12 °C Rethymno, GR
07/04/2020

ΣΤΟ ΑΝΔΡΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΤΗΣ ΕΣΠΕΚ

Νίκες για Ν.ΟΠΕΡ και Αρκάδι

Το 2Χ2 έκαναν οι ρεθεμνιώτικες ομάδες βόλεϊ στο ανδρικό πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΚ. Ο Ν. ΟΠΕΡ επικράτησε της Σούδας με 3-0 σετ και παρέμεινε… στο κόπλο της κατάκτησης μία εκ των πρώτων θέσεων. Επίσης, την 2η φετινή νίκη του πανηγύρισε το νεανικό σύνολο του Αρκαδίου, φεύγοντας με το «διπλό» από το Ακρωτήρι.

Από την άλλη, οι Γυναίκες του Αρκαδίου γνώρισαν εντός έδρας ήττα με 1-3 από τον Πήγασο, με τον Ν. ΟΠΕΡ να εκτίει το ρεπό τοθ.

Αναλυτικά:

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ

Ν. ΟΠΕΡ – Σούδα 3-0

Τα σετ: 25-14, 25-13, 25-18.

Ν. ΟΠΕΡ (Νεκτάριος Νικάκης): Διαμαντάκης, Καψαλάκης, Ποθητός, Αραμπόπουλος, Τζανιδάκης, Παπαδάκις, Σιμάκης, Λεμπιδάκης, Ντουντουλάκης, Ποθουλάκης.

Ακρωτήρι – Αρκάδι 2-3

Τα σετ: 18-25, 25-19, 23-25, 25-19, 18-20.

ΑΡΚΑΔΙ (Παύλος Χαραλαμπίδης): Αστρινάκης, Ληξουργιώτης, Σπυριδάκης, Φωτεινάκης, Λίτινας, Λαγκουβάρδος, Ζαφειριάδης.

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής

Ακρωτήρι – Αρκάδι    2-3

Ηρόδοτος – ΣΦΠ Χανίων       2-3

Ν. ΟΠΕΡ – Σούδα      3-0

Ρεπό: Κύδων


Η βαθμολογία

Θ.        ΟΜΑΔΑ         Β.        ΣΕΤ
1.         ΣΦΠΧ 28        30-8
2.        Ν. ΟΠΕΡ 27        29-8
3.        Ηρόδοτος 25        26-9
4.        Κύδων 15 16-20
5.        Σούδα 9          12-24
6.         Ακρωτήρι        7          10-33
7.         Αρκάδι            6          9-30

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αρκάδι – Πήγασος 1-3

Τα σετ: 21-25, 25-17, 22-25, 19-25.

ΑΡΚΑΔΙ (Μανώλης Αντωνάκης): Βερβερίδη, Σκούφη, Δασκαλάκη, Τζιμπουκάκη, Μηλά, Γιαννουλάκη, Μηλάκη, Παυλάκη, Καβουσανού, Φουρφουλάκη, Μπενάκη, Θεοδωρακοπούλου.

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής

Ακρωτήρι – ΣΦΠ Χανίων      0-3

ΟΦΗ – Παγχανιακός  (αναβλήθηκε)

Κύδων – Αετός           3-0

Αρκάδι – Πήγασος      1-3

Ρεπό: Ν. ΟΠΕΡ

Η βαθμολογία

Θ.        ΟΜΑΔΑ         Β.        ΣΕΤ
1.         Ν. ΟΠΕΡ        37        38-3
2.         ΣΦΠΧ 36        39-11
3.         Πήγασος          35        38-13
4.         Αρκάδι            22        25-20
5.         ΟΦΗ   13        22-29
6.         Κύδων 16 22-29
7.         Ακρωτήρι 11        17-26
8.         Αετός 3          5-35
9.         Παγχανιακός   1          2-39

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ

Ν. ΟΠΕΡ – ΟΦΗ 3-0

Τα σετ: 25-16, 25-23, 25-07.

Ν. ΟΠΕΡ (Στέλιος Πετράκης): Χάσικος, Ξυδάκης, Γαλανάκης, Απλαδάς, Ταταράκης, Γαλλιάκης, Θυμιατζής, Βαλουμάς, Πατεράκης.

ΓΕΗ – Αρκάδι 3-0

Τα σετ: 25-15, 25-19, 25-20.

ΑΡΚΑΔΙ (Παύλος Χαραλαμπίδης): Αστρινάκης, Βαλασσάκης, Λάσκα, Ζουμπουλάκης, Ανδρεδάκης, Τσάκωνας, Καλλέργης, Φαρίνα.

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής

Ν. ΟΠΕΡ – ΟΦΗ       3-0

ΓΕΗ – Αρκάδι            3-0

Ρεπό: ΣΦΠΧ

Η βαθμολογία

Θ.        ΟΜΑΔΑ         Β.        ΣΕΤ

  1. ΓΕΗ 13        14-3
  2. ΣΦΠΧ 8 9-5
  3. Αρκάδι 6          8-8
  4. Ν. ΟΠΕΡ 6          6-9
  5. ΟΦΗ 0          0-12

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Ν. ΟΠΕΡ – Ακρωτήρι 3-2

Τα σετ: 25-17, 20-25, 25-15, 23-25, 15-7.

