16 °C Rethymno, GR
05/04/2020

ΤΟ «ΕΠΙΧΕΙΡΕΙΝ» ΕΙΧΕ… «ΑΝΑΔΟΥΛΕΙΕΣ» ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ

Νέοι και παλιοί «βάρεσαν κανόνι»

Έστω και αν κάποιοι από αυτούς πήραν… παράταση μπας και τα καταφέρουν να… ορθοποδήσουν, εντούτοις δεν τα κατάφεραν και η «επιχείρηση – νίκη» για εκείνους, «βάρεσε κανόνι». Νέοι και παλιοί Επιχειρηματίες των δύο κατηγοριών του Εργασιακού πρωταθλήματος μπάσκετ δεν φάνηκαν «συνεπείς» στις υποχρεώσεις τους και μάλιστα εκείνοι που συμπορεύονται και με τους ιδιωτικούς υπαλλήλους είχαν και μια δεύτερη ευκαιρία για να μην «πτωχεύσουν». Όμως η Ραψωδία είχε τον Σταματάκη, που… σταμάτησε κάθε φιλοδοξία τους, καθώς μετέτρεψε το 55-55 του κανονικού αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων, στην «ακάλυπτη επιταγή» του 60-64, που «σφραγίστηκε» με την τελευταία κόρνα της 5λεπτης παράτασης, για τους εκπροσώπους του «επιχειρείν».

«Ροκ» καταστάσεις σκοραρίσματος από τους… Ροκάιβ και Ισχλάκη έζησαν όσοι παρακολούθησαν την συνάντηση ανάμεσα στους Φοιτητές/τριες και το Bueno hotel. Οι μόνοι που δεν μπορούσαν να παρακολουθήσουν το δίδυμο των 19 πόντων, όχι στο θέαμα, αλλά στο ρυθμό τους ήταν οι τυπικά φιλοξενούμενοι του ξενοδοχείου που ηττήθηκαν με 77-15, χωρίς σε κάποιο από τα 10λεπτα της συνάντησης να καταφέρουν να ξεπεράσουν τους 6 πόντους ενεργητικό. Σε ακόμη έναν αγώνα όμως που τελείωσε με την ολοκλήρωση και της 5λεπτης παράτασης, ο Οιωνός, είχε τον… οιωνό νίκης, όταν ξεκίνησε ο Τρουλλινός να σκοράρει κόντρα στην Macron. Έστω και αν απέναντί του είχε τον Γ. Καρατζέτζο των 25 πόντων, αλλά και τον Αντώνη Παπαδάκη των 13, ο τοπ σκόρερ των γηπεδούχων είχε ακόμη 3 παίκτες (Πολοπετράκη, Δουζίνα, Δούβρο), που πρόσθεσαν το κάτι παραπάνω στους 18 πόντους του.

 

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής της Α2

ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ – PLATANOS TOURS 50-59

Διαιτητές: Αρτεμάκη Δόμνα, Λελεδάκη Σταυρούλα.

Δεκάλεπτα: 09-17, 13-10, 10-14, 18-18.

ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Γαβράς Ν.): Βότζης 14(2), Μαρίνος Γ. 11(1), Γαβράς Σ. 11(2), Γρηγοράκης 1, Καλλέργης, Ζαμπετάκης, Παραδεισανός 4, Βαμβακάς 2, Γαβράς Ν., Φραγκιαδάκης, Μάνεσης 3(1), Θεοδοσοπούλος 4.

PLATANOS TOURS (Δαμανάκης): Βελονάκης Γ. 1, Βαρδάκης, Βουγιουκαλάκης Μ. 7, Παπαδάκης Ι. 11(3), Δαμανάκης Κ. 5, Δροσουλάκης Κ. 23, Κλειδαράς Δ., Ζουμπεράκης Ν. 12.

 

ΟΙΩΝΟΣ-Κ.Α.Ρ. – MACRON STORE παρ.56-51, καν.47-47

Διαιτητές: Αρτεμάκη Δόμνα, Λελεδάκη Σταυρούλα.

Δεκάλεπτα: 16-13, 14-13, 08-07, 09-14, παρ.09-04.

ΟΙΩΝΟΣ/Κ.Α.Ρ. (Λίτινας): Δημητριάδης Α., Δουζίνας 7, Γαλερός Σ. 3, Πολοπετράκης Π 10(1), Κλάδος Ι., Δούβρος 7, Σταυρουλάκης Ν, Σταυρουλάκης Π. 3, Τρουλλινός Ν. 18, Γαμβρέλας Γ. 6, Καλιτσουνάκης Κ. 2.

