12 °C Rethymno, GR
08/04/2020

ΠΡΩΤΟΙ ΕΝΟΨΕΙ 2020 ΟΙ ΟΙΩΝΟΣ, ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ, ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ, ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΣΤΟ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ

Προπαίδεια του «4» για 5 πρωτοπόρους

Δίχως αντίπαλο πορεύονται για την ώρα, Οιωνός και Πολυμήχανο στην Α2 κατηγορία. Το ίδιο συμβαίνει και με τους Πρωτοβάθμια, Φοιτητές-τριες και ΤΕΕ Ρεθύμνου που σκορπίζουν ότι βρίσκουν στο διάβα τους στην Α3.

Στην τελευταία τους παράσταση πριν έλθει το 2020, είχαμε το εντυπωσιακό απ’ όλους αυτούς 4Χ4=8 βαθμοί. Τέσσερις νίκες σε ισάριθμους αγώνες!

Ξεκινώντας από την Α2, ο καλός… Οιωνός από τον Ερηνάκη ήρθε αργά, καθώς το ματς απέναντι στο NRG αποδείχθηκε ντέρμπι (52-56) με τον εν λόγω παίκτη να φτάνει τους 19π.

Το δε Πολυμήχανο επικράτησε του Platanos Tours με 58-48 με τους Λιάκο (25π.) και Ξηρά (19π.) να παίρνουν την ομάδα στις πλάτες τους μετά το προβληματικό α’ 10λεπτο, όπου βρίσκονταν πίσω στο σκορ με 9-19.

 

Τριπλό στο απόλυτο στην Α3

Με το απόλυτο συνεχίζουν να πορεύονται στην Α3 κατηγορία η Πρωτοβάθμια, οι Φοιτητές-τριες και τα ΤΕΕ Ρεθύμνου. Η πρωτοβάθμια παρέδωσε το τελευταίο της μάθημα για το 2019 στο L’etoile du sud με σκορ 67-49 έχοντας ως διευθυντή τον Μάσκα που πέτυχε «22αρι» σε πόντους και άξιο υποδιευθυντή Νικολιδάκη που έφτασε τους 15 πόντους με 4 τρίποντα…

Οι Φοιτητές-τριες έγραψαν τη δική τους Ραψωδία στο 59-39 έχοντας για καλύτερό τους παίκτη τον Ματθαιουδάκη που έφτασε τους 19π. με 3 τρίποντα.

Ακολούθως και τα ΤΕΕ Ρεθύμνου που εμφανίστηκαν… ήρεμοι απέναντι στους Γιατρούς επικρατώντας με 47-37 έχοντας ως… αρχιφύλακα τον Δασκαλάκη που έφτασε τους 15π.

Ας δούμε παρακάτω τα αποτελέσματα και τους πρωταγωνιστές ανά κατηγορία:

 

A2 κατηγορία:

 

Think Villa – Αφοί Ζουμπουλάκη BC 38-33

Διαιτητές: Θεοδωράκης Λελεδάκης.

Δεκάλεπτα: 07-06, 07-12, 05-05, 19-10.

THINK VILLA (Καζίλας Δ): Ζήσιμος Α. 5, Παπαδάκης Μ. 8, Καμαρίτης Σ. 3(1), Καζίλας Δ.12(1), Πηγουνάκης Φ. 2, Φέσσας Ν. 3, Κουδουναράκης Λ. 5(1).

ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ BC (Ζουμπουλάκης Μ.): Περιστεράκης Ι., Ρούλιος Κ., Χριστοφοράκης Γ. 2, Μποτωνάκης Σ. 11, Ρούλιος Α. 4, Ζαφειράκης Ν. 7, Οικονομάκης Κ. 9(1).

 

NRG Rethymno BC – Οιωνός-Κ.Α.Ρ. 52-56

Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Λελεδάκη Σταυρούλα.

Τα 10λεπτα: 08-10, 12-17, 23-16, 09-13.

