30 °C Rethymno, GR
08/07/2020

ΠΗΡΑΝ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΗ Β’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Συνεχίζουν οι Έφηβοι του ΝΟΡ

Στην Β’ φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος πόλο προκρίθηκαν οι Έφηβοι (γεν. 2003 και μικρότεροι) του ΝΟΡ, καθώς πήραν τη μία νίκη που ήθελαν και απέφυγαν την τελευταία θέση του Ομίλου. Η ομάδα του Γιάννη Παναγιωτάκη επικράτησε εύκολα του Απόλλωνα Σμύρνης με 25-3 και με 3 βαθμούς βρέθηκε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, πίσω από ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ και Ηλυσιακό.

Συνολικά 40 ομάδες θα δώσουν το «παρών» στη Β’ φάση. Συγκεκριμένα οι: Πανιώνιος, ΝΟ Χίου, Ιωνικός, ΑΟ Πετρούπολης (Α’ Όμιλος Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Χαλκίδας (Β’ Αττικής), Παλαιό Φάληρο, Νηρέας Χαλανδρίου, Ροή (Γ’ Αττικής), ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός, Μίλων, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης (Δ’ Αττικής), Ολυμπιακός, Νηρέας Γέρακα, Εθνικός Πειραιά (Ε’ Αττικής), ΝΟ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας (Όμιλος Πατρών), ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας (Όμιλος Βόλου), Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας, Ποσειδών Ορεστιάδας, Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Όμιλος Αλεξανδρούπολης), ΟΦΘ, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΚΕ Κοζάνης (Όμιλος Ιωαννίνων), ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος, Άρης (Όμιλος Θεσσαλονίκης), ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, Ηλυσιακός, ΝΟ Ρεθύμνου (Όμιλος Κρήτης).

 

Τα φύλλα αγώνων των Εφήβων του ΝΟΡ

1η αγ.: ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου       18-2

Τα οκτάλεπτα: 6-0, 3-2, 3-0, 6-0.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Γιάννης Παναγιωτάκης): Χριστοδουλάκης Σ., Κουτράκης, Κουτελιδάκης, Λιαναντωνάκης, Μανουσέλης, Χατζηδημητρίου, Ψαρρός, Μαλλιωτάκης, Λιμπιτάκης, Βοσκάκης, Χριστοδουλάκης Μ. 2.

 

3η αγ.: ΝΟ Ρεθύμνου – Απόλλων Σμ.    25-3

Τα οκτάλεπτα: 5-0, 3-2, 5-1, 7-0.

Οι σκόρερ του ΝΟΡ: Κουτράκης 2, Μανουσέλης 1, Χατζηδημητρίου 1, Ψαρρός 2, Μαλλιωτάκης 4, Λιμπιτάκης 4, Βοσκάκης 4, Χριστοδουλάκης Μ. 2.

 

4η αγ.: ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου    9-3

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 4-0, 0-1, 2-1.

Οι σκόρερ του ΝΟΡ: Κουτράκης 1, Χριστοδουλάκης Μ. 2.

 

5η αγ.: ΝΟ Ρεθύμνου – Ηλυσιακός       4-10

Τα οκτάλεπτα: 0-3, 0-3, 1-3, 3-1.

Οι σκόρερ του ΝΟΡ: Χατζηδημητρίου 1, Ψαρρός, Μαλλιωτάκης 2, Βοσκάκης 1.

Η «ταυτότητα» του Ομίλου Κρήτης

1η αγωνιστική

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου                    18-2

Ηλυσιακός – Απόλλων Σμύρνης               19-5

 

2η αγωνιστική

ΟΦΗ – Ηλυσιακός                                 10-9

Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Χανίων               4-25

 

3η αγωνιστική

ΝΟ Ρεθύμνου – Απόλλων Σμύρνης           25-3

ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ                                 10-9

 

4η αγωνιστική

ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου                             9-3

Ηλυσιακός – ΝΟ Χανίων                         5-13

 

5η αγωνιστική

Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ                       3-23

ΝΟ Ρεθύμνου – Ηλυσιακός                     4-10

 

Η τελική βαθμολογία

Θ.         ΟΜΑΔΑ         Β.              Ν-Ι-Η              ΓΚΟΛ

  1. ΝΟΧ 12             4-0-0              66-20
  2. ΟΦΗ 9               3-0-1              51-25
  3. Ηλυσιακός 6               2-0-2              43-32
  4. ΝΟΡ 3               1-0-3              34-40
  5. Απόλλων Σ. 0          0-0-4     15-82