16 °C Rethymno, GR
02/04/2020

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΝΙΚΗΤΕΣ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΗΝ… ΜΑΥΡΗ «ΜΠΙΛΙΑ»

Του Μαραυγάκη… το ανάγνωσμα

Ο «μπίλιας» είναι μια χαρακτηριστική προσωπικότητα στην γνωστή σειρά ταινιών «ρόδα τσάντα και κοπάνα» που κέρδισε περίεργους και fun για πάνω από μια δεκαετία. Ο «Billias» όμως που ακολούθησε μετά την αλλαγή της χιλιετίας και αποτελούσε μια καινούρια version του γνωστού στόρι, θα έχει ως τίτλο «παράτα (ση), βάλτο αγόρι μου και κοπάνα». Και μάλιστα θα κρατάει και φωτογραφική μηχανή. Και μπορεί απλά να τον λένε Χρήστο. Γιατί αυτό είναι το όνομα του Μαραυγάκη, που με ένα προσωπικό σόου που περιλάμβανε 36 πόντους και με το καθοριστικό τρίποντο να είναι ένα από τα 5 που συνολικά σημείωσε, «βύθισε» στα… μαύρα το φιλόδοξο μπιλιαρδάδικο, που με την τριάδα των Παπαδάκη, Τσιχλή και Αντουράκη έκανε… «παπάδες» για 5 περιόδους στο παιχνίδι.

Την ήττα αυτή εκμεταλλεύτηκαν οι «γυμναστηριακοί» του Σπηλίου, που με «δάσκαλο» τον έμπειρο Γιώργο Κούμουλο, έδωσαν μαθήματα στους Φοιτητές στο 68-49 της μεταξύ τους συνάντησης. «Πρώτο βαθμό» πάντως φαίνεται να πήρε και ο Σταθόπουλος της… Πρωτοβάθμιας που με 35 πόντους και μια καλή στατιστική από την γραμμή των τρίποντων, «κέρασε» πικρό καφέ τo Olympic στο Bonobo.

Αντίθετα το L’etoile, «καθάρισε» το παιχνίδι με το Αρκάδι, έχοντας τον … Καθαράκη σε μεγάλα κέφια. Δεν είναι άλλωστε αμελητέα στατιστική οι 25 πόντοι εκ’ των οποίων οι 15 (5) με τρίποντα. Σημαντική νίκη όμως πέτυχαν στο ντέρμπι ουραγών και οι Πυροσβέστες που με Κανλή και Καραδάκη, πρώτες «μάνικες», δεν φοβήθηκαν τα ποσοστά του… Φοβάκη και του Καρπουζάκη που «σφυροκοπούσαν» από το τρίποντο.

Τέλος οι Φοιτητοφοιτήτριες συνεχίζουν να βιώνουν τις «ροκ» καταστάσεις του… Ροκάϊ που μαζί με τους Καριώτη και Ματθαιουδάκη αυτή την φορά είχαν «γερά» πατήματα στο παρκέ κόντρα στην σύμπραξη Γεράνι/Jupiter stores.

 

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής της Α1

 

KOUMOI BC MARMAL MAMALAKIS – ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 78-69

Διαιτητές: Θεοδωράκης,Καθαράκης.

Δεκάλεπτα:16-10, 23-18, 19-22, 20-19.

KOUMOI BC MARMAL MAMALAKIS (Θανάσης Ε): Πολυδωρόπουλος Κ. 4, Λεωνιδάκης Χ. 12, Καίσαρης Θ. 14(2), Μαμαλάκης Σ., Μίχας Κ. 11(1) , Κυδωνάκης Σ. 6, Λεβάκης Μ. 9(1) , Μαμαλάκης Ν. 4 , Λιονάκης Μ. 18

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπαζόγλου): Μοσχάκης Κ. 4, Κατσαβίδης Α.16(2) , Λυκάκης, Γιαννούλης Δ. 8(2), Συριανόγλου Γ. 3(1), Αλυγιζάκης Ε. 6, Κατσαντώνης Ι. 13, Βασιλόπουλος , Τσιμπισκάκης Ν. 8 , Δρουδάκης 11 , Ανεζάκης.

 

BEST CAR IKE – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 59-45

Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ., Καθαράκης Β.

Δεκάλεπτα:17-13, 18-08, 10-12, 14-12.