Ν. ΟΠΕΡ (Στέλιος Αστρινάκης): Παπαδοπετράκη, Κουταλά, Φοβάκη, Βενιανάκη, Φραγκιαδάκη Σ., Φραγκάκου, Φραγκιαδάκη Μ., Σαριδάκη, Τσαμπεκίδου, Μπεκιαράι, Ανυφαντάκη, Εφεντάκη, Δαβαρία.

Αρκάδι – ΣΦΠΧ 0-3

Τα σετ: 14-25, 17-25, 15-25.

ΑΡΚΑΔΙ (Μανώλης Αντωνάκης): Χατζηδάκη, Χατζηορφανού, Σκούφη, Γιαννούλη, Σταυρουλάκη, Μαμαλάκη, Φουρφουλάκη, Παπαδάκη, Μεταξάκη, Μπενάκη, Πικιόνι, Κανδεράκη.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Κύδων – Παγχανιακός            3-1

Αρκάδι – ΣΦΠ Χανίων           0-3

Ν. ΟΠΕΡ – Ακρωτήρι            3-2

Η βαθμολογία

Θ.        ΟΜΑΔΑ         Β.        ΣΕΤ

  1. Κύδων 16 18-6
  2. Ν. ΟΠΕΡ 15        17-8
  3. Ακρωτήρι 13        17-11
  4. ΣΦΠΧ 10 11-12
  5. Αρκάδι 3          3-13
  6. Παγχανιακός 0          2-18

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

Αρκάδι – ΓΕΙ 3-0

Τα σετ: 25-08, 25-11, 25-14.

ΑΡΚΑΔΙ (Παύλος Χαραλαμπίδης): Καλλέργης Π., Αστρινάκης, Ζουμπουλάκης, Ανδρεδάκης, Φαρίνα, Λάσκα, Παρασκευόπουλος, Τζαγκαράκης.

Ηρόδοτος – Ν. ΟΠΕΡ 0-3

Τα σετ: 10-25, 12-25, 06-25.

Ν. ΟΠΕΡ (Στέλιος Πετράκης): Χάσικος, Ξυδάκης, Γαλλιάκης, Απλαδάς, Βαλουμάς, Ταταράκης, Γαλλιάκης Α., Θυμιατζής, Βαβουδάκης.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

ΓΕΗ – ΣΦΠ Χανίων   3-1

Ηρόδοτος – Ν. ΟΠΕΡ            0-3

Αρκάδι – ΓΕΙ  3-0

Η βαθμολογία

Θ.        ΟΜΑΔΑ         Β.        ΣΕΤ

  1. ΓΕΗ 6          6-1
  2. Αρκάδι 5          6-2
  3. Ν. ΟΠΕΡ 3          3-3
  4. ΣΦΠΧ 1 3-6
  5. Ηρόδοτος 0          0-3
  6. ΓΕΙ 0          0-3

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Αετός – Αρκάδι 1-3

Τα σετ:  14-25, 25-21, 16-25, 17-25.

ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Μανώλης Αντωνάκης): Ξεκαλάκη, Αγγελάκη, Παυλάκη, Μυγιάκη, Λιονή, Χατζάκη, Χατζηορφανού, Ξεκαλάκη, Φουρφουλάκη.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Σούδα – Ακρωτήρι      0-3

ΣΦΠΧ – Κύδων         2-3

Αετός – Αρκάδι          1-3

Ρεπό: Άνεμος1

Η βαθμολογία

Θ.        ΟΜΑΔΑ         Β.        ΣΕΤ

  1. ΣΦΠΧ 16 17-4
  2. Κύδων 15 17-5
  3. Αρκάδι 14        15-8
  4. Ακρωτήρι 9          10-8
  5. Σούδα1 6          6-9
  6. Αετός 2          4-17
  7. Άνεμος1 1          2-18

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Αρκάδι – Σούδα3 3-0

Τα σετ:  25-20, 25-9, 25-18.

ΑΡΚΑΔΙ (Σταυρουλάκης – Αστρινάκης): Παπαδάκη, Μυστράκη, Θυμιατζή, Γιουλούντα, Σταυρουλάκη, Κουτράκη, Ζώτο, Πλουσή, Σκαρβέλη, Αγγουριδάκη, Χνάρη, Τουρνάκη, Τζάρι.

ΟΠΑ – Ν. ΟΠΕΡ 3-0

Τα σετ: 25-7, 25-16, 25-8.

Ν. ΟΠΕΡ (Ήρα Φεντότοβα): Παπανίκου, Τσιμπάκου, Σοφουλάκη, Μαραγκουδάκη, Βεργάκη, Ζουλάκη, Παλουτσάι, Μπακοπούλου, Ψυχουντάκη, Χατζηκάκου, Μούτσου.

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής

ΟΠΑ – Ν. ΟΠΕΡ       3-0

Αρκάδι – Σούδα3        3-0

Άνεμος – Σούδα2        0-3

Η βαθμολογία

Θ.        ΟΜΑΔΑ         Β.        ΣΕΤ

  1. Ακρωτήρι 15        15-0
  2. Ν. ΟΠΕΡ 12        12-4
  3. Αρκάδι             9          10-7
  4. Σούδα2 6          7-10
  5. Σούδα3 0          1-12
  6. Άνεμος 0          0-12