19 °C Rethymno, GR
20/05/2022

ΕΝΤΕΚΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΔΗΛΑΤΕΣ-ΤΙΣΣΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΥΓΟΥ ΣΤΟ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ ΔΡΟΜΟΥ

Και πάλι πρωταγωνιστής ο ΠΑΣ Ρεθύμνου «Άτλας»

Με 3 χρυσά, 4 ασημένια και 4 χάλκινα μετάλλια επέστρεψαν οι ποδηλάτες-τισσες του ΠΑΣ «Άτλας» Ρεθύμνου από το Παγκρήτιο πρωτάθλημα ποδηλασίας Δρόμου!
Δεν χρειάζεται να αναφέρουμε και πάλι ότι ο ρεθεμνιώτικος σύλλογος ήταν ο κύριος πρωταγωνιστής της διοργάνωσης αναδεικνύοντας μορφές που πρώτευσαν και που φροντίζουν σε εβδομαδιαία σχεδόν βάση να περνούν τα ονόματά τους στα ταμπ-λόιντ των εφημερίδων αλλά και σ’ αυτά των σόσιαλ.
Με μόνιμα 1η την πρωταθλήτρια Ηρώ Μηλάκη στις γυναίκες, έστω δεν ήταν όλα ρόδινα στη διαδρομή της, ο ΠΑΣ πήρε από εκείνη ένα χρυσό στην ατομική χρονομέτρηση κι ένα ασημένιο μετάλλιο στην αντοχή. Δεν ήταν όμως μόνον η Ηρώ…
Για άλλη μια φορά ξεχώρισε ο Γιάννης Χιώτης που πάτησε δύο φορές στο κορυφαίο σκαλί του βάθρου τρέχοντας στις παραπάνω δύο κατηγορίες ενώ η, Αθηνά Τζουλάκη έλαβε δύο αντίστοιχες 2ες θέσεις και ο Γιάννης Ρυακιωτάκης άλλες δύο στην 3η θέση.
Χάλκινο μετάλλιο πήρε η Άρτεμις Ταταράκη στην αντοχή ενώ της «γλίστρησε» το ίδιο μέταλλο στο αγώνισμα της χρονομέτρησης καταλαμβάνοντας την 4η όπως το ίδιο συνέβη στις νεάνιδες για την Κατερίνα Χατζηστεφανή.
Τέλος, μετάλλια είχαμε και στην κατηγορία των μεγάλων, στο Master B’ με τον Γιώργο Αναστασάκη να κατακτά το ασημένιο μετάλλιο στην αντοχή και το χάλκινο στην χρονομέτρηση.


Οι επιδόσεις των αθλητών:
Γυναικών:
Μηλακη Ηρώ: 1η θέση στην ατομική χρονομέτρηση /2η θέση στην αντοχή.

Νεανίδων:
Τζουλάκη Αθηνά: 2η θέση στην ατομική χρονομέτρηση /2η θέση στην αντοχή
Χατζηστεφανή Κατερίνα: 4η θέση στην ατομική χρονομέτρηση /4η θέση στην αντοχή

Εφήβων:
Χιώτης Γιάννης: 1η θέση στην ατομική χρονομέτρηση / 1η θέση στην αντοχή.
Γεωργουλάκης Νίκος: 6η θέση στην ατομική χρονομέτρηση / 6η θέση στην αντοχή.

Παίδων:
Ρυακιωτάκης Γιάννης: 3η θέση στην ατομική χρονομέτρηση / 3η θέση στην αντοχή.
Τζουλάκης Λεωνίδας: 12η θέση στην ατομική χρονομέτρηση / 11η θέση στην αντοχή.

Κορασίδων:
Ταταράκη Άρτεμις: 4η θέση στην ατομική χρονομέτρηση / 3η θέση στην αντοχή.

Masters Β:
Αναστασάκης Γιώργος: 3η θέση στην ατομική χρονομέτρηση / 2η θέση στην αντοχή.

Γιακουμογιαννάκης Γιάννης: 14η θέση

Ευγενία Αναγνωστάκη: 9η θέση

Καλλιόπη Τζιμπουκάκη: 10η θέση