17 °C Rethymno, GR
03/04/2020

ΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΤΗΣ ΕΣΠΕΚ - ΔΙΗΜΕΡΟ ΗΜΙΤΕΛΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΝΕΑΝΙΔΕΣ ΤΩΝ «ΚΥΑΝΟΚΙΤΡΙΝΩΝ»

«Τρίποντα» για Ν. ΟΠΕΡ και Αρκάδι

Του ΝΙΚΟΥ ΤΖΑΝΕΤΑΚΗ

Ιδανικό φινάλε στο 2019 για τις γυναικείες ομάδες του Ν. ΟΠΕΡ και του Αρκαδίου. Οι «κυανοκίτρινες» επικράτησαν με συνοπτικές διαδικασίες του Αετού με 3-0 σετ, παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Επίσης, το Αρκάδι έκαμψε την αντίσταση του Κύδωνα με 3-1 σετ και πλέον βρίσκεται στην 4η θέση.

Από κει και πέρα, ώρα ημιτελικών για τις Νεανίδες του Ν. ΟΠΕΡ. Αρχικά αγωνίζονται σήμερα (17:00) στην έδρα του Ακρωτηρίου και αύριο (13:00) στο «Μελίνα Μερκούρη» με φόντο τους τελικούς. Στο άλλο ζευγάρι αναμετρώνται ΓΕΗ-ΣΦΠ Χανίων.

 

Πρωτάθλημα Γυναικών

Ν. ΟΠΕΡ – Αετός 3-0

Τα σετ: 25-9, 25-12, 25-15.

Ν. ΟΠΕΡ (Γιώργος Μπονατάκης): Θυμιατζή, Μιχαήλ, Σουιτσμέ, Εφεντάκη, Δαβαρία, Πετρακάκη, Παπαδάκη, Μακρυδάκη, Ντουμανά, Μπεμπή, Τουρλίτη.

 

Αρκάδι – Κύδων 3-1

Τα σετ: 25-13, 22-25, 25-17, 25-17.

ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Μανώλης Αντωνάκης): Καβουσανού, Μηλάκη, Τζιμπουκάκη, Μηλά, Βερβερίδη, Νικητάκη, Σκούφη, Χατζηορφανού, Δασκαλάκη, Μπενάκη, Φουρφουλάκη, Μυγιάκη.

 

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής

Πήγασος – ΟΦΗ                                 3-2

Ν. ΟΠΕΡ – Αετός                                3-0

Αρκάδι – Κύδων                                 3-1

Ακρωτήρι – Παγχανιακός                     3-0

 

Η βαθμολογία

Θ.      ΟΜΑΔΑ            Β.            ΣΕΤ

  1. Ν. ΟΠΕΡ 28           29-3
  2. Πήγασος 22           26-14
  3. ΣΦΠΧ 21           24-09
  4. Αρκάδι 19           21-14
  5. Ακρωτήρι 17           20-14
  6. Κύδων 11           15-21
  7. ΟΦΗ 10           18-26
  8. Αετός 3             05-29
  9. Παγχανιακός 1             2-30

 

Πρωτάθλημα Εφήβων

Ν. ΟΠΕΡ – ΓΕΙ 3-1

Τα σετ: 25-21, 25-17, 20-25, 25-20.

Ν. ΟΠΕΡ (Γιάννης Παπαδάκις): Γρηγοράκης, Ντουντουλάκης, Ποθουλάκης, Πετρακάκης Ν., Ψυχουντάκης, Γαλλιάκης Ι., Χάσικος, Ξυδάκης, Ταταράκης, Βαλουμάς, Ποθητός, Θυμιατζής, Απλαδάς.

 

Τα αποτελέσματα της εξ αναβολής 9ης αγωνιστικής

Ν. ΟΠΕΡ – ΓΕΙ                          3-1

ΣΦΠΧ – Ηρόδοτος                     3-0 ά.α.

