30 °C Rethymno, GR
03/07/2020

ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΜΗΣ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

Όταν οι πιτσιρικάδες «κόβουν βόλτες» στα γήπεδα

Με αμείωτο ρυθμό συνεχίζονται τα πρωταθλήματα υποδομής στο ποδόσφαιρο και στις τρεις κατηγορίες Κ12, Κ14 και Κ16.

Το τελευταίο διάστημα μάλιστα, όπου οι καιρικές συνθήκες ήταν τέτοιες ούτως ώστε να επιτρέπουν την ομαλή διεξαγωγή αγώνων, είχαμε δράση και μάλιστα σε όλες τις κατηγορίες.

 

Κ12: Ξεκίνησε τους αγώνες ο Ρεθυμνιακός στον β’ όμιλο

Παρεμπιπτόντως και, ξεκινώντας από την Κ12, ο Ρεθυμνιακός όπως σας ενημερώσαμε και την περασμένη εβδομάδα, έκανε την μετακίνησή του από τον α’ όμιλο, στον Β’. Εκεί έδωσε άμεσα δύο αγώνες, όπου στον α’ έχασε από το Σπήλι στους Αρμένους με 3-2 και στον β’ από τον Άρη στη Σοχώρα με 0-6. Η όλη αλλαγή έγινε γιατί αποχώρησε η ομάδα του Ρουσσοσπιτίου από τον β’ όμιλο. Επισημαίνεται πως, η ομάδα του Μ. Δημητριάδη μεταξύ άλλων, κατεβάζει παιδιά που πολλά από αυτά είναι μικρότερης ηλικίας (γεννημένα το 2009, 2010).

Στον β’ όμιλο λοιπόν, ο Άρης 3 προχώρησε έχοντας παρουσιάσει μία πολύ καλή ομάδα μέχρι σήμερα.

Κ14: Και ενδιαφέρον και ανταγωνιστικό

Στο πρωτάθλημα της Κ14 ο Αστέρας1 παρουσιάζει μέχρι σήμερα μια πολύ δυνατή ομάδα που, εκτός από το μεγάλο σκορ με το οποίο επικράτησε της Επισκοπής, έχει φροντίσει να δείχνει τη δουλειά που γίνεται και σε άλλα ματς (4-0 την ΑΕΜ την περασμένη αγωνιστική).

Εξαιρετικός μέχρι στιγμής είναι και ο Άρη1 που κέρδισε τόσο τον Ολυμπιακό Ρ. (1-0 στην 7η αγωνιστική) ενώ μία στροφή πριν, έχασε από τα μαχητικά Λιβάδια (1-0).

Γενικότερα πάντως, το πρωτάθλημα της Κ14 δείχνει αρκετά ανταγωνιστικό.

Η ΕΑΠ εν προκειμένω, κέρδισε τον Αστέρα2 με 4-1 αλλά απέναντι στον Άρη2 συνάντησε δυσκολίες (1-1).

Κ16: Τα πρωτεία ο Κεραυνός

Στην Κ16 δεν είχαμε δράση. Έχουμε όμως μέσα στις επόμενες μέρες. Αυτό που έχει αλλάξει βέβαια σχετίζεται με την κορυφή κάτι που δεν ήταν δυνατόν να περάσει απαρατήρητο.

Ο Κεραυνός μετά τη νίκη του επί του Ολυμπιακού Ρ. με 3-0 έχει περάσει 1ος με 15 βαθμούς 2 βαθμούς περισσότερους από τον Άρη.

Παρακάτω βλέπετε αναλυτικά τους πίνακες

 

Κ12 (9Χ9, 2008-09)

Α’ όμιλος

Η επόμενη (3η) αγωνιστική

Σάββατο 8 Φεβρουαρίου

Γηπ. Περάματος, 11.30: Παναρκαδικός – Ολυμπιακός Ρ.

