14 °C Rethymno, GR
17/02/2020

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΣΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ Κ12 ΚΑΙ Κ14

Προβάδισμα για Ολυμπιακό, Σπήλι και Αστέρα 1

Τα πρωταθλήματα υποδομής συνεχίστηκαν και στο Σαββατοκύριακο που μας πέρασε όχι όμως και σ’ αυτό που θα έρθει λόγω της λειτουργίας της σχολής προπονητών UEFA D’.

Το ενδιαφέρον ωστόσο είναι έντονο, ένα παραπάνω στις μικρές κατηγορίες Κ12, εκεί όπου έχουμε σαφώς περισσότερες ομάδες, οι οποίες διαχωρίζονται σε δύο ομίλους. Εκεί, και μετά την αλλαγή-μετάθεση του Ρεθυμνιακού από τον α’ στον β’ όμιλο, έχουμε τον Ολυμπιακό να προηγείται στον Α’ όμιλο μαζί με τον Άρη1. Αμφότεροι κέρδισαν Παναρκαδικό και Αστέρα Ρ.1 αντίστοιχα και έδειξαν τις φετινές τους διαθέσεις.

Στον β’ όμιλο, προπορεύεται το Σπήλι που έχει επιτύχει το 3Χ3. Το πρωτάθλημα τυγχάνει αναγνωρισιμότητας, καθώς φαίνεται πως οι ομάδες σ’ αυτές τις τρυφερές ηλικίες (παιδιά γεννημένα το 2008-09) δείχνουν να δουλεύουν και να προσφέρουν χρόνο συμμετοχής σε παιδιά που διψούν για να κυνηγούν την ασπρόμαυρη μπάλα.

 

Κ12 (9Χ9) Α’ όμιλος

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Αστέρας Ρ1 – Άρης1                         0-1

ΑΕΜ1 – Επισκοπή                             6-3

Παναρκαδικός – Ολυμπιακός Ρ.          0-12

ΕΑΠ – Ρεθυμνιακός1                         3-0α.α.

Η βαθμολογία

Ομάδα                            Β.                Ν-Ι-Η       Γκολ

  1. Ολυμπιακός Ρ. 6 2-0-0        21-1
  2. Άρης1 6 2-0-0-       6-0
  3. Αστέρας1 3 1-0-1        7-5
  4. ΑΕΜ1 3 1-0-1        10-10
  5. ΕΑΠ 3 1-0-1        4-9
  6. Παναρκαδικός 0 0-0-2        0-17
  7. Επισκοπή 0 0-0-1        3-6

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής

Σάββατο 22 Φεβρουαρίου, (18.30):

Γηπ. Μισιρίων: Παναρκαδικός – ΕΑΠ

Γηπ. «Καλογεράκης»: Ολυμπιακός Ρ. – Αστέρας Ρ.1

Γηπ. «Θ. Βαρδινογιάννης»: Επισκοπή – Άρης1

Ρεθυμνιακός – ΑΕΜ1      0-3 α.α.

 

Β’ όμιλος:

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Ποσειδώνας – Άρης2                             4-3

Άρης3 – Αστέρας2                                 0-3

ΑΕΜ2 – Σπήλι                                       1-4

Ρεθυμνιακός2 – Ρέθυμνο ΠΣ                   0-2

Η βαθμολογία

Ομάδα                     Β.              Ν-Ι-Η             Γκολ

  1. Σπήλι 9 3-0-0              10-3
  2. Άρης3 6 2-0-1              12-3
  3. Ρέθυμνο ΠΣ 6 2-0-0              6-1
  4. Αστέρας2 6 2-0-0              4-0
  5. Ποσειδώνας 3 1-0-1              5-7
  6. Άρης2 0 0-0-2              3-5
  7. ΑΕΜ2 0 0-0-2              1-10
  8. Ρεθυμνιακός 0 0-0-3              2-11

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής

Σάββατο 22 Φεβρουαρίου (18.30)

Γηπ. Σοχώρας: Ρεθυμνιακός2 – Ποσειδώνας

Γηπ. «Kido»: Ρέθυμνο ΠΣ – ΑΕΜ2

Γηπ. Σοχώρας: Αστέρας Ρ2 – Σπήλι

Κυριακή 23 Φεβρουαρίου (18.30)

Γηπ. Μισιρίων: Άρης2 – Άρης3

 

Κ14: Φαβορί ο Αστέρας1

Στο πρωτάθλημα Κ14, ο Αστέρας Ρ1 δείχνει να μην έχει αντίπαλο για την ώρα. Στο πρωτάθλημα όπου τα παιδιά που είναι γεννημένα τη διετία 2006-07, υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον αλλά και πολλές φορές ιδιαίτερος ανταγωνισμός. Είναι χαρακτηριστικό ότι ο Άρης έχει δύο ομάδες, οι οποίες ακολουθούν κατά πόδας τον Αστέρα, ενώ κοντά τους είναι και η ΕΑΠ με τον Ολυμπιακό Ρεθύμνου.

