13 °C Rethymno, GR
21/01/2022

ΤΟ ΣΠΗΛΙ ΥΠΟΔΕΧΕΤΑΙ ΤΙΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗ 13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α’ ΤΟΠΙΚΟΥ

Δοκιμασία εκτός έδρας για Δόξα και Πέραμα

Συνεχίζεται με αμείωτο ενδιαφέρον το πρωτάθλημα Α’ κατηγορίας τοπικού, με το «μενού» της 13ης αγωνιστικής να περιλαμβάνει σημαντικά παιχνίδια. Η πρωτοπόρος Δόξα δοκιμάζεται στο γήπεδο Περάματος από τον Τάλω Μελιδονίου, όπως και το Πέραμα στο Γεράνι από τον Ποσειδώνα.

Σε καλύτερη θέση το Σπήλι που υποδέχεται την ουραγό ομάδα των Μαργαριτών και θέλει να εκμεταλλευτεί τυχόν απώλειες των δύο παραπάνω. Μεγάλο όμως παιχνίδια αναμένεται στα Μισσίρια όπου ο Άρης αντιμετωπίζει τον Ψηλορείτη, ενώ την ίδια ώρα και μέρα ο Ρεθυμναικός την Επισκοπή Β’. Τέλος η Ασή Γωνιά την Κυριακή το μεσημέρι υποδέχεται τον Αετός και λίγο αργότερα τα Λιβάδια τον ΟΦΑ.
Στη Β’ κατηγορία ο πρωτοπόρος Τάλως Γαράζου αντιμετωπίζει τον ΠΑΟ Αλφά, ενώ ο δεύτερος ΑΓΟΔΑ τα Ρούστικα στις έδρες τους.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

Η 13η αγωνιστική Α’ τοπικού και η 11η Β’ τοπικού
Σάββατο 15-12-12 (Ώρα 15:00)

Γήπεδο Ρεθύμνου    Ρεθυμνιακός-Επισκοπή Β’
Κονταξάκης, Γ.Ι. Σταυρουλάκης, Δρακακάκης

Γήπεδο Περάματος    Μελιδόνι-Δόξα
Γ.Ε. Σταυρουλάκης, Συργούνη, Δασκαλομαρκάκης

Γήπεδο Μισσιρίων    Άρης-Ψηλορείτης
Φραντζεσκάκης, Κοκμοτός, Βυζιργιανάκης

Γήπεδο Ατσιποπούλου    ΕΑΠ-Κράνα
Θ. Χατζημπεκιάρης, Φραγκιαδάκης, Ψαρρά

Γήπεδο Σπηλίου    Φοίνικας-Κάλυβος
Καπετάνιος, Πασίνιος, Λιοδάκης

Γήπεδο Γαράζου    Γαράζο-Αλφά
Καλυβιανάκης, Κουτσουράκης, Μίαρης

Γήπεδο Γερανίου    Καλονύκτι-Πηγή

Τομακτσίδης, Αλεξάκης, Κανδεράκης

Κυριακή 16-12-12 (Ώρα 12:00)

Γήπεδο Ασή Γωνιάς    Ασή Γωνιά-Αετός
Κατσαμάς, Συργούνη, Καπετάνιος

Γήπεδο Περάματος    Πάνορμο-Μέλαμπες

Μοχιανάκης, Αλεξάκης, Βουγιουκαλάκης

Κυριακή 16-12-12 (Ώρα 15:00)

Γήπεδο Σπηλίου    Σπήλι-Μαργαρίτες
Γωνιωτάκης, Βερτούδος, Τομακτσίδης

Γήπεδο Γερανίου    Ποσειδώνας-Πέραμα
Γ.Ι. Σταυρουλάκης, Φραγκιαδάκης, Καλυβιανάκης

Γήπεδο Περάματος    Λιβάδια-ΟΦΑ
Δρακακάκης, Βαββός, Μοχιανάκης

Γήπεδο Μισσιρίων    ΑΓΟΔΑ-Ρούστικα
Μίαρης, Σ. Παπαδάκης, Ι. Παπαδάκης

Ρεπό: Αστέρας, Απόλλωνας

Διαιτητές-παρατηρητές ΣΔΠΡ σε εθνικά πρωταθλήματα

Χανιά-Αχαρναϊκός (4ος Γ.Ε. Σταυρουλάκης)
Γλυφάδα-Αίγιο (4ος Π. Τζαγκαράκης)
ΟΦΙ-Γιούχτας (Παπαδόπουλος, Παπαδακάκης, Δασκαλομαρκάκης)
Κισσαμικός-ΠΟΑ (Βοηθοί Κοκμοτός, Βυζιργιανάκης)
Ηρόδοτος-Πατούχας (Π.Δ. Χριστοδουλάκης)
Χανιά-Εργοτέλης (Α’ Εθν. Γυναικών-Θ. Χατζημπεκιάρης, Φραντζεσκάκης, Κονταξάκης)

Βαθμολογία Α’ τοπικού (Σε 12 αγώνες)

Α/Α    Ομάδες    Βαθμ.    Αγων.    Γκολ
1    Δόξα    26    12    24-5
2    Σπήλι    25    11    23-7
3    Πέραμα    23    12    26-12
4    Ψηλορείτης    20    11    18-12
5    Άρης    18    11    18-15
–    Ρεθυμνιακός    18    11    16-8
7    ΟΦΑ    17    11    18-13
8    Ποσειδώνας    15    11    17-17
9    Αστέρας    14    12    14-12
10    Ασή Γωνιά    13    11    11-14
–    Λιβάδια    13    11    12-16
–    Μελιδόνι    13    11    15-14
13    Αετός    7    11    14-37
–    Επισκοπή Β’    7    11    16-37
15    Μαργαρίτες    2    11    5-28