29 °C Rethymno, GR
14/07/2020

«ΕΛΛΗΝΟΠΡΕΠΗΣ» ΠΛΟΥΡΑΛΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤO OCEAN - «ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΕΣ» ΑΠΟ ΤΗΝ PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ

«Φωτογραφίζοντας» τους Αντετοκούνμπο…

Ακόμη και οι τρεις τους να έπαιζαν κόντρα σε μια αντίπαλη 5αδα, πάλι τους 81 πόντους θα έφταναν και θα είχαν τη νίκη στο… τσεπάκι. Επειδή όμως το μακρύ σορτσάκι μπάσκετ δεν έχει τσέπες, φρόντισαν τα επιτεύγματά τους να τα «φιλοξενήσουν» στο αντίπαλο καλάθι. Οι Μαραυγάκης, Νύκταρης και Πιρπινάκης, δεν άφησαν, παρά μόνο δύο ακόμη συμπαίκτες τους να «εκφραστούν» στις ικανότητές τους με το… διχτάκι, στην «Αμερικάνικη» νίκη 60-103 που πέτυχαν οι «φωτογράφοι» επί του Πανεπιστημίου. Και ευτυχώς «σεβάστηκαν» ότι ανάμεσά τους ήταν και ένας… Πατέρας, που θέλησε και αυτός να την «χωθεί» σε κάποια από τις «πόζες» νίκης που έπαιρναν κάθε λίγο και λιγάκι στην 7η συνεχόμενη νίκη τους.

Λιγότερο «εγωιστές» οι «γυμναστηριακοί» της σύμπραξης Ocean/Σπήλι, που έστω και αν είχαν πρώτα «πιστόλια» τους Παπαδογιαννάκη και Κούμουλο, ήταν περισσότερο πλουραλιστές στην νίκη τους επί της Best Car, η οποία μάλιστα ήρθε και με το απόλυτο του νταμπλ σκορ (37-74). Και όλα, αλλά και πολλά άλλα στην Α1 του εργασιακού πρωταθλήματος μπάσκετ του Ρεθύμνου, γιατί στην αντίστοιχη κατηγορία της Α3 μια ακόμη δυάδα συνεχίζει πλέον στο απόλυτο των νικών.

Και αυτό γιατί στο ντέρμπι των ΤΕΕ με τους Φοιτητές και Φοιτήτριες μαζί, ίσχυσε η παράφραση της πασίγνωστης παροιμίας «με όποιον Δασκαλάκη καθίσεις, τέτοια καλάθια θα ΜΑΘΙουδάκηΣ». Γιατί πολύ απλά το δίδυμο πήρε το «Επιμελητήριο» από το «χεράκι» και με τα δικά τους χεράκια, που πέτυχαν 22 πόντους έκαστος, το οδήγησαν στο τελικό 61-53. Και μάλιστα χωρίς να επιχειρήσουν από μακρινή απόσταση. Αυτή την εξέλιξη εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο η Πρωτοβάθμια που με τον Σταθόπουλο να φτάνει στους 21 πόντους, εκ των οποίων οι 6 από… μακρινές προσπάθειες, συνέχισε το αήττητο των 7 ροζ φύλλων αγώνα, παραμένοντας ως έτερο ήμισυ των ΤΕΕ.

 

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής της Α1

HAAGEN DAZS BC – BILLIA’S 40-45

Διαιτητές: Θεοδωράκης, Νικολιδάκη.

Δεκάλεπτα: 16-09, 02-10, 09-20, 13-06.

HAAGEN DAZS (Πηγουνάκης Α.-Καλαϊτζάκης Μ.): Κουγιουμτζής Γ., Πλεμμένος Θ. 9(2), Ξενίδης Γ. 2, Χατζηδάκης Μ. 7(1), Θερμιώτης Ι. 12, Μπονατάκης, Σπιτάς Β. 7, Γκογκίτσας Χ. 3(1), Καλογεράκης Γ.

BILLIA’S (Σαβοργιαννάκης Μ.): Σαβοργιαννάκης Μ. 1, Ξανθόπουλος Α., Σερσέμης, Παπαδάκης Θ. 8(1), Τσιχλής Ε. 9(1), Αντουράκης Μ. 19(3), Σαβοργιαννάκης Β. 6, Παναγιωτάκης Μ. 2.

 

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – SAILING EXPERIENCE 56-50

Διαιτητές: Νικολιδάκη, Σταγάκη.