Βρισκόμαστε στην 8η αγωνιστική και οφείλουμε να υπογραμμίσουμε ότι, Αστέρας Ρ.1, Ολυμπιακός Ρ., Λιβάδια και Επισκοπή έχουν από ένα ματς λιγότερο.

Κ14 (11Χ11)

Οι αγώνες που προηγήθηκαν (7η αγωνιστική)

Άρης1 – Ολυμπιακός Ρ.                   1-0

Αστέρας Ρ2 – ΑΕΜ                         0-4

Επισκοπή – Αστέρας1                     1-13

Άρης2 – ΕΑΠ                                 1-1

ΟΦΑ – Λιβάδια                              0-3 α.α.

Η βαθμολογία

  1. Αστέρας1 18               6-0-0              54-4
  2. Άρης1 15               6-0-2              14-3
  3. Άρης2 13               4-1-2              17-12
  4. ΕΑΠ 13               4-1-2              20-14
  5. Ολυμπιακός Ρ. 12               4-0-2              13-9
  6. ΑΕΜ 12               4-0-3              14-13
  7. Λιβάδια 6                 2-0-4              6-16
  8. Αστέρας Ρ2 6                 2-0-5              9-30
  9. Επισκοπή 3                 1-0-5              4-29
  10. ΟΦ Αρμένων 0                 0-0-7              0-21

Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής:

Σάββατο 22 Φεβρουαρίου, (10.00)

Γηπ. Σοχώρας: Αστέρας Ρ.1 – Άρης1

Γηπ. Μισιρίων: Άρης2 – Αστέρας Ρ.2

(11.30)

Γηπ. Περάματος: ΑΕΜ – Επισκοπή

Γηπ. Ατσιποπούλου: ΕΑΠ – Λιβάδια

Ολυμπιακός Ρ. – ΟΦ Αρμένων 0-3 α.α.

Κ14: Φαβορί ο Αστέρας1

Στο πρωτάθλημα Κ14, ο Αστέρας Ρ1 δείχνει να μην έχει αντίπαλο για την ώρα. Στο πρωτάθλημα όπου τα παιδιά που είναι γεννημένα τη διετία 2006-07, υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον αλλά και πολλές φορές ιδιαίτερος ανταγωνισμός. Είναι χαρακτηριστικό ότι ο Άρης έχει δύο ομάδες οι οποίες ακολουθούν κατά πόδας τον Αστέρα ενώ κοντά τους είναι και η ΕΑΠ με τον Ολυμπιακό Ρεθύμνου.

Βρισκόμαστε στην 8η αγωνιστική και οφείλουμε να υπογραμμίσουμε ότι, Αστέρας Ρ.1, Ολυμπιακός Ρ., Λιβάδια και Επισκοπή έχουν από ένα ματς λιγότερο.

Κ14 (11Χ11)

Οι αγώνες που προηγήθηκαν (7η αγωνιστική)

Άρης1 – Ολυμπιακός Ρ. 1-0

Αστέρας Ρ2 – ΑΕΜ          0-4

Επισκοπή – Αστέρας1    1-13

Άρης2 – ΕΑΠ      1-1

ΟΦΑ – Λιβάδια                0-3 α.α.

Η βαθμολογία

  1. Αστέρας1 18         6-0-0     54-4
  2. Άρης1 15         6-0-2     14-3
  3. Άρης2 13         4-1-2     17-12
  4. ΕΑΠ 13         4-1-2     20-14
  5. Ολυμπιακός Ρ. 12         4-0-2     13-9
  6. ΑΕΜ 12         4-0-3     14-13
  7. Λιβάδια 6          2-0-4     6-16
  8. Αστέρας Ρ2 6          2-0-5     9-30
  9. Επισκοπή 3          1-0-5     4-29
  10. ΟΦ Αρμένων 0          0-0-7     0-21

Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής:

Σάββατο 22 Φεβρουαρίου, (10.00)

Γηπ. Σοχώρας: Αστέρας Ρ.1 – Άρης1

Γηπ. Μισιρίων: Άρης2 – Αστέρας Ρ.2

(11.30)

Γηπ. Περάματος: ΑΕΜ – Επισκοπή

Γηπ. Ατσιποπούλου: ΕΑΠ – Λιβάδια

Ολυμπιακός Ρ. – ΟΦ Αρμένων 0-3 α.α.