18 °C Rethymno, GR
28/11/2021

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ "ΓΥΠΑΕΤΩΝ" ΚΑΙ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Η μπάλα είναι για τους μικρούς…

Σε μια σειρά από φιλικές αγωνιστικές υποχρεώσεις θα μπουν τα παιδιά των under του Αστέρα, του Ολυμπιακού Ρεθύμνου, της Επισκοπής και του Σταυρωμένου στο γήπεδο «Γυπαετών», τόσο το Σάββατο στις κατηγορίες Κ14α’ και β’ (σχεδόν όλη την ημέρα) αλλά και το πρωί της Κυριακής σε πιο μικρές ηλικίες (στις κατηγορίες Κ12α’ και β’).
Στο 2ο παγκρήτιο τουρνουά ο Αστέρας
Το Σάββατο δε, οι ακαδημίες του Αστέρα Ρεθύμνου θα «ανοίξουν» την αγωνιστική τους δράση εκτός Ρεθύμνου αφού θα λάβουν μέρος στο 2ο Παγκρήτιο τουρνουά ποδοσφαίρου, που θα διεξαχθεί από τις ακαδημίες του LIDO στις εγκαταστάσεις του στο Ηράκλειο.
Ο λόγος για τις ηλικιακές κατηγορίες Κ10, Κ11 και Κ13.

Το πρόγραμμα:
Σάββατο 16 Οκτωβρίου
(Γήπεδο Γυπαετών)
16.30: Ολυμπιακός Ρεθύμνου Κ14β – Αστέρας Ρεθύμνου Κ14β
17.30: Επισκοπή – Αστέρας Ρεθύμνου Κ14α
18.00: Αστέρας Ρεθύμνου Κ14α – Ολυμπιακός Ρεθύμνου Κ14α
18.30: Ολυμπιακός Ρεθύμνου Κ14α – Επισκοπή

Κυριακή 17 Οκτωβρίου

09.00: Τουρνουά στο γήπεδο «Γυπαετών» (Αστέρας Ρεθύμνου Κ12α, Επισκοπή, Σταυρωμένος)

Οι αγώνες του Αστέρα στο Ηράκλειο (2ο παγκρήτιο)
(Γηπ. LIDO)
Τουρνουά Κ10 (8×8)
Κυριακή 17 Οκτωβρίου
1η αγωνιστική
10.00 Λίντο – Αστέρας Ρεθύμνου
10.30 Gerards/Παπαδάκης – Μινώταυρος
2η αγωνιστική
11.00 Gerards/Παπαδάκης – Λίντο
11.30 Μινώταυρος – Αστέρας Ρεθύμνου
3η αγωνιστική
12.00 Gerards/Παπαδάκης – Αστέρας Ρεθύμνου
12.30 Λίντο – Μινώταυρος

Τουρνουά Κ11 (8×8)
Κυριακή 17 Οκτωβρίου
1η αγωνιστική
10.00 Λίντο – Gerards/Παπαδάκης
10.30 Αστέρας Ρεθύμνου – Μινώταυρος
2η αγωνιστική
11.00 Λίντο – Αστέρας Ρεθύμνου
11.30 Μινώταυρος – Gerards/Παπαδάκης
3η αγωνιστική
12.00 Λίντο – Μινώταυρος
12.30 Αστέρας Ρεθύμνου – Gerards/Παπαδάκης

Τουρνουά Κ13 (11×11)
Κυριακή 17 Οκτωβρίου
1η αγωνιστική
10.00 Λίντο – ΠΟΑ
10.30 Αστέρας Ρεθύμνου – Μινώταυρος
2η αγωνιστική
11.00 Λίντο – Αστέρας Ρεθύμνου
11.30 Μινώταυρος – ΠΟΑ
3η αγωνιστική
12.00 Λίντο – Μινώταυρος
12.30 Αστέρας Ρεθύμνου – ΠΟΑ