32 °C Rethymno, GR
28/07/2021

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ ΧΡΟΝΟΙ ΚΑΙ ΠΛΑΣΑΡΙΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ-ΤΡΙΕΣ ΤΟΥ ΝΟΡ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΡΙΩΝ ΣΤΗΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Πέρασαν τα τεστ

ια άλλη μια φορά, οι Ρεθεμνιώτες κολυμβητές και κολυμβήτριες έκαναν, όχι απλώς το καθήκον τους αλλά μπόρεσαν να ξεπεράσουν τα δικά τους όρια. Μέσα λοιπόν από την ημερίδα κολύμβησης που έγινε στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου, τα παιδιά του ΝΟΡ λειτούργησαν σα να βρίσκονται ήδη σε πανελλήνιας εμβέλειας αγώνες κατακτώντας πολλές πρωτιές.
Αναλυτικά είχαμε, 13 πρώτες, 8 δεύτερες και 7 τρίτες θέσεις με τους κολυμβητές-τριες του ΝΟΡ να πιστοποιούν ότι βρίσκονται σε ανοδική πορεία. Οι Ρεθεμνιώτες θέλουν να έχουν αγώνες στα χέρια τους ενόψει ενόψει των Πανελληνίων πρωταθλημάτων που έρχονται.

Έρχονται πανελλήνιοι αγώνες

Θα πρέπει βέβαια να τονίσουμε ότι αυτή ήταν η τελευταία Ημερίδα πριν από το πανελλήνιο πρωτάθλημα Παμπαίδων – Παγκορασίδων Β’ (ΟΑΚΑ και Ποσειδώνιο) το οποίο θα διεξαχθεί στις 14-16 Ιουλίου και πριν από αυτό, των Παίδων – Κορασίδων και Εφήβων – Νεανίδων (ΟΑΚΑ και Ποσειδώνιο) που θα πραγματοποιηθεί στις 17-19 Ιουλίου.

Ας δούμε συγκεντρωτικά τις προσπάθειες των παιδιών του ΝΟΡ:
Δημήτρης Καφφάτος (ΟΣΦΠ): 19ος στα 50μ. Ελεύθερο (27’’60), 14ος στα 100μ. Ελεύθερο (1’00’’55), 7ος στα 100μ. Πεταλούδα (1’05’’34), 4ος στα 200μ. Μ.Α. (2’25’’52).
13, 8, 7

Παναγιώτης Κωστάκης: 1ος στα 50μ. Ελεύθερο (25’’00), 1ος στα 100μ. Ύπτιο (1’02’’34), 1ος στα 50μ. Πεταλούδα (27’’18), 1ος στα 100μ. Πεταλούδα (1’00’’09).

Στέφανος Παπαδήμας: 2ος στα 50μ. Ελεύθερο (25’’03), 2ος στα 100μ. Ελεύθερο (55’’76), 10ος στα 50μ. Πεταλούδα (28’’39).

Γιώργος Ομαλιανάκης: 3ος στα 50μ. Ελεύθερο (25’’25), 8ος στα 100μ. Ελεύθερο (57’’45).

Πέτρος Πολάκης: 8ος στα 50μ. Ελεύθερο (26’’30), 5ος στα 100μ. Ελεύθερο (56’’49), 4ος στα 200μ. Ελεύθερο (2’06’’13), 13ος στα 50μ. Πεταλούδα (28’’92).

Νίκος Πετράκης: 9ος στα 50μ. Ελεύθερο (26’’32), 2ος στα 200μ. Ελεύθερο (2’03’’98), 1ος στα 800μ. Ελεύθερο (9’03’’69), 2ος στα 100μ. Ύπτιο (1’03’’21).

Ορέστης – Ελευθ. Βαφειαδάκης: 25ος στα 50μ. Ελεύθερο (28’’08), 17ος στα 100μ. Ελεύθερο (1’01’’11), 8ος στα 200μ. Ελεύθερο (2’12’’29), 1ος στα 400μ. Ελεύθερο (4’40’’12).

Χένρυ Κόουλμαν: 39ος στα 50μ. Ελεύθερο (29’’61), 24ος στα 50μ. Πεταλούδα (31’’50), 11ος στα 200μ. Μ.Α. (2’31’’77), 4ος στα 400μ. Μ.Α. (5’20’’11).

Αλεσάντρο Σούλα: 50ος στα 50μ. Ελεύθερο (31’’04), 44ος στα 100μ. Ελεύθερο (1’09’’12), 38ος στα 50μ. Πεταλούδα (34’’01), 14ος στα 100μ. Πεταλούδα (1’14’’06).

Μανόλης Δαμανάκης: 58ος στα 50μ. Ελεύθερο (32’’05), 49ος στα 100μ. Ελεύθερο (1’12’’14), 27ος στα 200μ. Ελεύθερο (2’35’’10).

Ηλίας Πρωιμάκης: 1ος στα 100μ. Ελεύθερο (54’’82),2ος στα 100μ. Πεταλούδα (1’01’’05), 3ος στα 200μ. Μ.Α. (2’22’’62), 2ος στα 400μ. Μ.Α. (5’03’’17).

Δημήτρης Σηφάκης: 23ος στα 100μ. Ελεύθερο (1’02’’86), 10ος στα 100μ. Ύπτιο (1’09’’34).

Γιώργος Πελεκανάκης: 4ος στα 50μ. Ύπτιο (31’’01), 4ος στα 100μ. Ύπτιο (1’06’’65), 1ος στα 200μ. Ύπτιο (2’20’’43).

Εμμανουήλ Νεοφώτιστος: 9ος στα 100μ. Ύπτιο (1’08’’26), 10ος στα 200μ. Ύπτιο (2’35’’60), 1ος στα 50μ. Πρόσθιο (33’’75).

Κατερίνα Πετρακάκη: 8η στα 50μ. Ελεύθερο (29’’74), 6η στα 100μ. Ελεύθερο (1’03’’03), 9η στα 200μ. Ελεύθερο (2’23’’80), 12η στα 50μ. Πεταλούδα (32’’38).

Άννα Δροσουλάκη: 9η στα 50μ. Ελεύθερο (29’’81), 11η στα 100μ. Ελεύθερο (1’05’’44), 11η στα 50μ. Πεταλούδα (32’’13), 2η στα 100μ. Πρόσθιο (1’24’’46).

Ναταλία Μυριοκεφαλιτάκη: 17η στα 50μ. Ελεύθερο (31’’08), 21η στα 100μ. Ελεύθερο (1’09’’62), 11η στα 50μ. Ύπτιο (35’’68), 12η στα 100μ. Ύπτιο (1’17’’16).

Ευαγγελία Μυριοκεφαλιτάκη: 41η στα 50μ. Ελεύθερο (34’’05), 28η στα 100μ. Ελεύθερο (1’12’’49), 20η στα 50μ. Ύπτιο (38’’73), 30η στα 50μ. Πεταλούδα (37’’29).

Αμαλία Γαγάνη: 1η στα 100μ. Ελεύθερο (1’01’’16), 5η στα 200μ. Ελεύθερο (2’17’’35), 5η στα 50μ. Ύπτιο (33’’69), 7η στα 100μ. Ύπτιο (1’14’’47).

Ιφιγένεια Θεοδωράκη: 3η στα 100μ. Ελεύθερο (1’01’’90), 4η στα 200μ. Ελεύθερο (2’15’’43), 1η στα 800μ. Ελεύθερο (9’48’’16), 10η στα 50μ. Πεταλούδα (31’’39).

Μελίνα Μανιουδάκη: 4η στα 100μ. Ελεύθερο (1’02’’33), 7η στα 200μ. Ελεύθερο (2’18’’97), 4η στα 50μ. Ύπτιο (33’’24), 3η στα 100μ. Ύπτιο (1’11’’74).

Θεανώ Μοναχού: 15η στα 100μ. Ελεύθερο (1’07’’66), 11η στα 100μ. Ύπτιο (1’16’’50), 13η στα 100μ. Πεταλούδα (1’21’’53), 6η στα 200μ. Μ.Α. (2’45’’83).

Δέσποινα Κωστάκη: 2η στα 200μ. Ελεύθερο (2’11’’39), 1η στα 50μ. Ύπτιο (32’’85), 1η στα 100μ. Ύπτιο (1’09’’18).
Μιράλμπα Σούλα: 3η στα 400μ. Ελεύθερο (4’45’’96), 3η στα 50μ. Πεταλούδα (30’’55), 1η στα 100μ. Πεταλούδα (1’06’’20).

Αναστασία Διακουμάκου: 6η στα 400μ. Ελεύθερο (5’14’’70), 20η στα 100μ. Ύπτιο (1’22’’93).

Κατερίνα Δερεδάκη: 3η στα 200μ. Ύπτιο (2’41’’41), 13η στα 50μ. Πεταλούδα (32’’66), 6η στα 100μ. Πεταλούδα (1’14’’41), 7η στα 200μ. Μ.Α. (2’46’’04).