14 °C Rethymno, GR
27/11/2020

Β’ ΤΟΠΙΚΟ: ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ Ο ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΕΠΙ ΤΗΣ ΚΡΑΝΑΣ

Ο Τάλως Γαράζου πρωταθλητής χειμώνα

Ξεχώρισαν οι δύο διεκδικητές ανόδου από τη Β’ κατηγορία, μετά τις μεγάλες νίκες τους εκτός έδρας ο Τάλως Γαράζου με 0-2 επί του Φοίνικα και ο Παναρκαδικός 1-3 την Κράνα.
Μάλιστα ο Τάλως παραμένει αήττητος και μία αγωνιστική πριν πέσει η αυλαία του Α’ γύρου αναδεικνύεται και πρωταθλητής χειμώνα.

Με νίκες προχώρησαν ακόμη ο Απόλλωνας με 6-1 το Καλυνύκτι, η ΕΑΠ εκτός έδρας με 2-3 την Κάλυβο, η Πηγή 4-3 τις Μέλαμπες, ενώ ισόπαλο 2-2 έληξε το παιχνίδι Φλόγας Ρούστικων -Πανόρμου.
Αναλυτικά όλη η εικόνα της Β’ κατηγορίας έχει ως εξής:

Το Πανόραμα της 12η αγωνιστικής Β’ τοπικού


Φοίνικας -Τάλως Γαράζου     0-2

(Τυράκης αυτογκόλ, Στ. Νικηφόρος)

Κάλυβος-ΕΑΠ    2-3
(Ν. Τζαγκαράκης, Δ. Κωστόπουλος, Χατζησεβαστός, Ν. Γεωργιουδάκης)

Πηγή -Μέλαμπες    4-3
(Μίτου, Παπαγιαννάκης, Ανυφαντάκης, Καλλέργης (π), Ε. Βουμβουράκης 2, Κ. Βαβουράκης)

Απόλλωνας-Καλονύκτι    6-1
(Ζώτο 3, Φίλιας 2, Γ. Πελαντάκης, Μπερκάκης (Κ).

Κράνα-Παναρκαδικός     1-3
(Λεονταράκης, Π. Δασκαλάκης, Καραμήτσος, Πολιουδάκης).

Ρούστικα-Πάνορμο    2-2
(Κατσανεβάκης 2, Φασόης, Αντωνάκης)

Ρεπό Αλφά.