BEST CAR IKE (Καλιδογιαννακης): Κλάδος Κ. 9(3), Ρακιντζής , Βασιλάκης Ι., Χατζηδάκης Ν. 6(1), Τσιαγαράς Κ. 6, Κανταρτζής, Μαρίνος Ι, , Παπαδάκης Α. 18(1), Τσιλεδάκης Λ. 17(3), Μπουντουρακης Α. 2, Μαρίνος Ι. 1.

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Μακροδημήτρη Ε.): Γκίκας Χ. 4, Χαιρέτης Γ. 6, Τζενεβράης Γ. 9(1), Χόμπης Γ. 2, Σακελλαρίδης , Τρανταλίδης , Θωμαδάκης Η. 5, Μαθηνός Π. 15(2), Ροδινός Μ. 4(1).

 

OCEAN B.C./ΣΠΗΛΙ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ 68-49

Διαιτητές: Καθαράκης Β., Λελεδάκη Σ.

Δεκάλεπτα: 11-13, 21-13, 18-13, 18-10.

OCEAN B.C./ΣΠΗΛΙ (Παπαδογιαννάκης Γ.): Οικονομίδης Γ. 7(1), Κούμουλος Γ. 23(3), Παπαδογιάννακης Γ. 14(2), Ορφανουδάκης Γ. 4, Συντιχάκης Μ. 8, Καφετζάκης Δ. 4, Φωτάκης Ι. 1, Ζουμπεράκης Κ. 7.

ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς Ν.): Ψαρουδάκης Σ. 10(1), Λίτινας Δ, Μυλωνάς Η., Καρακεσισόγλου Β. 4, Αναγνωστάκης Κ. 6(2), Αντωνιάδης Κ., Καρπούζης Ε. 11(1), Πανέρης Γ. 3, Κατιέ Α., Βλάσσης Κ., Χαλιώτης Α. Κόης Ι. 15.

ΙΑΤΡΟΙ- HAAGEN DASZ 54-27

Διαιτητές: Καθαράκης Β., Λελεδάκη Σ.

Δεκάλεπτα: 08-08, 25-07, 15-04, 06-08

ΙΑΤΡΟΙ (Κανδυλάκης): Ζαχαράκης Α. 2, Νταουντάκης Ε. 12, Καληδονάκης 4, Κανδυλάκης Ι., Μπούτσιας Σ. 15(2), Γιακουμάκης Ι., Αργυρίου 3(1), Οικονομάκης Ι., Πολιτάκης Ν. 7(1), Τζανάκης Ι. 11.

HAAGEN DASZ (Πηγουνάκης Α.): Πλεμμένος Θ. 1, Ζιάκος Β. 2, Θερμιώτης Ι. 14, Βασιλείου Ε. 5(1), Σπιτάς Β., Μπονατάκης Γ. 2, Χατζηδάκης Μ. 2, Γκογκίτσας Χ. 1, Καλογεράκης Γ., Πηγουνάκης Α.

 

PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ – BILLIA’S καν. 69-69, α’ παρ. 84-84, β’ παρ. 97-94

Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Σταυρουλάκης Μανώλης.

Δεκάλεπτα: 15-09, 13-13, 20-31, 21-16, α’ παρ. 25-25, β’ παρ. 13-10.

PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης, Σταυρουλάκης): Χριστινάκης Β. Α. 22(5), Κιουρτσιδάκης Ν., Πατέρας Ν. 13(3), Μαραυγάκης Χ. 36(5), Νύκταρης Κ. 9(1), Πιρπινάκης Ν. 14(1), Παρασύρης Κ. 3.

BILLIA’S (Σαββοργιανάκης Μ.): Σαββοργιανάκης Μ. 8(2), Ξανθόπουλος Α., Σταθάκης Π. 2, Σερσέμης Δ., Παπαδάκης Θ. 24(1), Τσιχλής Ε. 27(6), Αντουράκης Μ. 20(2), Σαββοργιανάκης Β. 7(1), Παναγιωτάκης Μ. 6(1).

ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ – SAILING EXPERIENCE 49-48

Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Σταυρουλάκης Μανώλης.

Δεκάλεπτα: 13-16, 14-09, 08-09, 14-16.

ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Ζάχος Δ.): Βαβουράκης 2, Κεφαλογιάννης Ε. 1, Μελαδάκης Σ., Καραδάκης Ν. 13, Σεγρεδάκης Ν. 6(2), Περράκης Ε. 4, Κυριακάκης Κ. 6, Κανλής Κ. 17(3),  Κυριακάκης Β. .