MACRON STORE (Καρατζέτζος K.): Δοξαστάκης Ε., Καρατζέτζος Γ. 25(2), Καρατζέτζος Β., Κάβουρας Γ. 6(2), Γουλος Λ., Τσαφαράκης Μ., Κόνιας Μ. 2, Νικολάου Α. 2, Παπαδάκης Α. 13(1) Καρατζέτζος Κ. 5(1).

 

NRG RETHYMNO BC – ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ BC 50-43

Διαιτητές: Ξυλάς Δημήτρης, Καθαράκης Βασίλης.

Δεκάλεπτα: 16-11, 14-06, 05-10, 15-16.

NRG RETHYMNO BC (Γκόγκος Α.): Βελονάκης Η. 2, Γκόγκος Α., Ψωμάς Α., Πολυμίλης Χ. Θανάσης Ε. 6(2), Αρσενίδης Γ. 25, Μακαρδόνας Δ. 8, Κυλάφης Φ. 9.

ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Ζουμπουλάκης Ν.): Παπαδογιαννάκης Π. 2, Οικονομάκης Κ. 3, Αποστολάκης Κ. 10(1), Ρούλιος Κ. 1, Λαδάκης Ν. 2, Χατζησπύρος Γ. 3(1), Βατζέλης Β. 5(1), Περιστεράκης Γ. 2, Μποτονάκης Σ. 11(1) Ζαφειράκης Ν. 4.

 

ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ – KLADOS TOURS 48-41

Διαιτητές: Ξυλάς Δημήτρης, Καθαράκης Βασίλης.

Δεκάλεπτα: 09-07, 09-14, 14-10, 16-10

ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Φουσταλιεράκης Ε.): Μπενάκης Γ 10(1), Παλαφούτης Σ., Ξηράς Μ. 8, Απανωμεριτάκης Χ. 3(1), Σταυρουλάκης Γ., Reher R. 3(1), Βροντάκης Γ. 15(5), Φουσταλιεράκης Ε., Λιάκος Δ. 9, Τσιομπίκας Ν.

KLADOS TOURS (Κλάδος Π.): Βαρδάκης Λ. 2, Πίτερης Ι. 6, Κλάδος Π., Jovanovic B. 7, Πετρίδης Ι. 2, Χρυσικός Δ. 14(1), Περδίκης Β. 8, Αντωνόπουλος Γ. 2.

 

ΤHINK VILLA – ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ 44-33

Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Λελεδάκη Σταυρούλα.

Δεκάλεπτα: 09-05, 10-04, 14-10, 11-10.

ΤHINK VILLA (Κόκκινος Δ.): Ζήσιμος 11(3), Παπαδάκης Μ., Πολιουδάκης 5(1), Καζίλας 4, Πηγουνάκης Φ. 2, Δαγαράκης, Αντωνίου 14, Φεσσάς Ν. 2, Κουνδουναράκης Λ. 6, Καμαρίτης.

ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ(Γαβαλάκης Ι., Βασιλάκης Μ.): Κυραμαρίος, Παλιεράκης 4, Καλογεράκης Γ. 9(1), Κανακάκης 6, Καλλιγιάννης Κ. 6, Καλλιγιάννης Μ. 8(2), Κονταξάκης Β.

 

ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛ.Ν. ΡΕΘΥΜΝΗΣ – ΧΟΡΕΥΤΕΣ 41-37

Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Λελεδάκη Σταυρούλα.

Δεκάλεπτα: 09-08, 14-05, 08-10, 10-14

ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ (Κούμουλος Γ., Κονταξάκης): Ρωμανιουδάκης Χ. 12(1), Σωμαθιανός Ε. 6, Μανωλουδάκης Κ., Πιοτογαννάκης Σ., Ηλιάκης Ε., Σταματόπουλος Β. 11(1), Νικολουδάκης Κ. 1, Μπαγιαρτάκης Γ., Αλεφαντινός Γ. 3(1), Παναγιωτόπουλος Ν. 6(1), Προκοπάκης Α. 2.

ΧΟΡΕΥΤΕΣ (Καπαρός Ε.): Καπαρός Ε. 13(1), Μακεδάκης Β. 9, Τσόγκας Γ., Βασιλακάκης Μ., Κιοσσές Β. 4, Καλυβιαννάκης Χ. 2, Μεξής Γ., Σταρράς Χ. 3(1), Λελεδάκης Μ. 4, Ρουμάντζης Ι. 2.