Δεκάλεπτα: 14-17, 14-16, 16-05, 12-12.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπαζόγλου Α.): Μοσχάκης Κ. 1, Κατσαβίδης Α. 14(1), Γιαννούλης Δ. 1, Αλυγιζάκης Ε. 12, Λίτινας Α.3(1), Κατσαντώνης Ι. 9, Βασιλόπουλος Π., Τσιμπισκάκης Ν.9(2), Δρουδάκης Γ. 4, Ανεζάκης 3(1).

SAILING EXPERIENCE (Κατσουλάκης Ι.): Τσαχάκης Ι. 3(1), Φοβάκης Ι. 4, Ουρανός Κ., Καρπουζάκης Μ. 13(2), Παυλιδάκης Μ. 2, Τσαγκαρούλης Μ. 10, Παπαδάκης Γ. 3, Κορωνάκης Ε. 15(1).

ΦΟΙΤΗΤΕΣ – ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 78-69

Διαιτητές: Καθαράκης Β., Λελεδάκη Σ.

Δεκάλεπτα:20-13, 18-21, 21-20, 19-15.

ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς Ν., Μακροδημήτρη Ε.): Σαρρής Μ., Καρακεσισογλου Β. 16(1), Ψαρουδάκης Σ. 5(1), Μυλωνάς Η. 2, Αντωνιάδης Κ., Καρπουζάκης Ε. 11, Χρήστου, Αντωνίου 3(1), Βλάσσης Κ. 3, Πανέρης Γ. 11, Αναγνωστάκης Κ. 13(2), Κόης Ι. 14.

ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Περράκης Ε.): Βαβουράκης Ι. 17(1), Κεφαλογιάννης Ε. 7, Μελαδάκης Σ., Καραδάκης Ν. 16(1), Σεγρεδάκης Ν.24(3), Περράκης Ε. 7, Κυριακάκης Κ. 8.

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 60-103

Διαιτητές: Καθαράκης Β., Λελεδάκη Σ.

Δεκάλεπτα:12-25, 11-29, 15-21, 22-28.

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης Χ., Μακροδημήτρη Ε.): Χαιρέτης Γ. 6, Σακελλαρίδης Δ. 2, Τρανταλίδης Χ. 12(4), Χόμπης Γ., Μιχαλάκης Η. 7(1), Θωμαδάκης Η. 8, Μαθηνός Π. 25(1).

PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης Ν.): Σταυρουλάκης Α. 5(1), Μαραυγάκης Χ. 29(2), Νύκταρης Κ. 27(5), Πιρπινάκης Ν. 25(4), Παρασύρης Κ., Πατέρας Ν.17(4).

 

ΓΙΑΤΡΟΙ – KOUMOI BC MARMAL MAMALAKIS 60-70

Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ., Λελεδάκη Σ.

Δεκάλεπτα: 10-21, 18-19, 18-12, 14-18.

ΓΙΑΤΡΟΙ ( Κανδυλάκης Ι.): Ζαχαράκης Α., Τζανάκης Ι. 10, Αργυρίου Ν. 2, Νταουντάκης Ε. 19, Μπούτσιας Σ. 9, Πολιτάκης Ν. 9, Κοντουδάκης Ε. 4, Οικονομάκης Ι. 3, Καλυδονάκης Ν., Παρασχάκης Σ.

ΚΟΥΜΟΙ BC MARMAL MAMALAKIS (Μίχας Κ.): Πόυδορόπουλος Κ. 5(1), Καίσαρης Θ. 12, Μίχας Κ. 11, Κυδωνάκης Σ. 3(1), Λεβάκης Μ. 11(3), Μαμαλάκης Σ. 2, Λεωνιδάκης 4(1), Λιονάκης Μ. 22.

 

BEST CAR IKE – OCEAN BC / ΣΠΗΛΙ 37-74

Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ., Καθαράκης Β.

Δεκάλεπτα: 03-17, 11-21, 13-16, 10-20.

BEST CAR IKE (Σταυρουλάκης Α.): Τσιλεδάκης Λ. 2, Χριστουλάκης Χ. 6(2), Κλάδος Κ. 9(2), Χατζηδάκης Ν. 18(1), Κανταρτζής Κ.