NRG RETHYMNO BC (Γκόγκος Α.): Θανάσης Ε. 10(2), Λιαδάκης Ν. 11(1), Πολυμήλης Χ. 5(1), Ψωμάς Α., Κυλάφης Φ. 11, Μακαρδόνας Δ. 15.

ΟΙΩΝΟΣ/Κ.Α.Ρ. (Λίτινας Γ., Σταυρουλάκης Π. ): Δημητριάδης Α. 4, Δουζίνας 9(1), Ερηνάκης Γ. 19(2), Γαλερός Σ. 5(1), Πολοπετράκης Π. 6(1). Κλάδος Ι. 2, Δούβρος Ν. 5, Τρουλλινός Ν. 6, Καλιτσουνάκης Κ.

 

Πολυμήχανο – Platanos Tours 58-48

Διαιτητές: Κώτσου Α., Μαρινάκης Χ.

Τα 10λεπτα: 08-15, 19-09, 11-10, 20-14.

ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Πετράκης Σ., Φουσταλιεράκης Ε.): Παλαφούτης Σ., Ξηράς Μ. 19, Απανωμεριτάκης Χ. 3(1), Reher B. 4,Βροντάκης Γ. 7(1), Λιάκος Δ. 25(3).

PLATANOS TOURS (Δαμανάκης Κ.): Δροσουλάκης Κ. 18(4), Δαμανάκης Κ. 1, Τζανιδάκης Κ. 2, Βαρδάκης Η. 8(2), Βελονάκης Γ. 4, Βουγιουκαλάκης Μ. 9, Ζουμπεράκης Ν. 6.

Νέοι Επιχειρηματίες – Macron Store 49-63

Διαιτητές: Καθαράκης Β., Λελεδάκη Χ.

Τα 10λεπτα: 21-13, 12-13, 05-15, 11-22.

ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Θεοδοσόπουλος Ε.): Βότζης Ι. 12(2), Μαρίνος Ι. 2, Μπαραδάκης Β., Γαβράς Σ. 25(3), Θεοδοσόπουλος Ε. 4, Παραδείσανος Σ., Γαβράς Ν. 6(2).

MACRON STORE (Καρατζέτζος Κ.): Καρατζέτζος Γ. 14, Πριναράκης Φ. 29(2), Καρατζέτζος Β. 2, Τσαφαράκης Μ. 2, Κόνιας Ε. 4, Καρατζέτζος Κ. 12.

 

Λέσχη Τραπεζικών Υπαλλ.Ν. Ρεθύμνου – Klados Tours 54-61

Διαιτητές: Καμπίτσης Μ., Καθαράκης Β.

Τα 10λεπτα: 14-19, 09-15, 05-13, 26-14.

Σωμαθιανός Ε. 7,Μπιζιργιαννης Ι., Μανωλουδάκης Κ., Νικολουδάκης

ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ (Κονταξάκης Μ.- Πιοτογιαννάκης Σ.): Κ. 11, Ηλιάκης Ε. 12, Ρωμανιουδάκης Χ. 18(3), Μπαγιαρτάκης Γ. 3(1), Σταματόπουλος Β. 3.

KLADOS TOURS (Κλάδος Π.): Jovanovic B. 4(1), Περδίκης Β. 12, Κλάδος Π. 1, Αντωνόπουλος Γ. 2, Πετρίδης Ι. 5, Χρυσικός Δ. 32(2).

 

Χορευτές – Ρακοδικείο 62-52

Διαιτητές: Καμπιτσής Μ., Λελεδάκη Σ.

Τα 10λεπτα: 18-16, 12-09, 20-09, 12-18.

ΧΟΡΕΥΤΕΣ (Καπαρός Ε.): Καπαρός Ε. 18(2), Παπαδογιάννης Ν. 4, Μακεδάκης Ν. 6, Λαγουδάκης Ν. 12(1), Βασιλακάκης Μ. 1, Καλυβιανάκης Χ. 11, Μαραγκουδάκης Β. 2, Μεξής Ι., Σταρράς Γ. 8(1), Νεονάκης Ε. 2.

ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ (Γαβαλάκης Ι.): Παλιεράκης Ε. 4, Κανακάρης Δ. 7, Καλογεράκης Ι. 11, Μαράτος Κ., Βασιλάκης Μ. 11, Καλλιγιάννης Ε. 4, Κονταξάκης Ε. Πετράκης Σ. 10.

 

Η βαθμολογία της Α2

       Ομάδα                                     Βαθμολογία     Παιχν.     Επίθεση         Άμυνα         Διαφορά

1      Οιωνός/Κ.Α.Ρ.                           8                     4             233                186             47

2      Πολυμήχανο                              8                     4             213                191             22

3      Klados Tours                             7                     4             215                181             34

4      Χορευτές                                  6                     4             208                190             18

5      Macron Store                            6                     4             204                202             2

6      Τράπεζες                                  6                     4             177                175             2

7      Think Villa                                6                     4             168                175             -7

8      NRG Rethymno BC                     6                     4             203                220             -17

9      Αφοί Ζουμπουλάκη BC                5                     4             174                178             -4

10    Platanos Tours                          5                     4             202                215             -13

11    Ρακοδικείο                                5                     4             174                195             -21

12    Νέοι Επιχειρηματίες                    4                     4             182                245             -63

 

Α3 κατηγορία:

 

ACE Parking – Γεράνι BC/Jupiter Stores 36-45

Διαιτητές: Ρασούλη Χ., Σταγάκης.

Τα 10λεπτα: 11-11, 09-09, 09-11, 07-14.

ACE PARKING (Σαμψών Σ): Τσίκινας Ε. 10(1), Χαροκοπάκης Σ., Παναγιωτόπουλος Ε. 7, Ρεβελάκης Γ.7(1), Τσιμπισκάκης Ν. 2, Στάρρας Γ. 10(1).

ΓΕΡΑΝΙ BC/JUPITER STORES (Νικολακάκης Γ.): Ορφανίδης Α. 3, Μασαούτης Ε. 7(2), Τρύφων Γ.9(1), Φουντουλάκης Β. 2,, Λαζαράνης Η. 12, Νικολακάκης Γ. 9(1), Μπλεμένος Ι. 3.

 

ΤΕΕ Ρεθύμνου – Γιατροί Α3 47- 37

Διαιτητές: Ρασούλη Χ., Σταγάκης.

Τα 10λεπτα: 12 – 06, 15 – 05, 07 – 14, 13 – 12.

ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κατσουλάκης): Παπαδόπουλος Χ. 7(1), Λαμπρινός Σ. 2, Νικολάου Γ. 7(1), Καλησπεράκης Σ. 2, Λαγουδάκης Γ. 6(2), Πατατας Γ. 2, Συμεωνίδης Κ. 6, Δασκαλάκης Μ. 15(1), Σφακιανάκης Κ.

ΓΙΑΤΡΟΙ Α3 (Τζανάκης.): Ζαφείρης Σ., Μουχασίρης Γ. 3, Βλαχοπάνος Γ. 15(2), Κόκας Ι. 7(1), Σιβαρόπουλος Ν., Καθαράκης Φ. 2, Σαμωνάκης Μ. 6, Κριθαράκης Β. 4.

 

Φοιτητές/ριες Α3 – Ραψωδία 59-39

Διαιτητές: Θεοδωράκη., Σταγάκης.

Τα 10λεπτα: 07-11, 19-06, 10-09, 23-13.

ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΡΙΕΣ Α3 (Προβιάς): Σταματάκης Ε., Καργιώτης Σ. 13(1), Ματθαιουδάκης Λ. 19(3), Νάσος Κ. 7(1), Σταθόπουλος Θ. 2, Πεπονάκης Μ. 4, Σγούρος Δ.2,Χατζηδάκης Ι. 12.

ΡΑΨΩΔΙΑ (Χόμπης.): Χόμπης Γ. 4, Κριτσωταλάκης Κ. 2, Σκαλίδης Ρ. 9, Σταματάκης Α. 13(1), Ξενάκης Λ. 4, Νιωτάκης Α. 2, Βεργίτσης Γ. 3(1), Ασβέστας Κ., Ψαθάκης Μ. 2.