 

Η βαθμολογία της Α2

Ομάδα                                Βαθμολογία   Παιχν.   Επίθεση       Άμυνα       Διαφορά

1        Οιωνός/Κ.Α.Ρ.                       4                   2           100              87             13

2        Τράπεζες                             4                   2           87                75             12

3        Πολυμήχανο                         4                   2           101              91             10

4        Klados Tours                        3                   2           103              86             17

5        Χορευτές                             3                   2           95                86             9

6        Αφοι Ζουμπουλάκη BC           3                   2           89                86             3

7        Platanos Tours                     3                   2           95                94             1

8        Think Villa                            3                   2           89                91             -2

9        NRG Rethymno BC                 3                   2           88                105           -17

10      Macron Store                        2                   2           89                102           -13

11      Ρακοδικείο                           2                   2           83                97             -14

12       Νέοι Επιχειρηματίες               2                   2           86                105           -19

 

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής της Α3

ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – ΡΑΨΩΔΙΑ παρ.60-64, καν.55-55

Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης.

Δεκάλεπτα: 12-19, 17-12, 14-11, 12-13, παρ.05-09.

ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης): Λαμπρίδης Μ. 8(1), Λαδάκης Α. 20(1), Καπετανάκης Ι. 6(2), Κακλαμάνος Ι. 23, Μιχαλάκης Γ., Μονογυιός Κ., Φουντιδάκης Ι., Σκούφογλου Ε. 3.

ΡΑΨΩΔΙΑ (Μυρωτής): Χόμπης Γ. 8, Κριτσωταλλάκης Κ. 8, Σταματάκης Α. 16(3), Ξενάκης Ε. 11, Νιωτάκης Α. 5, Βεργίτσης Γ. 9(3), Ασβέστας Κ. 2, Ψαθάκης Μ 5.

 

ΓΙΑΤΡΟΙ Α3 – OLYMPIC/BONOBO 42-56

Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης.

Δεκάλεπτα: 09-13, 11-10, 05-15, 17-18.

ΓΙΑΤΡΟΙ Α3 (Τζανάκης): Καθαράκης Φ. 2, Ζαφείρης Σ. 6,Καθαράκης 4, Βλαχοπάνος Γ. 10(1), Ανδρουλάκης Α. 3, Κόκας, Ανδρονικίδης Α. 4, Σιβαρόπουλος Ν. 4(1), Σαμωνάκης Μ. 5, Μουχασίρης Γ. 2, Σταφυλάκης Π, 2.

OLYMPIC/BONOBO (Φοβάκης): Χατζιράκης Ν., Δούκας Ι. 8, Αποστολάκης Ν. 14(2), Prodanovic M. 15(3), Βασιλάκης Α., Σκουλίδης Μ. 6, Κατσαντώνης Ι. 7(1), Ιερωνυμάκης Β. 2, Κατσαντώνης 4.

 

ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥΓΕΡΑΝΙ BC/JUPITER STORES 55-31

Διαιτητές: Αρτεμάκη Δόμνα, Λελεδάκη Σταυρούλα.

Δεκάλεπτα: 18-07, 11-07, 08-12, 18-05.

ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κατζουλάκης): Μαθιουδάκης Σ. 30(2), Παπαδόπουλος Χ., Νικολάου Γ. 2, Χουστουλάκης Ε. 2, Λαγουδάκης Γ. 3(1), Συμεωνίδης Κ. 5, ΔασκαλάκηςΜ. 13, Σφακιανάκης Κ., Καλησπεράκης Σ.

ΓΕΡΑΝΙ BC/JUPITER STORES (Οικονομίδης): Φουντουλάκης Β. 2, Σκλομπονάκης Σ. 1, Φασουλάκης Λ., Μασαούτης Ε. 1, Λαζαράνης Η. 15(1), Τρύφων Γ., Παναγιουλάκης Σ. 2, Νικολακάκης Γ. 8, Σκαλουμπάκας Α. 2, Μπλεμένος Ι.

 

ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΡΙΕΣ Α3 – BUENO HOTEL 77-15

Διαιτητές: Πετράκης Γ., Κουλιεράκης Χ.

Δεκάλεπτα: 16-6, 18-4, 23-2, 20-3.

ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΡΙΕΣ Α3 :(Βλάσσης ): Καριώτης Σ. 6, Ισχλακης Δ. 19(2), Σταθόπουλος Θ. 2, Δράκος Σ. 5(1), Ροκάιβ Λ. 19(1), Πεπονάκης Μ. 6, Ματθαιουδάκης Λ. 14(2), Στέρπης Δ. 2, Σγούρος Δ. 2, Χατζηδάκης Ι. 2,

BUENO HOTEL (Σταγκουράκης): Ηλιάκης Μ., Ανδρεδάκης Σ. 2, Σταγκουράκης Δ. 4, Κόλκας Α. 4, Σταυρουλιδάκης Γ. 5, Ατλάσης Κ., Δαφέρμος Μ., Μοτάκης Γ.

 

ACE PARKING – L’ETOILE DU SUD 44-55

Διαιτητές: Πετράκης Γ., Κουλιεράκης Χ.

Δεκάλεπτα: 12-05, 15-13, 06-20, 11-17.

ACE PARKING (Σαμψών): Τσίκινας Λ. 4, Κουνδουράσκης Σ. 12, Πατητάρας Α. 4, Κουγουμουτζάκης Γ. 13(2) Κλωνάρης Μ. 1, Κουτάλας Μ., Κουνδουράκης Γ. 6, Παναγιωτόπουλος Ε. 4.

L’ETOILE DU SUD (Παυλιδάκης): Σαχινίδης Σ. 10, Παυλιδάκης Γ. 14, Περαντωνάκης Γ. 6, Παπιομύτογλου Ζ., Καλοείδας Α., Γαλλιός Ι. 3(1), Καθαράκης Β. 10(2).

 

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΡΚΑΔΙ – ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 33-50

Διαιτητές: Καθαράκης Β. Ξύλας Δ.

Δεκάλεπτα: 03-15, 11-08, 07-20, 12-07.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΡΚΑΔΙ (Σεγρεδάκης): Χριστοφορίδης Α. 3(1), Αλεξαδράκης Π. 1, Καλλιτσουνάκης Γ. 10, Κορομπλής Χ., Λιοδάκης Ν. 5(1), Βουρβαχάκης Α, 10(2), Δαϊρετζής Ι.

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός): Λιάκος Ν. 6, Κατσόγιαννος Θ. 8(1), Παλτατσίδης Σ., Μάσκας Θ. 13(3), Διαμάντης Π. 8, Δαμιανός Β., Λεβεντάκης Χ. 2, Ζερβουδάκης Π. 11, Νικολιδάκης Β. 2.

 

Η βαθμολογία της Α3

Ομάδα                               Βαθμολογία   Παιχν.   Επίθεση       Άμυνα       Διαφορά

1         Φοιτητές/τριες Α3                4                   2           133              50             83

2         Πρωτοβάθμια                      4                   2           130              64             66

3         ΤΕΕ Ρεθύμνου                     4                   2           102              68             34

4         Olympic/Bonobo                  4                   2           99                77             22

5         Ραψωδία                            4                   2           104              87             17

6         Επιχειρ. & Ιδ. Υπάλληλοι       3                   2           106              103           3

7          L’etoile Du Sud                   3                   2           90                100           -10

8         Σύλλογος Αρκάδι                  2                   2           68                93             -25

9         Ιατροί/Α3                           2                   2           69                96             -27

10        Γεράνι BC/Jupiter Stores       2                   2           70                101           -31

11        Ace Parking                        2                   2           75                135           -60

12        Bueno Hotel                       2                   2           52                124           -72

 

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής σε Α1 και Α2

Σάββατο 7 Δεκεμβρίου

14:30 (A2) Klados Tours – Think Villa

16:00 (A2) Ρακοδικείο – Λέσχη Τραπεζικών Υπαλ. Ν. Ρεθύμνης

17:45 (A2) Macron Store – Χορευτές

19:30 (A1) Billia’s – Koumoi Bc Marmal Mamalakis

21:15 (A1) Sailing Experience – Photoέκφραση

 

Κυριακή 8 Δεκεμβρίου

10:00 (A2) Αφοι Ζουμπουλάκη BC – Πολυμήχανο

11:30 (A2) Platanos Tours – NRG Rethymno BC

13:15 (A2) Οιωνός-Κ.Α.Ρ. – Νέοι Επιχειρηματίες

15:00 (A1) Haagen Dazs BC – Πυροσβεστική

16:45 (A1) Ελεύθεροι Επαγγελματίες – Ocean BC / Σπηλι

18:30 (A1) Φοιτητές – Best Car Ike

20:15 (A1) Πανεπιστήμιο – Γιατροί