OCEAN BC/ΣΠΗΛΙ (Παπαδογιαννάκης Γ.): Παπαδογιαννάκης Γ. 13(1), Οικονομίδης Γ.6, Κούμουλος 13(2), Ορφανουδάκης Γ. 8, Παπαδάκης Μ. 6(2), Χρυσουλάκης 2, Συντιχάκης Μ. 7(1), Καφφετζάκης Δ. 3(1), Φωτάκης Γ. 5, Ζουμπεράκης Κ. 9.

 

Η βαθμολογία της Α3

Ομάδα                                Βαθμολογία   Παιχν.   Επίθεση       Άμυνα       Διαφορά

1       Ocean BC/Σπήλι                    14                 7           524              365           159

2       Photoέκφραση                      14                 7           539              413           126

3       Koumoi BC Marmal Mamalakis                     13         7                 521           454       67

4       Φοιτητές                              12                 7           465              428           37

5       Haagen Dazs BC                   11                 7           369              363           6

6       Ιατροί                                 10                 7           459              457           2

7       Ελ. Επαγγελματίες                 10                 7           449              462           -13

8       Billia’s                                 10                 7           441              455           -14

9       Best Car IKE                         9                   7           350              406           -56

10     Πυροσβεστική                      8                   7           414              492           -78

11      Sailing Experience                8                   7           347              410           -63

12      Πανεπιστήμιο                       7                   7           363              536           -173

 

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής της Α3

ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΡΙΕΣ Α3 61-53

Διαιτητές: Καθαράκης, Σταματάκης.

Δεκάλεπτα: 11-07, 17-07, 16-16, 17-23.

ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κατζουλάκης, Ουρανός): Λαμπρινός Σ. 1, Νικολάου Γ. 10(1), Λαγουδάκης Γ. 4(1), Πατατας Γ., Συμεωνίδης Κ., Δασκαλάκης Μ. 22, Μαθιουδάκης Σ. 22, Καλησπεράκης Σ. 2.

ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΡΙΕΣ Α3 (Προβιάς, Βλάσσης): Δράκος Σ. 10, Σταματάκης Ε. 3(1), Ματθαιουδάκης Λ. 17(3), Σταθόπουλος Θ. 2, Καριώτης Σ. 10, Ροκάι Β. 11(1).

 

ΓΕΡΑΝΙ BC/JUPITER STORES- L’ETOILE DU SUD 57-66

Διαιτητές: Σταματάκης, Λελεδάκης.

Δεκάλεπτα: 04-10, 16-11, 21-26, 16-19.

ΓΕΡΑΝΙ BC/JUPITER STORES (Νταλιάνης): Μπλεμένος Ι., Λαζαράνης 19, Τρύφων Γ. 2, Παναγιουλάκης Σ., Νικολακάκης Γ. 10(1), Φασουλάκης Λ. 10, Φουντουλάκης Β. 2, Μασαούτης Ε. 14(2).

L’ETOILE DU SUD (Παπαδάκης Ν.): Παπιομύτογλου Ζ., Παυλιδάκης Γ. 14, Καθαράκης Β. 36(6), Ζουρμπάκης Σ. 2, Καλοείδας Α. 8, Παπαδάκης Ν., Σαχινίδης Σ., Γαλλιός Ι. 6(1).

 

ΡΑΨΩΔΙΑ – ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 49-66

Διαιτητές: Θεοδωράκης, Λελεδάκης.

Δεκάλεπτα: 10-24, 17-14, 10-16, 12-12.

ΡΑΨΩΔΙΑ (Μυρωτής): Χόμπης Γ. 3, Κριτσωταλάκης Κ. 1, Παυλίδης Σ. 3, Σταματάκης 10(2), Ξενάκης Δ. 14, Νιωτάκης Α. 2, Βεργίτσης Γ. 6(2), Ασβεστας Κ., Ψαθάκης Μ. 10.

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός Β.): Λιάκος Ν. 8, Σταθόπουλος Κ. 21(2), Παλτατσίδης Σ., Μασκας Θ. 3(1), Παπαντριανταφύλλου Γ. 4, Διαμαντης Π., Ξενιτόπουλος Σ., Λεβεντάκης Χ. 6, Ζερβουδάκης Π. 8, Νικολιδάκης Β. 8, Τατσογιαννος Θ, 6, Καβρουλάκης Β. 2.

 

ΓΙΑΤΡΟΙ Α3 – ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΡΚΑΔΙ 43-48

Διαιτητές: Σταμάτης, Σταγάκη.

Δεκάλεπτα: 16-13, 08 -09, 08-09, 11-17.

