14 °C Rethymno, GR
27/11/2020

ΠΡΩΤΟΚΑΘΕΔΡΙΑ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΗΝ Α1 ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΣΤΗΝ Α2 ΣΤΟ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ

Πιο συναρπαστικό από ποτέ

Οι Εκπαιδευτικοί/Ιδ. Υπάλληλοι, Haagen Dazs και οι Φοιτητές από την Α1 κατηγορία και οι Γυμναστές/Έμποροι, Ιατροί, Α.Δ. Ρεθύμνου από την Α2 είναι οι ομάδες που ξεχωρίζουν έχοντας το απόλυτο στα πρωταθλήματά τους.

Οι αγώνες εβδομάδα με εβδομάδα ούτως ή άλλως, αναμένονται με μεγάλη αγωνία, καθώς από τη διασταύρωση των πρωτοπόρων θα γνωρίσουμε και τα φαβορί των πρωταθλημάτων. Όπως και να ‘χει όμως, η οργάνωση και η εξέλιξη του 18ο Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης είναι καλύτερη από κάθε άλλη φορά.
Θα πρέπει να επισημάνουμε και πάλι ότι, την πετυχημένη αυτή διοργάνωση έχει αναλάβει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου με χορηγό το Ρέθυμνο Aegean.
Τα παιγνίδια είναι συναρπαστικά, ενώ μεγάλη μάχη δίνεται και σε προσωπικό επίπεδο όσον αφορά τους σκόρερς αλλά και τους «τριποντάκηδες». Ας δούμε παρακάτω συνολικά την 3η αγωνιστική στην Α1 και την 4η στην Α2. Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα:

Α1 Κατηγορία


Φοιτητές-Κατασκευαστές    68-64

Δεκάλεπτα: 23-17, 43-36, 56-45, 68-64
Διαιτητές: Νύκταρης, Λαδάκης
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Φραγκιδάκης 9 (1), Φρατζεσκάκης, Καββαδίας 19 (5), Κουνουπάκης, Καρακεσίσογλου 12, Μουδόπουλος 2, Λαγός 14 (2), Κόης 12.
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ (Αντουράκης): Αντουράκης 9, Γκάτζιας 2, Πιοτογιαννάκης, Μίχας 12 (1), Κατσανεβάκης 24, Κεφαλογιάννης, Μαθηνός, Τζαγκαράκης, Δουλγεράκης 5, Ζουμπεράκης 12.

Εκπαιδευτικοί/Ιδ. Υπάλληλοι-Δήμος Αγίου Βασιλείου    87-52

Δεκάλεπτα: 21-06, 40-19, 63-35, 87-52
Διαιτητές: Κατσανεβάκης, Χειμωνίδης
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Β. Σαββοργινάκης): Μ. Σαββοργινάκης, Καίσαρης 18 (1), Καραβάνης 8, Πετρακάκης 5 (1), Μαθιουδάκης 2, Παπαδάκης 5, Πατέρας 14 (2), Β. Σαββοργινάκης 8, Ιερωνυμάκης 6, Λαμπαρδάκης 21.
ΔΗΜΟΣ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (Θεοδωσουλάκης): Τζανακάκης, Καλιγιάννης 26 (2), Κανακάκης 2, Χ. Παπαδάκης 9 (1), Καλογεράκης, Παπαδογιαννάκης, Περαντωνάκης 3 (1), Παναγιωτάκης 6, Θεοδωσουλάκης 6.

Ελεύθεροι Επαγγελματίες-Haagen Dazs    52-87

Δεκάλεπτα: 18-21, 30- 42, 42-66, 52-87
Διαιτητές: Κατσανεβάκης, Λαδάκης.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Γιαννακάκης): Μοσχάκης 8, Δούβρος 6, Σ. Θεοδωσόπουλος 10 (2), Κυρμιζάκης 4 (1), Δρουδάκης 8, Μαραβελάκης, Αραμπατζόγλου 5, Αλυγιζάκης, Συριανόγλου 6 (2), Μ. Θεοδωσόπουλος, Σαμωνάκης 5.
HAAGEN DAZS (Πλεμμένος): Σπανόπουλος 4, Κυριακόπουλος, Χατζηδάκης 6,  Καλαϊτζάκης 36 (5), Γκογκίτσας 20 (2), Πηγουνάκης, Πλεμμένος 7, Θερμιώτης 14.

