Απομεινάρια ανθρώπινου σκελετού εντοπίστηκαν στην παραλία του Πηγιανού Κάμπου .Αντιμέτωπος με το μακάβριο εύρημα ήρθε το πρωί της περασμένης Πέμπτης ενας περαστικός που έκανε βόλτα στην περιοχή και άμεσα ενημέρωσε τις αρχές. Άνδρες του Λιμεναρχείου και της ΕΛ.ΑΣ. ειδοποιήθηκαν και έφτασαν στη περιοχή ,όπου διαπίστωσαν πως από το σκελετό έλειπαν τα άνω άκρα και δεν υπήρχε ίχνος μυικού οστού με αποτέλεσμα να μην μπορεί να διαπιστωθεί με βεβαιότητα αν είναι άντρας ή γυναίκα..Αμεσα ενημερώθηκε ο ιατροδικαστής Κρήτης προκειμένου να γινέι η νεκροψία -νεκροτομή που ενδεχομένως ρίξει φώς στην ταυτότητα του ατόμου και στην αιτία θανάτου του.
Δυστύχημα στους ιστιοπλοϊκούς αγώνες Aegean 600
Ο ιστιοπλοϊκός αγώνας Aegean 600, δυστυχώς, "σημαδεύτηκε" από ένα τραγικό δυστύχημα. Στα ανοιχτά της Κάσου, θύμα μιας δύσκολης κατάστασης λόγω...