ΓΙΑΤΡΟΙ Α3 (Ανδρονικίδης): Παπαδόπουλος Ν. 10, Βλαχοπάνος Γ. 15(4), Ανδρονικίδης Α., Καθαράκης Φ. 2, Μουχασίρης Γ. 2, Δελλής Λ. 7(2), Κριθαράκης Β. 5,

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΡΚΑΔΙ (Σεγρεδάκης): Λιοδάκης Ν. 5, Καλλιτσουνας Γ. 18 (1), Κορομπίλης Χ., Χρηστοφορίδης Σ. 6, Αλεξανδράκης Π. 10(2), Βουρβαχάκης Α. 6(1), Δαϊρατζής Γ., Αγγελάκης Γ. 12.

 

ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – ACE PARKING 42-53

Διαιτητές: Σταμάτης, Σταγάκη.

Δεκάλεπτα: 11-17, 05-08, 14-14, 12-14.

ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης): Λαδάκης Α. 17(3), Παπαδογιάννης Β. 2, Γιακουμάκης Ε. 5, Καπετανάκης Ι. 6(2), Κακλαμάνος Ι. 10, Φουντιδάκης Ι., Σκούφογλου Γ. 2,

ACE PARKING (Σαμσών): Τσίκινας Λ. 4, Χαροκοπάκης Σ. 4, Παναγιωτόπουλος Μ. 16, Πατητάρας Α., Στάρρας Γ. 16, Κουνδουράκης Γ. 2, Βελονάκης Γ. 11(1).

 

OLYMPIC/BONOBO – BUENO HOTEL 58-39

Διαιτητές: Σταμάτης, Σταγάκη.

Δεκάλεπτα: 05-06, 21-12, 17-05, 14-17.

OLYMPIC/BONOBO(Φοβάκης): Δούκας Ι.10(2), Χαζιράκης Ν. 3, Uglava G. 6, Prodanovic M. 12(2), Αποστολάκης Ν. 13(1), Βροντάκης Π., Κατσαντώνης Ι. 14.

BUENO HOTEL (Σταγκουράκης): Ανδρεαδάκης Σ. 7(1), Κοπανάκης Μ. 8, Σταγκουράκης Δ. 18(1), Σταυρουλιδάκης Γ. 4, Δαφέρμος Μ. 2.

 

Η βαθμολογία της Α3

Ομάδα                              Βαθμολογία   Παιχν.   Επίθεση    Άμυνα    Διαφορά

1     Πρωτοβάθμια                      14                 7           497           276         221

2     ΤΕΕ Ρεθύμνου                     14                 7           377           290         87

3     Φοιτητές/τριες Α3                13                 7           457           285         172

4     L’etoile Du Sud                   12                 7           393           367         26

5     Σύλλογος Αρκάδι                 11                 7           317           309         8

6     Olympic/Bonobo                 10                 7           336           348         -12

7     Ραψωδία                            10                 7           331           354         -23

8     Επιχειρ. & Ιδ. Υπάλληλοι       10                 7           334           375         -41

9     ACE Parking                        9                   7           281           358         -77

10    Γεράνι BC/Jupiter Stores       8                   7           290           397         -107

11   Bueno Hotel                        8                   7           258           421         -163

12   Ιατροί/Α3                           7                   7           246           337         -91

 

Το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής σε Α1 και Α2

Σάββατο 8 Φεβρουαρίου

14:30 (A2) NRG Rethymno BC – Πολυμήχανο

16:00 (A2) Αφοί Ζουμπουλάκη BC – Ρακοδικείο

17:45 (A2) Platanos Tours – Χορευτές

19:30 (A1) Sailing Experience – Φοιτητές

21:15 (A1) Koumoi BC Marmal Mamalakis – Best Car IKE

 

Κυριακή 9 Φεβρουαρίου

10:00 (A2) Οιωνός-Κ.Α.Ρ. – Λέσχη Τραπεζικών Υπαλ.Ν. Ρεθύμνης

11:30 (A2) Νέοι Επιχειρηματίες – Think Villa

13:15 (A2) Macron Store – Klados Tours

15:00 (A1) Photoέκφραση – Γιατροί

16:45 (A1) Πυροσβεστική – Πανεπιστήμιο

18:30 (A1) Ocean BC / Σπηλι – Haagen Dazs BC

20:15 (A1) Billia’s – Ελεύθεροι Επαγγελματίες