Πανεπιστήμιο-Creta Farms    53-61

Δεκάλεπτα: 11-19, 22-36, 37-50, 53-61
Διαιτητές: Κατσανεβάκης, Λαδάκης.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης):  Βιδιδάκης 2, Μάνεσης 7 (1), Βότζης, Τρανταλίδης 4 (1), Ροδινός 13, Καλογεράκης 1, Τζενεβράκης 8 (1), Χαιρέτης 6, Ζήσης, Χατζημαρκάκης 2, Μπαραδάκης 10.
CRETA FARMS (Μπραζιώτης): Χ. Σταυρουλάκης, Ν. Σταυρουλάκης 10 (1), Μουλίτσας 11 (2), Παττακός-Σταυρουλάκης 9, Τσίχλης 10, Σπίτας 7,  Ζαφειρόπουλος, Ανυφαντάκης 14 (1).

Επιχειρηματίες-ΕΛ.ΑΣ.    60-48

Δεκάλεπτα: 9-12, 28-19, 38-33, 60-48
Διαιτητές: Κατσανεβάκης, Λαδάκης.
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Βασιλάκης):  Κουγιουμτζής 11 (2), Τσάβαλος 17, Κασταντώνης 9, Κατσαβίδης 11, Παλαφούτης, Καθαράκης 7, Τριπολιτάκης 5.
ΕΛ.ΑΣ. (Γαλητσιάνου): Μαμαλάκης 13, Κ. Δαμανάκης 3(1), Πατέντας 2, Πετρίδης 3, Ξανθόπουλος 2, Κανλής 22, Παρθενιώτης 3.
 

Η Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορία

A/A    Ομάδα    Βαθμ.    Επίθεση    Άμυνα    Διαφορά
1.    Εκπαιδ./ Ιδ. Υπαλλ.    6    240    129    111
2.    Haagen Dazs    6    231    167    64
3.    Φοιτητές     6    229    173    56
4.    Κατασκευαστές    5    183    175    8
5.    Επιχειρηματίες     4    175    188    -13
6.    Δημ. Αγ. Βασιλείου    4    174    205    -31
7.    Creta Farms    4    144    180    -36
8.    Πανεπιστήμιο    4    154    199    -45
9.    ΕΛ.ΑΣ    3    167    197    -30
10.    Ελ. Επαγγελματίες    3    153    237    -84

 
 
 
Διάφορα στατιστικά της Α1
Σκόρερ

1. Καλλιγιάννης    Δήμος Αγ. Βασιλείου    77
2. Καββαδίας    Φοιτητές    72
3. Καλαϊτζάκης    Haagen Dazs    71
4. Κατσανεβάκης    Κατασκευαστές    58
5. Κανλής    ΕΛ.ΑΣ    57
6. Κούμουλος    Haagen Dazs    45
7. Τσάβαλος    Επιχειρηματίες    43
8. Λαμπαρδάκης     Εκπ. / Ιδ. Υπάλληλοι    42
9. Καίσαρης    Εκπ. / Ιδ. Υπάλληλοι    41
10. Λαγός     Φοιτητές    41

 
 
 
Τρίποντα

1. Καββαδίας    Φοιτητές    13
2. Κούμουλος    Haagen Dazs    11
3. Καλαϊτζάκης    Haagen Dazs    10
4. Καλλιγιάννης    Δήμος Αγ. Βασιλείου    9
5. Δαμανάκης     ΕΛ.ΑΣ    7
6. Τρανταλίδης    Πανεπιστήμιο    6
7. Λαγός     Φοιτητές    5
8. Πατέρας    Εκπ. / Ιδ. Υπάλληλοι    5
9. Μίχας    Κατασκευαστές    5
10. Mουλίτσας    Creta Farms    5

Ομάδα    Μ.Ο. Επίθεσης    Μ.Ο. Άμυνας
(3η Αγωνιστική)    Πραγμ. παιχνιδιών    Πραγμ. παιχνιδιών
Εκπ. / Ιδ. Υπάλλ.    80,00    43,00
Haagen DAZS    77,00    55,67
Φοιτητές     76,33    57,67
Κατασκευαστές    61,00    58,33
Επιχειρηματίες     58,33    62,67
Δημ. Αγ. Βασιλείου    58,00    68,33
ΕΛ.ΑΣ    55,67    65,67
Πανεπιστήμιο    51,33    66,33
Ελ. Επαγγελματίες    51,00    79,00
Creta Farms    48,00    60,00

Αγώνες Α2 Κατηγορίας
 

Metropolis-Α.Δ. Ρεθύμνου    35-57
Δεκάλεπτα: 9-23, 14-29, 22-47, 35-57
Διαιτητές: Κατσανεβάκης, Λαδάκης
METROPOLIS (Μακριδάκης): Ζ. Βασιλάκης, Παυλόπουλος 7 (1), Σιβαρόπουλος 17, Μακριδάκης 5 (1), Γ. Βασιλάκης, Jovanovic 4, Βότσογλου 2.
Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Καλοκύρης): Θανάσης, Κυριακάκης 6, Παπαδομιχελάκης 3 (1), Καλοκύρης 5 (1), Ζολώτας 2, Φραγκιουδάκης 6, Νησωτάκης 3, Κουκουμπεδάκης 2, Κουνατίδης 10 (1), Γαλητσιάνου 9 (1), Κιαγιάς 11 (1), Μαλλιαρός.

Photo Έκφραση-Πρωτοβάθμια    48-34

Δεκάλεπτα: 16-10, 21-12, 35-22, 48-34
Διαιτητές: Κατσανεβάκης, Χειμωνίδης
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Ηλιάκης, Κιουρτσιδάκης 2, Σταγκουράκης 6, Βασιλάκης, Γιανναράκης, Ρούλιος 24 (1), Μακρυδάκης, Ι. Παλαφούτης 4 (1), Μανιατάκης 2, Σαλβαράκης 4, Κόκας 1, Καραδάκης 5.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Τασιούλης): Καλυβιανάκη, Παλτατσίδης 6 (2), Νικολιδάκης 15 (3), Γρηγοράκης, Κάτσιος 2, Τσιμπούρης 4, Τασιούλης 4, Μάσκας 3.

Chaplins-Γυμναστές Έμποροι    49-92
Δεκάλεπτα: 6-26, 18-38, 32-60, 49-92
Διαιτητές: Κατσανεβάκης, Λαδάκης.
CHAPLINS (Τζωρτζίνης): Γιουλούντας, Τζωρτζίνης, Διαμανταράκης 6 (1), Λεμπιδάκης 5 (1), Χατζάκης 8 (1), Νικολουδάκης 8 (2), Αντωνάκης 19 (1), Αστρινάκης 3.
ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ/ΕΜΠΟΡΟΙ (Μιχαλάκης): Βροντάκης 4, Αγγελάκης 20, Μ. Βουγιουκαλάκης, Ανδριώτης 26 (1), Β. Βουγιουκαλάκης 10, Ρούτσιας 23, Σανδαλάκης 9 (1), Γεωργίου.

ΤΕΕ Ρεθυμνου-Olivaloe    39-74
Δεκάλεπτα: 6-26, 18-35, 26-50, 39-74
Διαιτητές: Κατσανεβάκης, Λαδάκης.
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Σουμπασάκης): Λαμπρινός 4, Νικολάου 9 (1), Περόπουλος, Μαθιουδάκης 10, Δασκαλάκης 4, Πολυχρονάκης 10, Σφακιανάκης, Καλησπεράκης 2.
OLIVALOE (Κασιμάτης): Επ. Χριστινάκης 20 (2), Μαρκατζάκης 6 (1), Κουντουδάκης 16, Καληδονάκης 8, Ερινάκης 24 (2), Μπουζουνιεράκης.

