31 °C Rethymno, GR
04/07/2020

ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ 11ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΠΑΛΑΙΜΑΧΩΝ 8Χ8

Το «καλημέρα» των φαβορί

Η πρεμιέρα στο 11ο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου παλαιμάχων κατέδειξε σχεδόν άμεσα τα φαβορί και τα αουτσάιντερ που θα υπάρξουν και φέτος. Σχεδόν σε όλους τους αγώνες είχαμε καθαρές επικρατήσεις των δυνατών οι οποίοι είχαν όνομα και ταυτότητα όπως, η Αστυνομία, τα ΤΕΕ Ρεθύμνου/Μηχανικοί, το Platanos Tours και ο Εθνικός. Ομάδες που παραδοσιακά δηλαδή πρωταγωνιστούν επανέλαβαν με το «καλημέρα» ότι αυτές θα βρίσκονται στον αφρό…

Το θετικό ήταν πως οι αναμετρήσεις ήταν συναρπαστικές ενώ δεν έλειψαν κάποιες θεαματικές φάσεις που κατέληξαν σε καταπληκτικά τέρματα…

Τα αποτελέσματα της  1ης αγωνιστικής:

Αστυνομία- 547 Α.Μ Τ.Π                          5-2

Οικοδόμοι-ΤΕΕ Ρεθύμνου/Μηχανικοί          0-3

Platanos Tours-ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου     11-1

Ροκαμπιλάδες-Εθνικός                             1-4

Ρεπό: 1ο ΕΠΑΛ Ρεθύμνου

Πώς παρουσιάστηκαν οι ομάδες

Αστυνομία- 547 Α.Μ Τ.Π 5-2

ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ: Φραγκούλης Γ., Παρθενιώτης Α., Κολυβάκης Ι., Τρουλλινός Ε., Παπακυρίτσης Θ., Βρουλιδάκης Α., Καραπιδάκης Ε.

547 Α.Μ Τ.Π: Ψωφάκης Θ., Παυλίδης Δ., Κουτσάκης Α., Αλεξανδρής Δ., Βιδιαδάκης Γ., Γκάμπλιας Α., Καλιούρης Κ., Κοτροζανάκης Ε., Λεϊλεκτσόγλου Κ., Πλουσής Π., Τζιωρτζιώτης Χ..

Οικοδόμοι-ΤΕΕ Ρεθύμνου/Μηχανικοί 0-3

ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ: Αλεξόπουλος Α., Αντωνάκης Γ., Γαγάνης Ε., Γκιγκλάς Κ., Γκαλονάκης Α., Γκαλονάκης Δ., Γκαλονάκης Ν., Καπετανάκης Δ., Λεντζάκης Ι., Μεργέμογλου Α.,

Παλάσσης Σ.

Τ.Ε.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ/ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ: Αρχοντάκης Ζ., Βενιανάκης Γ., Δασκαλάκης Ν., Δρουδάκης Μ.Γ., Κοροβέσης Ι., Κανακάκης Α.,Κασωτάκης Γ., Μαθιουδάκης Σ., Παπαγιαννάκης Ε., Πετρογιαννάκης Ν., Ροδινός Ε., Σταρράς Γ., Τσουκαλάς Ε.

Platanos Tours-ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου 11-1

PLATANOS TOURS: Ανυφαντάκης Ν., Βαρδάκης Η., Βουγιουκαλάκης Μ., Βουγιουκαλάκης Ε.,

Δελήμπασης Χ., Ξυνομηλάκης Σ., Τζανιδάκης Γ., Χόμπης Χ., Κατικάς Π., Κονταράκης Ε., Μαρινάκης Ι., Capokou E., Hebaj F.

Ροκαμπιλάδες-Εθνικός 1-4

ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ: Αντωνάκης Κ., Βουρβαχάκης Ι., Δατσέρης Ν., Καλογεράκης Λ., Πολιουδάκης Η., Τσίχλης Γ., Μαμαλάκης Ε., Αλεξάκης Γ.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Αλεξάκης Γ., Ανυφαντάκης Κ., Αποστολάκης Θ., Γκούτζος Ν., Κακλαμάνος Ε., Καραδάκης Α., Καραδάκης Ν., Κουτρούλης Δ., Πατράκης Γ.

Η βαθμολογία

A/A                                   Ομάδα      Βαθμοί    Ν-Ι- Η    Γκολ

  1. Platanos Tours 3 1-0-0          11-2
  2. ΤΕΕ Ρεθύμνου/Μηχανικοί 3 1-0-0 3-0
  3. Αστυνομία 3            1-0-0          5-2
  4. Εθνικός 3 1-0-0          4-1
  5. Οικοδόμοι 0 0-0-1          0-3
  6. Ροκαμπιλάδες 0 0-0-1          1-4
  7. 547 Α.Μ Τ.Π 0            0-0-1          2-5
  8. ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου 0 0-0-1          1-11
  9. 1ο ΕΠΑΛ Ρεθύμνου* 0 0-0-0          0-0

Υ.Σ: * Η ομάδα του 1ου ΕΠΑΛ Ρεθύμνου είχε ρεπό

Η επόμενη (2η) αγωνιστική

Δευτέρα 16 Μαρτίου 21.30

Γηπ. Μισιρίων: 1ο ΕΠΑΛ Ρεθύμνου – Platanos Tours

Γηπ. Μισιρίων: ΚΤΕΛ Χανίων/Ρεθύμνου – Ροκαμπιλάδες

Γηπ. Σοχώρας: 547 Α.Μ Τ.Π. – Τ.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί

Γηπ. Σοχώρας: Εθνικός – Οικοδόμοι

Ρεπό: Αστυνομίας