16 °C Rethymno, GR
30/03/2020

ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΗΤΙΚΕΣ «ΚΑΡΑΜΠΟΛΕΣ» ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ BILLIAS ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΕΣ

Το «γκρίζο» τοπίο μιας… φωτιάς

Τους έχουμε συνηθίσει να καταβάλλουν κάθε προσπάθεια να σβήσουν φωτιές. Όμως αυτή που διαμαρτύρονται ότι «άναψαν» με τις αποφάσεις τους οι διαιτητές Θεοδωράκης και Καθαράκης, ήταν όπως υποστηρίζουν ανεξέλεγκτη. Οι Πυροσβέστες ηττήθηκαν από τον Billia’s με 71-62, όμως έχουν πολλά παράπονα για την αποβολή του πρώτου σκόρερ τους στην συνάντηση Κανλή, που τιμωρήθηκε με 7 αγωνιστικές από τις υπόλοιπες υποχρεώσεις τους, αλλά και την αποχώρηση με 5 φάουλ του επίσης παραγωγικού Καραδάκη. Εν’ τέλει, οι τυπικά γηπεδούχοι πήραν τη νίκη στο ντέρμπι που ήταν η δεύτερη φετινή τους στην Α1 του Εργασιακού πρωταθλήματος.

Στην ίδια κατηγορία ο Μαραυγάκης έδειχνε «ελεύθερος σκοπευτής» κόντρα στους… Ελεύθερους επαγγελματίες, καθώς με 21 πόντους, οι 15 εκ των οποίων με τρίποντα, οδήγησε τους φωτογράφους του Photoέκφραση στη νίκη με 53-63 και τους διατήρησε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Νίκη και για την συγχώνευση Σπηλίου – Ocean, με τους γνωστούς «ύποπτους» Οικονομίδη, Συντιχάκη να αποτελούν τους πρώτους σκόρερ των νικητών.

Στην Α3 οι Γιατροί φαίνεται ότι αντιμετωπίζουν πρόβλημα στο… ισχίο, καθώς ο Ισχάκης με 18 πόντους οδήγησε Φοιτητές και Φοιτήτριες μαζί, στο απόλυτο των νικών στους 5 αγώνες που έχουν δώσει μέχρι τώρα στη σεζόν. Στο δύσκολο «έργο» του σκοραρίσματος είχε για «συμπαραστάτη» τον Καριώτη που πρόσθεσε ακόμη 16 πόντους στο τελικό 36-68 της ομάδας του.

Νίκη με μεγάλη διαφορά πέτυχε και η Πρωτοβάθμια, που συνεχίζει να είναι …πρωτοβάθμια και στην κατάταξη, χάρις και στις προσπάθειες του Σταθόπουλου που πρόσθεσε ακόμη 25 πόντους στο ενεργητικό του, οδηγώντας την στη νίκη με 44-79 κόντρα στο Bueno. Όσο για το ΤΕΕ, είχε ξανά τον Μαθιουδάκη σε μεγάλη μέρα και με την σημαντική συμβολή των 21 πόντων του έφτασαν στο τελικό 50-58 επί της σύμπραξης Επιχειρηματιών – ιδιωτικών υπαλλήλων.

 

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής στην Α1

 

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – OCEAN BC / ΣΠΗΛΙ 49-58

Διαιτητές: Θεοδωράκης, Καθαράκης.

Δεκάλεπτα: 12-06, 14-19, 12-08, 11-25.

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης): Χαιρέτης Γ. 8, Μπεμπής Σ. 7, Σακελλαρίδης 4, Τρανταλίδης 2, Μαθηνός Π. 9, Μιχαλάκης Η. 19(3), Ροδινός Μ.

OCEAN B.C./ΣΠΗΛΙ (Οικονομίδης Γ.): Οικονομίδης Γ. 17(3), Ορφανουδάκης Γ. 10, Παπαδάκης Χ., Συντιχάκης Μ. 15, Καφετζάκης Δ. 10(1), Φωτάκης Ι. 2, Ζουμπεράκης Κ. 4.

 

BILLIA’S – ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 71-62

Διαιτητές: Θεοδωράκης, Καθαράκης.

Δεκάλεπτα:14-10, 18-25, 20-16, 19-11.

BILLIA’S (Σαββοργιανάκης Μ.): Σαββοργιανάκης Μ., Σταθάκης Π., Παπαδάκης Θ. 20(2), Σαπουντζής Γ. 2, Τσιχλής Ε. 7(1), Αντουράκης Μ. 12(1), Σαββοργιανάκης Β. 16(1), Παρθενιώτης Α. 8(1), Παναγιωτάκης Μ. 6.

ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Κυριακάκης Κ.): Βαβουράκης 6, Μελαδάκης Σ. 2, Καραδάκης Ν. 13(1), Σεγρεδάκης Ν. 14(2), Περράκης Ε. 2, Κυριακάκης Κ. 6, Κανλής Κ. 19(3).

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 53-63

Διαιτητές: Μπουζουνιεράκης, Φλουρής.

Δεκάλεπτα: 10-20, 11-18, 14-09, 18-16.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπαζόγλου): Κατσαβίδης Α.6, Λυκάκης Μ. 10(2), Γιαννούλης 5(1), Συριανόγλου, Αλυγιζάκης Ε. 11, Κατσαντώνης Ι. 6, Βασιλόπουλος Π. 2, Τσιμπισκάκης Ν. 9(2), Δρουδάκης Γ. 4.

PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Χριστινάκης Β. 2, Κιουρτσιδάκης, Σταυρουλάκης Α. 9(1), Μαραυγάκης Χ. 21(5), Νικολακάκης, Νύκταρης Κ. 17(5), Παρασύρης Κ. 2, Πατέρας Ν. 5, Μπιρλιράκης Κ. 7(1).

 

ΦΟΙΤΗΤΕΣ – KOUMOI BC MARMAL MAMALAKIS καν. 71-71, παρ. 83-76

Διαιτητές: Μπουζουνιεράκης, Φλουρής.

Δεκάλεπτα: 14-18, 26-18, 17-19, 14-16, παρ. 12-05

ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Σαρρής Μ. 7(1), Καρπούζης Ε. 4, Καρακεσισόγλου Β. 14, Ψαρουδάκης Σ.2, Αναγνωστάκης Κ.20(4), Χρήστου Ε.4, Βλάσσης Κ. 2, Πανέρης Ι. 10, Κόης Ι. 20.

KOUMOI BC MARMAL MAMALAKIS (Μίχας Κ.): Πολυδωρόπουλος Κ. 10, Λεωνιδάκης Χ. 12(2), Μαμαλάκης Σ., Μίχας Κ. 4, Κυδωνάκης Σ.16, Μαμαλάκης Ν.12, Λιονάκης Μ. 22(1).

 

HAAGEN DAZS BC – SAILING EXPERIENCE 50-41

Διαιτητές: Σταυρουλάκης, Κάτσου.

Δεκάλεπτα: 11-12, 14-09, 15-11, 10-09.

HAAGEN DAZS (Πηγουνάκης Α., Καλαϊτζάκης Μ.): Πλεμμένος Θ. 14(1), Ξενίδης Γ. 4, Χατζηδάκης Μ. 7, Θερμιώτης Ι.10, Μπονατάκης, Σπιτάς Β. 10, Γκογκίτσας Χ. 3(1), Τριχακης Γ. 2

SAILING EXPERIENCE (Κατσουλάκης, Ζαμπετάκης): Γαβαλάκης Ι., Φοβάκης Ι. 10(3), Ουρανός Κ., Καρπουζάκης Μ. 9(2), Παυλιδάκης Μ. 2, Τσαγκαρούλης Μ. 11(1), Τσαχάκης Ι. 5(1), Κορωνάκης Ε. 4.

 

ΓΙΑΤΡΟΙ – BEST CAR IKE 61-55

Διαιτητές: Κάτσου, Σταυρουλάκης.

Δεκάλεπτα: 20-09, 07-20, 14-13, 20-13.

ΓΙΑΤΡΟΙ (Παρασχάκης Σ.): Ζαχαράκης Α. 2, Αργυρίου Ν., Καληδονάκης 3(1), Νταουντάκης 13, Μπούτσιας 23(1), Γιακουμάκης Ε. 13, Κοντουδάκης Ε. 5, Οικονομάκης, Παρασχάκης Σ., Πολιτακης Ν. 11(1), Τζανάκης Ι.4, Γούδας Β.

BEST CAR IKE (Σταυρουλάκης Α.): Κλάδος Κ. 6(2), Χατζηδάκης Ν. 15(2), Τσιαγαράς, Κανταρτζής Κ. 4, Μαρίνος Ι 4, Παπαδάκης Α. 13(1), Τσιλεδάκης Λ.13(1).