Μαρουβάς-Cul De Sac    64-40
Δεκάλεπτα: 19-6, 32-19, 38-30, 64-40
Διαιτητές: Κατσανεβάκης, Λαδάκης.
ΜΑΡΟΥΒΑΣ (Δημητριάδης): Δημητριάδης 14, Μαράκης 2, Αντωνογιαννάκης 6, Βουτσαδάκης 4, Μιχ. Φραγκιαδάκης 5, Χατζής, Βαρούχας 7 (1), Ματ. Φραγκιαδάκης, Γαλεράκης 3, Ζαχαρόπουλος 23.
CUL DE SAC (Χριστουλάκης): Λαμπρίδης 6 (1), Καμπουράκης, Φιτσανάκης 2, Γιουρτζάκης, Χριστουλάκης 2, Καζάνης 21, Σταράκης 2,  Κλαψινός, Τσουμπάκης 7, Μανωλουδάκης.

Η  βαθμολογία στην Α2 Κατηγορία

A/A    Ομάδα    Βαθμ.    Επίθεση    Άμυνα    Διαφορά
1.    Γυμναστές/Έμποροι    8    257    190    67
2.    Ιατροί    8    249    186    63
3.    Α.Δ. Ρεθύμνου    8    198    146    52
4.    Ιδ. Υπάλληλοι     7    165    136    29
5.    Olivaloe *    6    235    131    104
6.    Πρωτοβάθμια     6    210    158    52
7.    Photo Έκφραση    5    181    218    -37
8.    Μαρουβάς    5    170    208    -38
9.    ΤΕΕ Ρεθύμνου    5    170    213    -43
10.    Metropolis     5    157    218    -61
11.    Chaplins    4    158    220    -62
12.    Cul De Sac    4    142    268    -126
* Μηδενισμός

Σκόρερ

1. Ορφανουδάκης    Ιατροί    72
2. Ρούλιος     Photo Έκφραση    64
3. Νικολιδάκης     Πρωτοβάθμια    63
4. Ρουτσιας    Γυμναστές-Έμποροι    60
5. Αγγελάκης    Γυμναστές-Έμποροι    56
6. Ανδριώτης    Γυμναστές-Έμποροι    54
7. Λαδάκης    Ιατροί    54
8. Περπιράκης     Ιδιωτ. Υπάλληλοι    49
9. Επ. Χριστινάκης    Olivaloe    49
10. Κουνατίδης    Α.Δ. Ρεθύμνου    45

Τρίποντα

1. Νικολιδάκης     Πρωτοβάθμια    12
2. Παλτατζίδης     Πρωτοβάθμια    7
3. Λαμπρίδης    Cul De Sac    6
4. Χριστινάκης Β.    Olivaloe    5
5. Χριστινάκης Επ.    Olivaloe    5
6. Καπετανάκης    Ιδιωτικοί Υπάλληλοι    5
7. Νικολουδάκης    Chaplin’s    4
8. Παλαφούτης     Photo Έκφραση    4

Ομάδα    Μ.Ο. Επίθεσης    Μ.Ο. Άμυνας
(4η Αγωνιστική)    Πραγμ. Παιχνιδιών    Πραγμ. Παιχνιδιών

Olivaloe    78,33    37,00
Γυμν./Έμποροι    64,25    47,50
Ιατροί    62,25    46,50
Πρωτοβάθμια     52,50    39,50
Α.Δ. Ρεθύμνου    49,50    36,50
Ιδ. Υπάλληλοι     48,33    45,33
Photo Έκφραση    45,25    54,50
Μαρουβάς    42,50    52,00
ΤΕΕ Ρεθύμνου    42,50    53,25
Chaplins    39,50    55,00
Metropolis     39,25    54,50
Cul De Sac    35,50    67,00

Το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου που διοργανώνει το 18ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2012-2013 και η οργανωτική επιτροπή των ομάδων (www.basketrethymno.gr) εύχεται σε όλους τους φίλους που αγαπούν το μπάσκετ: «Καλά Χριστούγεννα με υγεία, ευτυχία και αγάπη!»