Πως αγωνίζονται οι ομάδες Β’ τοπικού

ΦΛΟΓΑ ΡΟΥΣΤΙΚΩΝ (Κ. Αγγελάκης): Στ. Φραγκιαδάκης, Μαρινάκης, Βογιατζιδάκης, Καριανάκης, Δραμουντάνης, Ηλ. Καριανάκης, Αγριμάκης, Φραγκιαδάκης, Κ. Αγγελάκης, Σκεντερίδης, Τσίπι, Ε. Κατσανεβάκης, Βενιεράκης, Λελεδάκης, Σαντικά, Γ. Κατσανεβάκης.
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (Αρ. Κυδωνάκης): Τερζής, Ίμπρο, Μούστος,Σαφάρ, Διακογεωργίου, Αρβανιτίδης, Σ. Ματαραγκάσι, Συρίγος, Οικονόμου, Μαρινόπουλος, Φίλιας, Καράμπελας, Τσάγκας, Ανδρουλάκης, Χαιρέτης, Διαλυνάς, Λυτροκάπης, Σότο, Κυδωνάκης.
ΤΑΛΩΣ ΓΑΡΑΖΟΥ (Γ. Φοδελιανάκης): Χ. Φοδελιανάκης, Σκουνάκης, Ρουκούνης, Μ. Αλεξάκης, Ρουσσάκης, Θ. Χατζάκης, Δαφνομήλης, Γ. Κλάδος, Παρασύρης, Φραντζεσκάκης, Α. Χατζάκης, Δ. Παπαδάκης και Ι. Παπαδάκης, Τζόρβας, Φράρος, Γ. και Χ. Φοδελιανάκης, Γεργιανός, Ορφανουδάκης.
ΕΑΠ (Μ. Μπανίλας): Βενιεράκης, Χατζημανόλης, Χ. Μακρυδάκης, Α. Κωστόπουλος, Ν. Γεωργιουδάκης, Καραπιδάκης, Ρ. Σίνγκι, Ε. Θανάσης, Σταυριδάκης, Γερονυμάκης, Μ. Σίνγκι και Παπακυρίτσης, Χατζησεβαστός, Σκαλιδάκης, Δρικόγιας, Γκλαβέρης, Α. Μαρινάκης, Διβάνης, Δ. Κωστόπουλος, Κλάδος, Χόμπης.
ΜΕΛΑΜΠΕΣ (Μιχ. Σηφάκης): Τσουντάκης, Ν. Νικολά, Βεργαδής, Δ. Κυριακάκης, Λιοδάκης, Δημοτάκης, Ε. Βαβουράκης, Ρ. και Ι.  Κυριακάκης, Κ. Βαβουράκης, Ε. Σηφάκης, Ι. Βαμβουράκης και Πιτσιδιανάκης, Δελιδάκης, Κανδηλάκης, Χριστοφάκης, Ι. Κυριακάκης, Δουκάκης, Τζαγκαράκης.
ΠΑΟ ΑΛΦΑ (Γ. Στριλιγκάς): Χρυσός, Α. Ζαχαριουδάκης, Μαυρουλάκης, Ματθαιακάκης, Κουτάντος, Πλέσσας, Κοντονάσιος, Γ. Σταγάκης, Λουκάκης, Δ. Ζαχαριουδάκης, Σ. Σκαράκης, Β. Τζαγκαράκης, Νικολουδάκης, Μουντάκης, Α. Σκαράκης, Κυριμάκης, Σωπασουδάκης, Τζουρμπάκης, Σαμψών.
ΠΑΝΟΡΜΟ (Γ. Ψωμάς): Καζαμίας, Χ. Ψωμάς, Μοσχονάς, Κ. Παρασύρης, Βογιατζής, Κοκολάκης, Τόσκα, Γ. Αντωνίου, Ι. Φασόης, Ε. Ιερονυμάκης, Ζαχαριουδάκης,Γ. Ορφανός, Ντόντα, Κ. Ψωμάς, Ε. Αντωνάκης, Μοσχανδρέας, Μιχόπουλος, Γκεστίλα, Ραπτάκης.
ΚΑΛΥΒΟΣ (Ε. Μανωλιουδάκης):
Γ. Σωπασουδάκης, Κ. Μανωλιουδάκης, Γ. Τζαγκαράκης, Χ. Κοϊνάκης, Ν. Τζαγκαράκης, Σεβαστόπουλος, Μ. Μανωλιούδης, Μαλαγαρδής, Μ. Παπαδομανωλάκης, Αρκαδιανός, Α. Νικηφόρος, Μ. Μανωλιουδάκης, Κλίνης, Η. Πολιτάκης, Μ., Γ. Κοϊνάκης, Ζ. Πολιτάκης, Λυρώνης.
ΠΗΓΗ (Στ. Βροντάκης): Στρατιδάκης, Μελισσανάκης, Τασιούλης, Στ. Βροντάκης, Α. Ψωμάς, Τσατράλης, Σχοινάκης, Παπαγιαννάκης, Θ. Μακρυδάκης, Καλλέργης, Μίτου, Λέκα, Γκουγκούδης, Μπροτζάκης, Κ. Μακρυδάκης, Περνιεντάκης, Αθανασάκης.
ΚΡΑΝΑ (Γαλ. Λεονταράκης): Ι. Δασκαλάκης, Δ. Κοζορώνης, Ι. Κόκκινος, Μαχαίρας, Μ. Ζερβός, Ντισπυράκης, Ανδρουλάκης, Ε. Ζερβός, Νταής, Λεονταράκης, Μοσχογιαννάκης, Μελαμπιανάκης, Τσικαλάς, Δαφέρμος, Πασπαράκης, Χαραλάμπους, Φουντουλάκης, Μουντράκης.
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Γ. Πανταγιάς): Γ. Διαλεκτός, Σκορδίλης, Κοράκης, Γ. Βασιλείου, Καραμήτσος, Συριανόγλου, Π. Δασκαλάκης, Λ. Τζαγκαράκης, Ανυφαντάκης, Πυργαρούσης, Ε. Δασκαλάκης και Κατημερτζόγλου, Π. Γαβαλάς, Μαθιουδάκης, Σ. Παπαδάκης, Σ. Γαβαλάς, Δ. Βασιλείου, Πολιουδάκης, Πάτσο, Πατρικαλάκη.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Στ. Φραγκιαδάκης): Κοκολάκης, Ανδρουλάκης, Κόκας, Παπαδογιάννης, Ορφανουδάκης, Καραπάνος, Ε. Φραγκιαδάκης, Καούδης, Κόκις, Σπαντιδάκης, Κ. Παπαδάκης, Τυράκης, Ε. Καούδης, Καμπουράκης, Μαστρογιαννάκης, Γουμενάκης, Ν. Γαβαλάς.
ΚΑΛΛΟΝΥΚΤΙ (Θ. Νικολακάκης): Α. Μαρινάκης, Μ. Καλλιτσουνάκης, Μαυρίδης, Θ. Σταυρόπουλος, Γαβαλάς, Σκλομπονάκης, Γαλερός, Γ. Νικολακάκης, Ε. Ηλιάκης, Βαρβακάς, Ε. Μαρινάκης, Τσικιντίκος.

