14 °C Rethymno, GR
27/11/2020

ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΕΞΟΔΟΣ ΤΟΥ ΣΠΗΛΙΟΥ ΣΤΗ ΣΟΧΩΡΑ ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ

Πέφτει η αυλαία του 2012 σε Α’ και Β’ τοπικό

Τελευταία αγωνιστική για το 2012 το Σαββατοκύριακο σε Α’ και Β’ κατηγορία τοπικού, με πολλά ενδιαφέροντα παιχνίδια.
Η νέα πρωτοπόρος ομάδα του Σπηλίου αγωνίζεται σήμερα (Σάββατο) στη Σοχώρα με τον πάντα υπολογίσιμο Αστέρα.

Με νίκη η Αγιοβασιλιώτικη ομάδα αναδεικνύεται πρωταθλήτρια χειμώνα και βάζει γερά τις βάσεις για τον τίτλο. Ψηλορείτης και Πέραμα αγωνίζονται στις έδρες τους, με Λιβάδια και Μελιδόνι αντίστοιχα, ενώ η Δόξα έχει ρεπό.
Ο Ρεθυμνιακός δοκιμάζεται στ’ Ανώγεια που «καίγονται» για βαθμούς, ενώ μεγάλο παιχνίδι αναμένεται ανάμεσα σε Ασή Γωνιά και Ποσειδώνα.
Σημαντικά παιχνίδια για την παραμονή δίνουν στις έδρες τους η Επισκοπή Β’ με αντίπαλο τον Άρη και οι Μαργαρίτες με τον ΟΦΑ.

Δύο ντέρμπι κορυφής στη Β’ κατηγορία

Μεγάλο ντέρμπι όμως έχουμε στη Β’ κατηγορία όπου ο πρωτοπόρος και αήττητος Τάλως Γαράζου δοκιμάζεται στο γήπεδο Σπηλίου από το Φοίνικα, όπως και ο δεύτερος Παναρκαδικός με τη δυνατή και φιλόδοξη φέτος Κράνα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Η 14η αγωνιστική Α’ τοπικού και η 12η Β’ τοπικού
Σάββατο 22-12-2012 (Ώρα 15:00)


Γήπεδο Επισκοπής    Επισκοπή Β’-Άρης

Κατσαμάς, Καλυβιανάκης, Μίαρης

Γήπεδο Ασή Γωνιάς    Ασή Γωνιά-Ποσειδώνας
Γωνιωτάκης, Βυζιργιανάκης, Μοχιανάκης

Γήπεδο Ρεθύμνου    Αστέρας-Σπήλι
Δρακακάκης, Συργούνη, Παπαδακάκης

Γήπεδο Ανωγείων    Αετός-Ρεθυμνιακός
Θ. Χατζημπεκιάρης, Δασκαλομαρκάκης, Βερτούδος

Γήπεδο Μισσιρίων    Απόλλωνας-Καλονύκτι
Βαββός, Κουτσουράκης, Τζανάκης

Γήπεδο Ζωνιανών    Κράνα-ΑΓΟΔΑ
Γ.Ε. Σταυρουλάκης, Τομακτσίδης, Γιαννούλης

Γήπεδο Σπηλίου    Φοίνικας-Γαράζο
Φραντζεσκάκης, Φραγκιαδάκης, Αλεξάκης

Κυριακή 23-12-2012 (Ώρα 11:00)

Γήπεδο Καλύβου    Κάλυβος-ΕΑΠ
Μοχιανάκης, Καλοκύρη, Βουγιουκαλάκης

Γήπεδο Ατσιποπούλου    Ρούστικα-Πάνορμο

Ι. Χατζημπεκιάρης, Λιοδάκης, Πετράκης

Κυριάκη 23-12-2012 (Ώρα 15:00)

Γήπεδο Περάματος    Πέραμα-Μελιδόνι
Δρακακάκης, Βερτούδος, Βαββός

Γήπεδο Φουρφουρά    Ψηλορείτης-Λιβάδια
Χριστοδουλάκης, Τομακτσίδης, Σ. Παπαδάκης

Γήπεδο Ατσιποπούλου    Μαργαρίτες-ΟΦΑ
Βοσκάκης, Καλυβιανάκης, Δασκαλομαρκάκης

Γήπεδο Μισσιρίων    Πηγή-Μέλαμπες
Μίαρης, Αλεξάκης, Ι. Παπαδάκης

Ρεπό: Δόξα, Αλφά

Βαθμολογία Α’ τοπικού (Σε 13 αγώνες)

Α/Α    Ομάδες    Βαθμολογία    Αγων.    Τέρματα
1    Σπήλι    28    12    25-8
2    Δόξα    26    13    25-7
3    Ψηλορείτης    23    12    20-13
–    Πέραμα    23    13    27-15
5    Ρεθυμνιακός    21    12    23-10
6    ΟΦΑ    20    12    22-13
7    Άρης    18    12    19-17
–    Ποσειδώνας    18    12    20-18
9    Μελιδόνι    16    12    17-15
10    Αστέρας    14    12    14-12
–    Ασή Γωνιά    14    12    12-15
12    Λιβάδια    13    12    12-20
13    Αετός    8    12    15-38
14    Επισκοπή Β’    7    12    18-44
15    Μαργαρίτες    2    12    6-30

Οι σκόρερς

1) Ι.Σ. Σηφακάκης (Ποσειδώνας)    11
2) Ν. Καραδάκης (Ρεθυμνιακός)    10
3) Γ. Χαριτάκης (Πέραμα)    9
4) Λ. Λογιάκης (Σπήλι)    9
5) Κ. Τζιλιγκάκης (ΟΦΑ)    8
6) Ν. Ματαραγκάσι (ΑΟΨ)    7

Εθνικά πρωταθλήματα

Γιούχτας-ΠΑΟΚ (Θ. Χατζημπεκιάρης, Συργούνη, Φραγκιαδάκης)
Αναγέννηση-ΑΕΚ (Γ.Ε. Σταυρουλάκης, Βυζιργιανάκης, Φραντζεσκάκης)
Ευβοϊκός-Μανδραϊκός (Π. Τζαγκαράκης, Κοκμοτός)
Ηρόδοτος-ΟΦΙ (Παρατ. διαιτ. Δελήμπασης)

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής Παιδικού
Σάββατο 22-12-2012

Γήπεδο Ζωνιανών 18:00    Ζωνιανά-Πέραμα 2
(Τομακτσίδης, Γιαννούλης, Λιοδάκης)

Γήπεδο Περάματος 11:00    Λιβάδια-Πέραμα 1
(Φραγκιαδάκης, Βουγιουκαλάκης, Ι. Παπαδάκης)

Γήπεδο Επισκοπής 18:00    Επισκοπή-Ποσειδώνας
(Μίαρης, Καλυβιανάκης, Βερυκάκης)

Γήπεδο Μισσιρίων 13:00    Ρέθυμνο-Σπήλι
(Σ. Παπαδάκης, Καλοκύρη, Βαββός)

Γήπεδο Μισσιρίων 11:00    Άρης-Αστέρας 2
(Μοχιανάκης, Πετράκης, Τζανάκης)

Γήπεδο Ρεθύμνο 18:00    Αστέρας 1-ΟΦΑ
(Παπαδακάκης, Πετράκης, Μαραγκουδάκης)

Κυριακή 23-12-2012

Γήπεδο Μισσιρίων 12:00    ΑΓΟΔΑ-Αετός
(Βαββός, Ι. Παπαδάκης, Βερυκάκης)