SAILING EXPERIENCE (Κατσουλάκης): Γαβαλάκης Ι., Φοβάκης Ι. 19(4), Ουρανός, Καρπουζάκης Μ. 19(5), Παυλιδάκης Μ. , Τσαχακης Ι. 3(1), Φραγκιαδάκης Π. , Τσαγκαρούλης Μ. 6, Παπαδάκης Γ., Κορωνακης Ε.

 

Η βαθμολογία της Α1

 

Ομάδα Βαθμολογία Παιχν. Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 OCEAN BC/ΣΠΗΛΙ 8 4 287 207 80
2 PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 8 4 307 244 63
3 KOUMOI BC MARMAL MAMALAKIS 8 4 276 232 44
4 ΦΟΙΤΗΤΕΣ 7 4 248 217 31
5 ΙΑΤΡΟΙ 6 4 266 227 39
6 BEST CAR IKE 6 4 213 218 -5
7 HAAGEN DAZS BC 6 4 226 232 -6
8 ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 5 4 259 283 -24
9 BILLIA’S 5 4 264 290 -26
10 ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 5 4 217 262 -45
11 SAILING EXPERIENCE 4 4 193 243 -50
12 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 4 4 175 276 -101

 

 

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής της Α3

 

BUENO HOTEL – ACE PARKING 47-43

Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Λελεδάκη Σταυρούλα

Δεκάλεπτα: 11-09, 09-13, 09-13, 19-08.

BUENO HOTEL (Σταγκουράκης Δ.): Αδρεαδάκης 6, Αποδτολάκης 4, Σταγκουράκης Δ. 7, Κολκας 2, Σταυρουλιδάκης 9, Δαφέρμος Μ., Μοτάκης, Κοπανάκης 19(1).

ACE PARKING (Σαμψών Σ.): Τσικινάς 5, Χαροκοπάκης, Βελονάκης Γ. 11(1), Παναγιωτόπουλος 2, Τσιμπισκάκης Ν., Κλωναρης 6(2), Κουγιουμτζάκης 7, Κουταλάς 5, Κουνδουράκης 7.

 

L’ETOILE DU SUD – ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΡΚΑΔΙ 65-47

Διαιτητές: Σταμάτης Χρήστος, Λελεδάκη Σταυρούλα

Δεκάλεπτα: 16-11, 13-09, 20-12, 16-09.

L’ETOILE DU SUD (Παυλιδάκης): Περαντωνάκης Γ. 6, Καλοείδας Α., Παπιομύτογλου Ζ. 2, Γαλλιός Ι. 8(1), Καθαράκης Β. 27(5), Παυλιδάκης Γ. 22.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΡΚΑΔΙ (Βλάσσης Κ.): Χριστοφορίδης Α., Κορομπλής Χ., Λιοδάκης Ν. 15(3), Αλεξαδράκης Π. 5(1), Βουρβαχάκης Α. 16(4), Βουρβαχάκης Ν. 2, Δαϊρετζής Ι. 2, Αγγελάκης 7.

 

OLYMPIC/BONOBO – ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 44-78

Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Λελεδάκη Σταυρούλα.

Δεκάλεπτα: 08-11, 03-24, 13-16, 20-27.

OLYMPIC/BONOBO (Φοβάκης): Δούκας Ι. 8(2), Prodanovic M. 9(2), Βασιλάκης Α., Ιερωνυμάκης Β. 4, Αποστολάκης Ν. 16(2),  15(3), Κατσαντώνης Γ. 2, Βροντάκης 2, Κατσαντώνης Ι. 2.

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός): Παλτατσίδης Σ. 7(1), Μάσκας Θ. 7(1), Διαμάντης Π. 1, Δαμιανός Β. , Σταθόλπουλος 35(5), Λεβεντάκης Χ.7(1), Νικολιδάκης Β. 2, Κατσόγιαννος Θ. 19(1), Καβρουλάκης Β.

 

ΓΕΡΑΝΙ BC/JUPITER STORES-ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ Α3 56-58

Διαιτητές: Φλουρής Ν., Σταμάτης Χ.

Δεκάλεπτα: 15-19, 14-19, 14-08, 13-12.

ΓΕΡΑΝΙ BC/JUPITER STORES (Νικολακάκης Γ.): Ορφανίδης Α., Μασαούτης Ε. 2, Τρύφων Γ.,  Φασουλάκης Λ. 14(1), Λαζαράνης Η. 22, Παναγιουλάκης Σ., Νικολακάκης Γ. 12(1), Σκαλούμπακας Α., Μπλεμένος Ι. 1, Φουντουλάκης Β. 5.

ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ Α3 (Προβιάς Ν.-Βλάσσης Κ.): Σταμάτης Ε. 3(1), Καριώτης Σ 12(2), Νάσος Κ., Σταθόπουλος Θ., Πεπονάκης Μ. 7, Ματθαιουδάκης Λ. 12(1), Στέρπης Δ. 5, Σγουρός Δ. 5, Ροκάι Β. 14(2).

 

ΡΑΨΩΔΙΑ- Τ.Ε.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 41-59

Διαιτητές: Φλουρής Ν., Σταμάτης Χ.

Δεκάλεπτα: 09-10, 10-15, 11-20, 11-14.

ΡΑΨΩΔΙΑ (Μυρώτης Π.): Χόμπης Γ. 5, Κριτσοταλάκης Κ. 4, Σταματάκης Α. 13, Ξενάκης Λ. 4, Νιωτάκης Α. 6, Βεργίτσης Γ. 3(1), , Ψαθάκης Μ. 2, Ασβεστάς Κ. 4

Τ.Ε.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κατζουλάκης Γ.): Νικολάου Γ. 10(1), Χουστουλάκης Μ. 2, Λαγουδάκης Γ. 7(1), Πατάτας Γ., Συμεωνίδης Κ. 6(1), Δασκαλάκης Μ. 14, Μαθιουδάκης Σ. 20, Καλησπεράκης Σ.

ΙΑΤΡΟΙ Α3- ΕΠΙΧΕΙΡ./ ΙΔΙΩΤ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 33-41

Διαιτητές: Καθαράκης Β., Σταμάτης Χ.

Δεκάλεπτα: 12-09, 03-08, 10-14, 08-10.

ΙΑΤΡΟΙ Α3 (Τζανάκης Γ.): Ανδρονικίδης Α., Βλαχοπάνος Γ. 11, Κοκάς Ι. 2, Καθαράκης Φ. 8, Μουχασίρης Γ., Σαμωνάκης Μ. 7(2), Δελλής Μ. 1, Κριθαράκης Β. 4.

ΕΠΙΧΕΙΡ./ ΙΔΙΩΤ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης Ι.): Λαμπρίδης Μ., Λαδάκης Α. 14, Τσαγκαράκης Ν. 5(1), Παπαδογιάννης Β., Τζανουδάκης Σ., Γιακουμάκης Ε. 2,  Καπετανάκης Ι. 3(1), Κακλαμάνος Ι. 14, Μιχαλάκης Γ. , Μονογυιός Κ., Σκουφόγλου Γ. 3(1).

 

Η βαθμολογία της Α3

 

Ομάδα Βαθμολογία Παιχν. Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 6 3 208 108 100
2 ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ Α3 6 3 191 106 85
3 ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 6 3 161 109 52
4 ΕΠΙΧΕΙΡ. & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 5 3 147 136 11
5 L’ETOILE DU SUD 5 3 155 147 8
6 ΡΑΨΩΔΙΑ 5 3 145 146 -1
7 OLYMPIC/BONOBO 5 3 143 155 -12
8 BUENO HOTEL 4 3 99 167 -68
9 ΓΕΡΑΝΙ BC/JUPITER STORES 3 3 126 159 -33
10 ΙΑΤΡΟΙ/Α3 3 3 102 137 -35
11 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΡΚΑΔΙ 3 3 115 158 -43
12 ACE PARKING 3 3 118 182 -64

 

 

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής της Α2 και της Α3 κατηγορίας

 

Σάββατο 21 Δεκεμβρίου 2019

15:15 (A3) ACE PARKING – ΓΕΡΑΝΙ BC/JUPITER STORES

16:45 (A3) ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΓΙΑΤΡΟΙ Α3

18:15 (A3) ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΡΙΕΣ Α3 – ΡΑΨΩΔΙΑ

19:45 (A2) THINK VILLA – ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ BC

21:15 (A2)  NRG RETHYMNO BC – ΟΙΩΝΟΣ-Κ.Α.Ρ.

 

Κυριακή 22 Δεκεμβρίου 2019

10:00 (A3)  ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – OLYMPIC/BONOBO

11:30 (A3)  ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΡΚΑΔΙ – BUENO HOTEL

13:15 (A3)  ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ – L’ETOILE DU SUD

15:00 (A2)  ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ – PLATANOS TOURS

16:45 (A2)  ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ – MACRON STORE

18:30 (A2)  ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛ.Ν. ΡΕΘΥΜΝΗΣ – KLADOS TOURS

20:15 (A2)  ΧΟΡΕΥΤΕΣ – ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