24 °C Rethymno, GR
06/07/2020

ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΥΠΟΔΟΜΗΣ

Σταθερά πρώτος ο Αστέρας 1 στην Κ14

Τα αποτελέσματα των υποδομών και στις τρεις ηλικιακές κατηγορίες Κ12, Κ14, Κ16, είχαν ενδιαφέρον, ασχέτως εάν στην τελευταία είχαμε σκορ άνευ αγώνα. Ακόμη κι αυτό όμως, διαμόρφωσε την κατάταξη στη βαθμολογία εκεί όπου η κορυφή έχει κατακλειστεί από δύο ομάδες, τον Κεραυνό και την ΕΑΠ.

Στη δε Κ14 είχαμε έναν μόλις αγώνα αλλά το σκορ έφτασε σε επίπεδα «Ψηλορείτη». Ο Αστέρας1 έκανε επίδειξη δύναμης, επικράτησε με 9-0 του Ολυμπιακού Ρεθύμνου και απομακρύνθηκε ακόμη πιο πολύ από τους διώκτες του (Άρης2, ΕΑΠ, Άρης1 και Ολυμπιακός Ρ.). Ο Αστέρας1 μετράει μονάχα νίκες έχοντας δεχθεί μόλις 5 τέρματα, ενώ διαθέτει και την καλύτερη επίθεση (66).

Τέλος, στην Κ12 και στον Α’ όμιλο έχουμε διπλή αναρρίχηση στην κορυφή με τον Ολυμπιακό Ρεθύμνου και τον Άρη1 να μετρούν το απόλυτο των αποτελεσμάτων τους. Ο πρώτος επικράτησε με 3-9 της Επισκοπής και ο Αστέρας1 πήρε άνευ αγώνα το ματς με τον Ρεθυμνιακό (0-3 α.α.).

Αντιθέτως, στον β’ όμιλο είχαμε ανακατατάξεις. Ο Άρης3 πέρασε 1ος με 12 βαθμούς απέναντι στο Σπήλι που χάρισε σκορ και θέαμα μαζί με τον Άρη2 μένοντας ωστόσο στο 3-3. Έτσι, οι Αγιοβασιλιώτες πήραν έναν βαθμό και έφτασαν στους 10β.

Τα πρωταθλήματα υποδομής για την ώρα ωστόσο «παγώνουν», καθώς έπειτα από απόφαση του Υπουργείου Υγείας, οι αθλητικές δραστηριότητες διακόπτονται λόγω του κορονοϊού.

Κ14 (11Χ11, 2006 – 2007)

Το εξ αναβολής ματς (5η αγωνιστική)

Αστέρας 1 – Ολυμπιακός Ρ.           9-0

Η βαθμολογία

Ομάδα                  Β.         Ν-Ι-Η          Γκολ

  1. Αστέρας1 24 8-0-0            66-5
  2. Άρης2 16 5-1-2            24-14
  3. ΕΑΠ 16 5-1-2            24-14
  4. Άρης1 15 5-0-2            15-6
  5. Ολυμπιακός Ρ. 15 5-0-3            16-18
  6. ΑΕΜ 15 5-0-3            23-13
  7. Λιβάδια 6 2-0-5            6-20
  8. Αστέρας Ρ2 6 2-0-6            11-37
  9. Επισκοπή 3 1-0-6            4-38
  10. ΟΦ Αρμένων 0 0-0-7            0-21

Κ16 (11Χ11, 2004-05)

Αστέρας Περ. – ΕΑΠ       0-3 α.α.

Η βαθμολογία

Ομάδα                          Β.              Αγ.            Ν-Ι-Η               Γκολ

  1. Κεραυνός* 15 6               5-0-1                 26-11

-. Ε.Α.Π.                        15             8               4-3-1                 16-11

  1. Άρης 13 7               4-1-2                 26-9
  2. Επισκοπή 2010 10 7               3-1-3                 20-13
  3. Ολυμπιακός Ρ.* 7 6               2-1-3                 18-15
  4. Αστέρας Περάματος 0 8               0-0-8                 5-52

* Ολυμπιακός Ρ. και Κεραυνός έχουν από ένα ματς λιγότερο.

Κ12 (9Χ9, 2008-09)

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής:

Α’ όμιλος

ΕΑΠ – ΑΕΜ1                                    1-2

Αστέρας1 – Παναρκαδικός                 5-0

Επισκοπή – Ολυμπιακός Ρ.                 3-9

Άρης1 – Ρεθυμνιακός                        3-0 α.α.

Η βαθμολογία

Ομάδα                  Β.         Ν-Ι-Η      Γκολ

  1. Ολυμπιακός Ρ. 12 4-0-0       45-8

-. Άρης1                 12         4-0-0       17-1

  1. ΑΕΜ1 9 3-0-1       15-11
  2. ΕΑΠ 6 2-0-2       8-11

-. Αστέρας1            6          2-0-2       16-17

  1. Παναρκαδικός 0 0-0-4       0-25
  2. Επισκοπή 0 0-0-3       7-23

Η επόμενη (6η) αγωνιστική

Σάββατο 14 Μαρτίου

Γηπ. Μισιρίων, 11.00: Παναρκαδικός – Επισκοπή

Γηπ. Περάματος, 13.00: ΑΕΜ1 – Άρης1

Γηπ. Σοχώρας, 19.00: Αστέρας1 – ΕΑΠ

Ρεθυμνιακός1 – Ολυμπιακός Ρ.    0-3 α.α.

Β’ όμιλος

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής:

ΑΕΜ2 – Ρεθυμνιακός2                       1-5

Σπήλι – Άρης2                                 3-3

Αστέρας2 – Ρέθυμνο ΠΣ                    10-0

Ποσειδώνας – Άρης3                         0-3 α.α.

Η βαθμολογία

Ομάδα                Β.           Ν-Ι-Η          Γκολ

  1. Άρης3 12 4-0-1            20-5
  2. Σπήλι 10 3-1-0            13-6
  3. Αστέρας2 9 3-0-0            14-0
  4. Ρέθυμνο ΠΣ 6 2-0-2            8-18

-. Ποσειδώνας       6             2-0-2            6-10

  1. ΑΕΜ2 3 1-0-3            9-17

-. Ρεθυμνιακός      3             1-0-4            7-13

  1. Άρης2 1 0-1-3            8-13

Η επόμενη (6η) αγωνιστική

Σάββατο 14 Μαρτίου(19.00)

Γηπ. Μισιρίων: Άρης2 – Ρέθυμνο ΠΣ

Γηπ. Σοχώρας: Ρεθυμνιακός2 – Αστέρας2

Γηπ. Μισιρίων:- Άρης3 – Σπήλι

Γηπ. Περάματος, 13.00: ΑΕΜ2 – Ποσειδώνας