Βαθμολογία Β’ τοπικού (Σε 12 αγώνες)

Α/Α    Ομάδες    Βαθμ.    Αγών.    Τέρματα
1    Τάλως Γαράζου    32    12    31-7
2    Παναρκαδικός    27    11    44-11
3    Φοίνικας    20    11    19-8
4    Κράνα    20    11    25-15
5    Απόλλωνας    19    11    29-20
6    ΕΑΠ    19    11    21-11
7    Πάνορμο    16    11    22-20
8    Ρούστικα    11    11    9-13
9    Κάλυβος    9    11    21-25
10    Πηγή    7    11    31-33
11    Αλφά    4    11    16-30
12    Μέλαμπες    3    11    16-36
13    Καλονύκτι    1    11    9-60

Οι σκόρερ Β’ τοπικού

1) Ν. Τζαγκαράκης (Καλυβ)    15
2) Δ. Καραμήτσος (ΑΓΟΔΑ)    14
3) Κ. Καλλέργης (Πηγή)    12
4) Π. Τζαγκαράκης (ΑΓΟΔΑ)    11
5) Ι. Φασόης (Πάνορμο)     9
6) Γαλ. Λεονταράκης (Κράνα)    9
7) Θ. Χατζάκης (Γαράζο)    8
8) Ε. Ματαραγκάσι (Απόλλωνας)    8
9) Ε. Βουμβουράκης (Μέλαμπες)     7
10) Στ. Νικηφόρος (Γαράζο)    6
11) Ε. Μαστρογιαννάκης (Φοίνικας)    6
12) Α. Ζαχαριουδάκης (Αλφά)    6

Η 13η αγωνιστική (12 και 13-1-13)

Πηγή    Ρούστικα
ΑΓΟΔΑ    Κάλυβος
ΕΑΠ    Φοίνικας
Πάνορμο    Κράνα
Καλονύκτι    Αλφά
Μέλαμπες    Απόλλωνας

Ρεπό Γαράζο

Το πρόγραμμα Α’ και Β΄ τοπικού
Σάββατο 12-1-2013

Γήπεδο Περάματος 15:00    Λιβάδια-Επισκοπή Β’
Γήπεδο Αρμένων 15:00    ΟΦΑ-Αετός
Γήπεδο Ατσιποπ. 15:00    Μαργαρίτες-Ψηλορείτης
Γήπεδο Σπηλίου 15:00    Σπήλι-Δόξα
Γήπεδο Γερανίου 15:00    Ποσειδώνας -Μελιδόνι
Γήπεδο Μισιρίων 15:00    Πηγή-Ρούστικα

Κυριακή 13-1-2013

Γήπεδο Μισιρίων 11:00     ΑΓΟΔΑ-Κάλυβος
Γήπεδο Ατσιποπ. 11:00    ΕΑΠ-Φοίνικας
Γήπεδο Περάματος 12:00    Πάνορμο-Κράνα
Γήπεδο Ρεθύμνου 15:00    Ρεθυμνιακός-Ασή Γωνιά
Γήπεδο Μισιρίων 15:00    Άρης-Αετός
Γήπεδο Γερανίου 15:00    Καλονύκτι-Αλφά
Γήπεδο Μελάμπων 15:00    Μέλαμπες -Απόλλωνας

Ρεπό Πέραμα, Γαράζο.