 

Η βαθμολογία της Α1

Ομάδα                                Βαθμολογία   Παιχν.   Επίθεση       Άμυνα       Διαφορά

1       Ocean BC/Σπήλι                    10                 5           345              256           89

2       Photoέκφραση                      10                 5           370              297           73

3       Φοιτητές                              9                   5           331              293           38

4       Koumoi BC Marmal Mamalakis                     9           5                 352           315       37

5       Ιατροί                                 8                   5           327              282           45

6       Haagen Dazs BC                   8                   5           276              273           3

7       Best Car Ike                         7                   5           268              279           -11

8       Billia’s                                 7                   5           335              352           -17

9       Ελ. Επαγγελματίες                 6                   5           312              346           -34

10     Πυροσβεστική                      6                   5           279              333           -54

11      Sailing Experience                5                   5           234              293           -59

12      Πανεπιστήμιο                       5                   5           224              334           -110

 

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής στην Α3

 

ΓΙΑΤΡΟΙ Α3 – ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΡΙΕΣ Α3 36-68

Διαιτητές: Καμπίτσης, Δημητρουλάκης.

Δεκάλεπτα: 02-12, 14-29, 06-11, 14-16.

ΓΙΑΤΡΟΙ Α3 (Σιβαρόπουλος): Σιβαρόπουλος Ν. 1, Βλαχοπάνος Γ. 9(1), Ανδρονικίδης Α. 5, Καθαράκης Φ. 3(1), Σαμωνάκης Μ. 3, Δελής Μ. 11, Κριθαράκης Β. 4,

ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΡΙΕΣ Α3 (Βλάσσης ): Καριώτης Σ. 16(4), Ισχακης Δ. 18(2), Δράκος Σ. 6, Ροκάι Β. 4, Πεπονάκης Μ. 4, Ματθαιουδάκης Λ. 7(1), Στέρπης Δ. 8(1), Χατζηδάκης Ι. 2, Σταματάκης Ε. 3(1), Χιοκτούρης Γ.

 

BUENO HOTEL – ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 44-79

Διαιτητές: Καμπίτσης, Δημητρουλάκης.

Δεκάλεπτα: 08-17, 11-21, 05-18, 20-23.

BUENO HOTEL (Σταυρουλιδάκης): Σταγκουράκης Δ. 12, Κόλκας Α. 6(1), Σταυρουλιδάκης Γ. 4, Κοπανάκης Μ. 12, Ανδρεάκης Σ. 9, Μοτάκης Γ. 1.

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός): Λιάκος Ν. 2, Κατσόγιαννος Θ. 9(1), Παλτατσίδης Σ. 5(1), Μάσκας Θ. 9(1), Σταθόπουλος Κ. 25(5), Δαμιανός Β. 4, Λεβεντάκης Χ. Ξενιτόπουλος Σ. 5(1), Ζερβουδάκης Π. 8, Νικολιδάκης Β. 9(1), Καβρουλάκης Β. 3.

 

ΓΕΡΑΝΙ BC/JUPITER STORES – ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΡΚΑΔΙ 36-59

Διαιτητές: Καμπίτσης, Δημητρουλάκης.

Δεκάλεπτα: 11-21, 07-12, 12-11, 06-15.

ΓΕΡΑΝΙ BC/JUPITER STORES (Οικονομίδης): Φουντουλάκης Β., Μασαούτης Ε. 10(1), Μπλεμένος Ι. 3(1), Τρύφων Γ. 1, Ορφανίδης Α., Νικολακάκης Γ. 8(1), Λαζαράνης η. 10, Φασουλάκης Λ. 4.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΡΚΑΔΙ (Σεγρεδάκης Ν.): Χρηστοφορίδης Σ. 3(1), Καλιτσουνας Γ.14, Λιοδάκης Ν. 5(1), Αλεξανδράκης Π. 9(1), Κορομπίλης Χ., Βουρβαχάκης Α. 17(3), Δαιρετζής Ι. 2, Αγγελάκης Ι. 9.

 

ΡΑΨΩΔΙΑ – ACE PARKING 58 -37

Διαιτητές: Καθαράκης, Σιβαρόπουλος

Δεκάλεπτα: 24-08, 15-13, 09-04, 10-12

ΡΑΨΩΔΙΑ (Μυρωτής): Χόμπης Γ. 12, Κριτσωταλάκης Κ. 4, Παυλίδης Σ. 9(1), Ξενάκης Δ. 3, Νιωτάκης Α. 8, Βεργίτσης Γ. 20(6), Ψαθάκης Μ. 2.

