16 °C Rethymno, GR
22/10/2020

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕ Α’ ΚΑΙ Β’ ΤΟΠΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Η αρχή μιας κανονικότητας

Παρ’ ότι σε άλλους νομούς υπάρχουν περιορισμοί, ευτυχώς ακόμα, στο Ρέθυμνο δεν έχει προκύψει ένα τέτοιο ενδεχόμενο με αποτέλεσμα να είμαστε σε θέση να ζούμε την κανονικότητα με τη δέουσα προσοχή και προφύλαξη από την επικινδυνότητα μετάδοσης του ιού.

Η ΕΠΣΡ έχοντας λάβει τα απαραίτητα μέτρα προστασίας εξέδωσε, όχι μόνο το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής στο Α’ τοπικό που έρχεται αυτό το Σαββατοκύριακο (19-20/9) αλλά και τις επόμενες δύο αγωνιστικές (κορονοϊού επιτρέποντος).

Παράλληλα, είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε και το πρόγραμμα της β’ κατηγορίας το οποίο θα ξεκινήσει από το επόμενο Σαββατοκύριακο (26-27 Σεπτεμβρίου). Πρόκειται βέβαια για ένα πρωτάθλημα που φέτος είναι λίγο… λειψό από ομάδες (9) ωστόσο, όλοι εύχονται να βγουν πιο δυνατοί απ’ όλο αυτό.

Το πρόγραμμα Α΄ – Β΄ Κατηγορίας
Α’ τοπικό:

Η 1η αγωνιστική
Σάββατο 19 Σεπτεμβρίου, 16.30:
Γηπ. Περάματος: Αστέρας Περάματος – Ερμής Ζωνιανών
Γηπ. Ατσιποπούλου: ΕΑΠ – Ασή Γωνιά
Γηπ. Μελιδονίου: Τάλως Μελ. – Δόξα Πλατανέ
Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου (16.30)
Γηπ. Φουρφουρά: Ψηλορείτης – Ποσειδώνας
Γηπ. Αγγελιανών: Αρκάδι Αγγ. – Σπήλι
Γηπ. Αρμένων: ΟΦ Αρμένων – Φοίνικας
Γηπ. «Θ. Βαρδινογιάννης»: Επισκοπή 2010 – Λιβάδια


Η 2η αγωνιστική:

Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2020, 16.30:
Γηπ. Αρμένων: Σπήλι – ΕΑΠ
Γηπ. Ζωνιανών: Ερμής Ζωνιανών – Αρκάδι Αγγελιανών
Γηπ. «Θ. Βαρδινογιάννης»: Ασή Γωνιά – Δόξα Πλατανέ

Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2020, 16.30:

Γηπ. Περάματος: Αστέρας Περάματος – Ψηλορείτης
Γηπ. Σελλίων: Φοίνικας – Τάλως Μελιδονίου
Γηπ. Λιβαδίων: Λιβάδια – ΟΦ Αρμένων
Γηπ. «Θ. Βαρδινογιάννης»: Ποσειδώνας – Επισκοπή 2010

 

Η 3η αγωνιστική:
Σάββατο 3 Οκτωβρίου, 16.00:
Γηπ. Μελιδονίου: Τάλως Μελιδονίου – ΑΟ Λιβαδίων
Γηπ. Αρμένων: ΟΦ Αρμένων – Ποσειδώνας
Γηπ. Αγγελιανών: Αρκάδι Αρκ. – Αστέρας Περάματος

Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2020, 16.00:

Γηπ. Μισιρίων: Δόξα Πλατανέ – Σπηλίου
Γηπ. Φουρφουρά: Ψηλορείτης – Επισκοπή 2010
Γηπ. Ατσιποπούλου: ΕΑΠ – Ερμής Ζωνιανών
Γηπ. «Θ. Βαρδινογιάννης»: Ασή Γωνιά – Φοίνικας

 


Β’ τοπικό:

Η 1η αγωνιστική:
Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2020, 16.30:
Γηπ. Ατσιποπούλου: Φλόγα Ρουστίκων – Απόλλων

Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2020, 11.00:

Γηπ. Σοχώρας: Λίβας ΑΣ – Γεράκαι Γερανίου Φ.
(12.00):
Γηπ. Μισιρίων: Παναρκαδικός – Κάλυβος
Γηπ. Μελάμπων: Μέλαμπες – Κεραυνός
Ρεπό: Αγία Γαλήνη


Η 2η αγωνιστική:

Σάββατο 3 Οκτωβρίου, 16.00:
Γηπ. Σοχώρας: Κεραυνός – Φλόγα Ρουστίκων
Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2020, 11.00
Γηπ. Μισιρίων: ΑΟ Απόλλων – Λίβας ΑΣ

(12.00)

Γηπ. Καλύβου: Κάλυβος – Γεράκια Γερανίου

(16.00)

Γηπ. Μελάμπων: Αγία Γαλήνη – Μελάμπων
Ρεπό: Παναρκαδικός