ευχαριστεί την ΕΠΟ και ειδικά τον υπεύθυνο του τμήματος Προπονητών κ. Χαράλαμπο Ζελενίτσα, καθώς επίσης και τους εκπαιδευτές των σχολών UEFA C και των επανεξετάσεων: Αντώνης Πριόνας, Ιωάννη Γκίση, Ιωάννη Βονόρτα, Ιωάννη Χατζηικολάου.

Επίσης ευχαριστεί: Τον κ. Βασίλη Αθανασιάδη για την παραχώρηση του γηπέδου «Kido» αλλά και των ακαδημιών του, ώστε να καλυφθεί το πρακτικό κομμάτι των σχολών.

Τον ενωσιακό προπονητή κ. Γεώργιο Μπαστάκη όπου όλες τις ημέρες ανελλιπώς στήριξε την προσπάθεια αυτή.

Τις ακαδημίες των ομάδων, Μικτές ομάδες, ΑΟ Άρης Περ., ΑΟΝ Αστέρας Ρεθύμνου και Ολυμπιακός Ρεθύμνου.

Για τη σχολή UEFA D’ ευχαριστεί όλες και όλους που παρακολούθησαν τη σχολή.

Τους υπεύθυνους και ομιλητές από την ΕΠΟ: Χρήστο Σίσκο (υπεύθυνος προγράμματος σχολής UEFA D’), Αχιλλέα Υφαντίδη (αθλητικός ψυχολόγος-κοινωνιολόγος), Δημήτρης Γαργαλιάνος (καθηγητής ΤΕΕΦΑ).

Τους προέδρους των σωματείων, τους προπονητές, τους ποδοσφαιριστές, τους υπεύθυνους των ακαδημιών, τους γονείς των παιδιών αλλά και τους δημοσιογράφους.

Τον πρόεδρο της ΑΕ Ατσιπ.-Πρινέ κ. Νικόλαο Βερνάδο για την παραχώρηση του γηπέδου Ατσιποπούλου και των ακαδημιών του.

Τις ακαδημίες των σωματείων ΑΕ Ατσιπ-Πρινέ, ΑΟ Άρης, ΑΟΝ Αστέρας, Ρεθυμνο ΠΣ.

Το αντιπρόεδρο του Παγκρήτιου Συνδέσμου Προπονητών Ν. Χανίων κ. Γεώργιο Μανωλακάκη.

Το εργατικό κέντρο και το προσωπικό του.

Το Ευρωπαϊκό Κέντρο Κατάρτισης (ΕΚΚΑ) που βρίσκεται στην οδό Παπαναστασίου 3 και την πρόεδρό του κ. Στέλλα Ανδρουλάκη.

Τα μέλη και τη γραμματεία της ΕΠΣ Ρεθύμνου που σε μια δύσκολη περίοδο για την Ένωση (ταυτόχρονα συνέπεσαν μεταγραφές και σχολές Προπονητών UEFA) βοήθησαν πλήρως στην άρτια οργάνωση των σχολών.