ACE PARKING (Χαροκοπάκης): Χαροκοπάκης Σ. 9(1), Ρεβελάκης Γ. 5, Κουνδουράκης Γ., Πατητάρας Α. 8, Κουτάλας Μ. 10(2), Παναγιωτόπουλος Μ. 5.

 

OLYMPIC/BONOBO – L’ETOILE DU SUD 52-55

Διαιτητές: Χριστινάκης, Σιβαρόπουλος.

Δεκάλεπτα: 16-05, 02-22, 16-16, 12-03.

OLYMPIC/BONOBO (Φοβάκης): Δούκας Ι.13(2), Vglava G. 3(1), Prodanovic M. 7(1),

Βασιλάκης Α. 2, Αποστολάκης Ν. 12(1), Ιερωνυμάκης Β. 2, Κατσαντώνης Ι. 7, Κατσαντώνης Γ. 6.

L’ETOILE DU SUD (Παπαδάκης Ν.): Σαχινίδης Σ. 4, Καλοείδας Α., Παπαδάκης Ν., Παπιομύτογλου Ζ. 6(2), Γαλλιός Ι. 7(2), Παυλιδάκης Γ. 15, Καθαράκης Β. 23(3).

ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 50-58

Διαιτητές: Χριστινάκης, Σιβαρόπουλος.

Δεκάλεπτα: 11-17, 14-14, 11-14, 14-13.

ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης): Λαδάκης Α. 20(4), Τζανουδάκης Σ. 4, Γιακουμάκης Ε. 2, Καπετανάκης ι. 3(1), Κακλαμάνος Π. 15, Μιχαλάκης Γ. 3, Φουντιδάκης Ι., Σκούφογλου Γ. 3.

ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κατζουλάκης): Λαμπρινός Σ. 7(1), Νικολάου Γ. 4, Μαθιουδάκης Σ. 21, Λαγουδάκης Γ. 3(1), Πατατας Γ. 2, Δασκαλάκης Μ. 11, Σφακιανάκης Κ. 4, Παπαδόπουλος Χ. 4, Καλησπεράκης Σ. 2.

 

Η βαθμολογία της Α3

Ομάδα                              Βαθμολογία   Παιχν.   Επίθεση    Άμυνα    Διαφορά

1     Πρωτοβάθμια                      10                 5           354           201         153

2     Φοιτητές/τριες Α3                10                 5           318           178         140

3     ΤΕΕ Ρεθύμνου                     10                 5           266           196         70

4     Επιχειρ. & Ιδ. Υπάλληλοι       8                   5           246           236         10

5     Ραψωδία                            8                   5           242           242         0

6     L’etoile Du Sud                   8                   5           259           266         -7

7     Olympic/Bonobo                 7                   5           237           259         -22

8     Σύλλογος Αρκάδι                 7                   5           260           226         34

9     Γεράνι BC/Jupiter Stores       6                   5           207           254         -47

10    Bueno Hotel                       6                   5           175           295         -120

11   Ιατροί/Α3                           5                   5           172           252         -80

12   Ace Parking                        5                   5           154           285         -131

*Οι ομάδες του Εργασιακού πρωταθλήματος μπάσκετ συγκέντρωσαν τρόφιμα μακράς διάρκειας, τα οποία θα προσφέρουν στο Κοινωνικό Παντοπωλείο Ρεθύμνου.

Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής σε Α1 και Α3

Σάββατο 18 Ιανουαρίου

14:30 (A3) Οιωνός-Κ.Α.Ρ. – Πολυμήχανο

16:00 (A3) Klados Tours – Χορευτές

17:45 (A3) Αφοί Ζουμπουλάκη BC – Λέσχη Τραπεζικών Υπαλ.Ν. Ρεθύμνης

19:30 (A1) Sailing Experience – Billia’s

21:15 (A1) Ocean BC/Σπηλι – Γιατροί

 

Κυριακή 19 Ιανουαρίου

10:00 (A3) Platanos Tours – Think Villa

11:30 (A3) Macron Store – Ρακοδικείο

13:15 (A3) Νέοι Επιχειρηματίες – NRG Rethymno BC

15:00 (A1) Koumoi BC Marmal Mamalakis – Πανεπιστήμιο

16:45 (A1) Photoέκφραση – Φοιτητές

18:30 (A1) Πυροσβεστική – Ελεύθεροι Επαγγελματίες

20:15 (A1) Best Car Ike – Haagen Dazs BC