 

Επιχειρηματίες & Ιδ. Υπάλληλοι – Olympic/Bonobo 49-42

Διαιτητές: Θεοδωράκης, Σταγακη.

Τα 10λεπτα: 21-11, 10-11, 10-12, 08-08.

ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης Ι.): Λαμπρίδης Μ. 4, Λαδάκης Α. 6, Τζανουδάκης Σ. 2, Γιακουμάκης Ε., Καπετανάκης Ι. 3(1), Κακλαμάνος Τ. 26, Μιχαλάκης Γ. 4, Μονογυιός Κ. 4, Φουντιδακης Ι.

OLYMPIC/BONOBO (Φοβάκης): Αποστολάκης Ν. 15(2), Δούκας 10, Uglava G. 2, Prodanovic M. 3, Βασιλάκης Α. 5(1), Βροντάκης Π., Κατσαντώνης Ι. 7(1), Κατσαντώνης Γ.

Σύλλογος Αρκάδι – Bueno Hotel 49-32

Διαιτητές: Θεοδωράκης, Σταγακη.

Τα 10λεπτα: 10-04, 15-08, 10-11, 14-09.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΡΚΑΔΙ (Σεγρεδάκης Ν.): Χρηστοφορίδης Σ., Αλεξανδράκης Π. 23(1), Καλιτσουνάς Γ. 3, Κορομπίλης Χ., Λιοδάκης Ν. 7, Βουρβαχάκης Α. 16(2), Βουρβαχάκης Ν., Δαϊρετζής Ι. 2, Αγγελάκης Ι. 8.

BUENO HOTEL (Σταγκουράκης Δ.): Κοπανάκης Μ. 2, Αποστολάκης Χ., Σταγκουράκης Δ. 16, Ανδρεαδάκης Σ. 5(1), Σταυρουλιδάκης Γ. 5, Δαφέρμος Μ.

 

Πρωτοβάθμια – L’etoile du sud 67-49

Διαιτητές: Κώτσου Α., Μαρινάκης Χ.

Tα 10λεπτα: 16-14, 13-15, 23-11, 15-09.

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός Β.): Λιάκος Ν. 8, Κατσόγιαννος Θ. 4, Παλτατσίδης Σ, Μάσκας Θ. 22(3), Παπατριανταφύλλου Γ. 9, Δαμιανός Β. 4, Ξενιτόπουλος Σ. 3(1), Νικολιδάκης Ε. 15(4), Καβρουλάκης Β. 2.

L’ETOILE DU SUD (Παπαδάκης Ν., Παπιομύτογλου Ζ.): Παπιομύτογλου Ζ. 4, Παυλιδάκης Γ. 10, Σαχινίδης Σ. 2, Παπαδάκης Ν., Γαλλιός Ι. 3, Καθαράκης Β. 30(6).

 

Η βαθμολογία της Α3

Ομάδα                                  Βαθμολογία     Παιχν.    Επίθεση      Άμυνα     Διαφορά

1  Πρωτοβάθμια                         8                     4            275             157          118

2  Φοιτητές/τριες Α3                   8                     4            250             145          105

3  ΤΕΕ Ρεθύμνου                        8                     4            208             146          62

4  Επιχειρ. & Ιδ. Υπαλληλοι          7                     4            196             178          18

5  L’etoile Du Sud                       6                     4            204             214          -10

6  Olympic/Bonobo                     6                     4            185             204          -19

7   Ραψωδία                                6                     4             184             205          -21

8  Γεράνι BC/Jupiter Stores           5                     4            171             195          -24

9  Σύλλογος Αρκάδι                     5                     4            164             190          -26

10 Bueno Hotel                           5                     4            131             216          -85

11 Ιατροί/Α3                               4                     4             139             184          -45

12         Ace Parking        4          4          154       227       -73