Γηπ. Σοχώρας, 12.00: Αστέρας Ρ.1 – Άρης1

Κυριακή 9 Φεβρουαρίου

Γηπ. Μισιρίων, 18.30: ΕΑΠ – Ρεθυμνιακός 1           3-0α.α.

 

Η βαθμολογία

Ομάδα                  Β.           Ν-Ι-Η        Γκολ

  1. Ολυμπιακός Ρ. 3 1-0-0         9-1
  2. Άρης1 3 1-0-0-        5-0
  3. Αστέρας1 3 1-0-0         7-4
  4. ΑΕΜ1 0 0-0-1         4-7
  5. Παναρκαδικός 0 0-0-1         0-5
  6. ΕΑΠ 0 0-0-1         1-9
  7. Επισκοπή – –                –

 

Β’ όμιλος:

Τα αποτελέσματα (για την 1η αγωνιστική):

Ρεθυμνιακός2 – Άρης      0-6

(για την 2η αγωνιστική):

Σπήλι – Ρεθυμνιακός 3-2

Η βαθμολογία

Ομάδα                Β.         Ν-Ι-Η        Γκολ

  1. Άρης3 6 2-0-0         12-0
  2. Ρέθυμνο ΠΣ 3 1-0-0         4-1
  3. Αστέρας2 3 1-0-0         1-0
  4. Σπήλι 6 2-0-0         6-2
  5. Άρης2 0 0-0-1         0-1
  6. Ποσειδώνας 0 0-0-1         1-4
  7. ΑΕΜ2 0 0-0-1         0-6
  8. Ρεθυμνιακός 0 0-0-2         2-9

 

Η επόμενη (3η) αγωνιστική

Σάββατο 8 Φεβρουαρίου

Γηπ. Μισιρίων, 18.30: Άρης3 – Αστέρας Ρ.2

Γηπ. Περάματος, 11.30: ΑΕΜ2 – Σπήλι

Γηπ. Σοχώρας, 12.00: Ρεθυμνιακός2 – Ρέθυμνο ΠΣ

 

Κυριακή 9 Φεβρουαρίου

Γηπ. Γερανίου, 18.30: Ποσειδώνας – Άρης2

 

Κ14 (11Χ11, 2006-07):

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:

Λιβάδια – Άρης1                                   1-0

ΕΑΠ – Αστέρας2                                   4-1

Αστέρας 1 – ΑΕΜ                                  4-0

Ολυμπιακός Ρ. – Επισκοπή                     3-0 α.α

ΟΦ Αρμένων – Άρης 2                           0-3 α.α.

 

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

Άρης1 – Ολυμπιακός Ρ.                          1-0

Αστέρας2 – ΑΕΜ                                   0-4

Επισκοπή – Αστέρας1                            1-13

Άρης2 – ΕΑΠ                                        1-1

ΟΦ Αρμένων – Λιβάδια                          0-3 α.α.

 

Κ16 (11Χ11, 2004-05)

Η επόμενη (7η) αγωνιστική

Κυριακή 9 Φεβρουαρίου (18.00)

Γηπ. «Θ. Βαρδινογιάννης»: Επισκοπή 2010 – Άρης

 

Τετάρτη 12 Φεβρουαρίου (19.30)

Γηπ. Σοχώρας: Κεραυνός – ΕΑΠ

 

Σάββατο 15 Φεβρουαρίου (11.00)

Γηπ. Περάματος: Αστέρας Περ. – Ολυμπιακός Ρ.

 

Η βαθμολογία

Ομάδα                          Β.           Αγ.       Ν-Ι-Η             Γκολ

-. Κεραυνός                    15           6          5-0-1              24-11

  1. Άρης 13 6          4-1-1              25-6
  2. Ε.Α.Π. 12 6          3-3-0              13-6
  3. Επισκοπή 2010* 8 6          2-1-3              17-12
  4. Ολυμπιακός Ρ. 4 6          1-1-4              14-15
  5. Αστέρας Περάματος 0 6          0-0-6              2-45

* Η Επισκοπή 2010 έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς.