16 °C Rethymno, GR
01/12/2021

ΓΕΩΡΓΙΑ ΧΟΥΡΔΑΚΗ ΚΑΙ ΑΡΤΕΜΙΣ ΤΑΤΑΡΑΚΗ ΠΡΩΤΕΥΣΑΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΟ ΤΥΜΠΑΚΙ

Δύο πρωταθλήτριες Κρήτης από τον ΠΑΣ Ρεθύμνου

Στο Τυπάκι βρέθηκε η ομάδα του Άτλαντα Ρεθύμνου για λογαριασμό του τοπικού πρωταθλήματος Κρήτης που διεξήχθη στο αεροδρόμιο Τυμπακίου από την ομάδα Sports Performance Support – SPS Club όπου τα αποτελέσματα ήταν για άλλη μια φορά πειστικά.
Ήταν ένας αγώνας ο οποίος παρείχε απόλυτη ασφάλεια στους αθλητές και είχε να παρουσιάσει εξαιρετικές διαδρομές για τις συγκεκριμένες κατηγορίες.
Το ευχάριστο που, λογικό ήταν να ενθουσιάσει τα μέλη του συλλόγου ήταν ότι, Γεωργία Χουρδάκη και Άρτεμις Ταταράκη αναδείχθηκαν πρωταθλήτριες στις κατηγορίες τους (Μίνι μεγάλα κορίτσια και Παγκορασίδες) δείχνοντας την συνεχώς ανοδική τους πορεία. Τα δύο κορίτσια του ΠΑΣ Ρεθύμνου «Άτλας» έλαβαν το ζεστό χειροκρότημα των διοργανωτών που είδαν ότι μπορούν κάλλιστα να πρωταγωνιστήσουν και σε ακόμη μεγαλύτερα πρωταθλήματα.
Ο Άτλαντας όμως είχε κι άλλα παιδιά που έδειξαν πόσους βαθμούς μπορούν να προσφέρουν στον σύλλογο. Η Ελβίρα Τζουλάκη πήρε το χάλκινο μετάλλιο στα μίνι μεγάλα κορίτσια και η Μαριλλέτα Κουμιωτάκη κατατάχθηκε 4η! Τρία κορίτσια από το Ρέθυμνο κάλυψαν τις πρώτες 4 θέσεις!
Και στα αγόρια όμως, εκεί όπου είχαμε πολύ μεγάλο ανταγωνισμό με μεγάλη συμμετοχή σωματείων, ο Δημήτρης Καλογριδάκης κατετάγη 6ος στα μίνι μικρά αγόρια ενώ τη 10η θέση έλαβε ο Λεωνίδας Τζουλάκης στους παμπαίδες.
Γενικότερα, ο σύλλογος κερδίζει συνεχώς έδαφος στην γενική κατάταξη της χώρας.
Ο ΠΑΣ Ρεθύμνου δείχνει ότι έχει στόχο, έχει πλάνο για τους αθλητές του και εκείνοι με τη σειρά τους μαζί με τους προπονητές τους γνωρίζουν πως να τους φτάσουν.
Αναλυτικά οι κατατάξεις των αθλητών του ΠΑΣ Ρεθύμνου:



Πρωταθλήτριες Κρήτης

Μίνι μεγάλα κορίτσια: Γεωργία Χουρδάκη
Παγκορασίδες: Άρτεμις Ταταράκη

Μίνι μεγάλα κορίτσια

3η Ελβίρα Τζουλάκη
4η Μαριλλέτα Κουμιωτάκη
10η Μαριλένα Φουρτίνη
13η Ερωφίλη Καβρουλάκη

Μίνι μικρά αγόρια

6ος Δημήτρης Καλογριδάκης

Μίνι μεγάλα αγόρια

11ος Αχιλλέας Κουκούλης
16ος Γιώργος Γιακουμογιαννάκης
17ος Λευτέρης Φουρτίνης

Παμπαίδες

10ς Λεωνίδας Τζουλάκης
15ος Γιώργος ΦλισκουνάκηςΠροπονητής: Γιώργος Βαρβεράκης, Αθηνά Σιδεράκη