ΓΕΗ – ΟΦΗ                              3-0

 

Η βαθμολογία

Θ.      ΟΜΑΔΑ            Β.              ΣΕΤ

  1. ΓΕΗ 28             30-5
  2. ΣΦΠΧ 25             27-6
  3. ΓΕΙ 13             14-20
  4. Ν. ΟΠΕΡ 10             15-19
  5. Ηρόδοτος 8               15-22
  6. ΟΦΗ 0               1-30

 

Η επόμενη (8η) αγωνιστική

Ν. ΟΠΕΡ – ΓΕΙ

ΣΦΠΧ – Ηρόδοτος

ΓΕΗ – ΟΦΗ

 

Πρωτάθλημα Παίδων

ΣΦΠΧ – Ν. ΟΠΕΡ 3-0

Τα σετ: 15-25, 23-25, 17-25.

Ν. ΟΠΕΡ (Στέλιος Πετράκης): Βουμβουλάκης, Απλαδάς, Βαλουμάς, Ταταράκης, Ποθητός, Χάσικος, Ξυδάκης, Γαλλιάκης, Θυμιατζής.

 

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

ΟΦΗ – Αρκάδι                               (αναβλήθηκε)

ΣΦΠΧ – Ν. ΟΠΕΡ                           3-0

Ρεπό: ΓΕΗ

 

Η βαθμολογία

Θ.      ΟΜΑΔΑ       Β.            ΣΕΤ

  1. Ν. ΟΠΕΡ 3             3-3
  2. ΣΦΠΧ 3             3-0
  3. ΟΦΗ 0             0-3
  4. ΓΕΗ 0             0-0
  5. Αρκάδι 0             0-0

 

Πρωτάθλημα Α’ Κατηγορίας Κορασίδων

ΣΦΠΧ – Αρκάδι 3-0

Τα σετ: 25-13, 25-16, 25-09.

ΑΡΚΑΔΙ (Μανώλης Αντωνάκης): Σταυρουλάκη, Ξεκαλάκη, Χατζηορφανού, Κανδεράκη, Μεταξάκη, Μπενάκη, Παπαδάκη, Σταγάκη, Σκούφη, Μυγιάκη, Γιαννούλη, Φουρφουλάκη, Αγγελάκη.

 

Ακρωτήρι – Ν. ΟΠΕΡ 3-2

Τα σετ: 25-18, 21-25, 25-16, 23-25, 15-11.

Ν. ΟΠΕΡ (Στέλιος Πετράκης): Ανυφαντάκη, Φραγκιαδάκη, Φοβάκη, Παπαδοπετράκη, Κουταλά, Φραγκάκου, Σαριδάκη.

 

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Παγχανιακός – Κύδων                     0-3

ΣΦΠΧ – Αρκάδι                              3-0

Ακρωτήρι – Ν. ΟΠΕΡ                      3-2

 

Η βαθμολογία

Θ.      ΟΜΑΔΑ              Β.         ΣΕΤ

  1. Κύδων 5          6-2
  2. Ν. ΟΠΕΡ 4          5-3
  3. Ακρωτήρι 3          5-5
  4. ΣΦΠΧ 3          3-3
  5. Παγχανιακός 0          0-3
  6. Αρκάδι 0          0-3

 

Πρωτάθλημα Β’ Κατηγορίας Παγκορασίδων

Ν. ΟΠΕΡ – Αρκάδι 3-1

Τα σετ: 17-25, 25-19, 25-16, 25-20.

Ν. ΟΠΕΡ (Ήρα Φεντότοβα): Βεργάκη, Παπανίκου, Τσιμπάκου, Σοφουλάκη, Ζουλάκη, Παλοτσάι, Μπακοπούλου, Μούτσου, Χαμπίλι, Ραπτάκη, Χατζηκάκου, Μαραγκουδάκη.

ΑΡΚΑΔΙ (Στέλιος Αστρινάκης): Αγγουριδάκη, Ανδρουλάκη, Γιουλούντα, Ζότο, Θυμιατζή, Κουτράκη, Πλουσή, νικολιδάκη, Σκαρβέλη, Τζάρη, Χνάρη, Σταυρουλάκη.