18 °C Rethymno, GR
28/11/2021

ΣΠΟΥΔΑΙΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΔΥΡ ΣΕ ΔΥΟ ΑΓΩΝΕΣ

Μεσαίες αποστάσεις μεγάλων αθλητών

Οι διαδρομές ήταν πολλές μέσα στη σεζόν για τους αθλητές του Συλλόγου Δρομέων υγείας όμως οι τελευταίες είχαν να αναδείξουν πρόσωπα και προσπάθειες που έλαβαν χώρα στο Ρέθυμνο αλλά και λίγο πιο μακριά από τον νομό μας.
Οι συμμετοχές λοιπόν ήταν πολλές στα δρομικά γεγονότα του δεύτερου 15θήμερου του περασμένου μήνα μέσα από τον 6ο ορεινός δρόμο Βοριτσίου των 12 χιλιομέτρων και το 3ο Trimore Isoman Rethymno στα αγωνίσματα των 5 και 10 χιλιομέτρων και στο τρίαθλο.
Ανάμεσα στις πολλές και καλές επιδόσεις των αθλητών και των αθλητριών μας ξεχώρισαν αυτές του Κώστα Τσουρδαλάκη (3ος γενικής), της Μαρίας Βιβιλάκη (1η γενικής) και της Μαρίτας Παπαβασιλείου (2η γενικής) στα 5 χιλιόμετρα, η επίδοση του Στέλιου Γεραντίδη (1ος γενικής) στα 10 χιλιόμετρα και η εξαίρετη προσπάθεια του πρώην προέδρου του ΣΔΥΡ Κώστα Ζησιμόπουλου (2ος στην κατηγορία του) στο τρίαθλο του Trimore Isoman Rethymno 2021. Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα:

6ος ορεινός δρόμος Βοριτσίου – 12 χιλιόμετρα
Βαγγέλης Κουγεντάκης 1:15:57
Ιωάννης Φωτάκης 1:30:59
Δημήτρης Λαχνιδάκης 1:51:26


3ο Trimore ISOMAN RETHIMNO 2021 – 5 χιλιόμετρα

Κώστας Τσουρδαλάκης 19:46 (3ος γενικής και 1ος στην κατηγορία του)
Μαρία Βιβιλάκη 20:09 (1η γενικής και στην κατηγορία της)
Μαρίτα Παπαβασιλείου 21:32 (2η γενικής και στην κατηγορία της)
Μάνος Πουλάκης 23:29
Σταύρος Μεσονησανάκης 24:38 (1ος στην κατηγορία του)
Στέλιος Μιχελακάκης 25:52
Βασιλική Λαναρίδου 29:06 (1η στην κατηγορία της)
Μανώλης Μοσχονάς 35:54

3ο Trimore ISOMAN RETHIMNO 2021 – 10 χιλιόμετρα
Στέλιος Γεραντίδης 36:22 (1ος γενικής και στην κατηγορία του)
Γιώργος Γρηγορίου 41:51 (1ος στην κατηγορία του)
Σήφης Σηφακάκης 42:05
Γιάννης Καλογεράκης 44:23 (3ος στην κατηγορία του)
Rafa Van Den Broeck 45:15 (1ος στην κατηγορία του)
Γαβριήλ Συριανόγλου 49:08, Νίκος Πάγκος 52:48
Χρυσή Παυλάκη 56:01 (1η στην κατηγορία της)

3ο Trimore ISOMAN RETHIMNO 2021 – Τρίαθλο
Λευτέρης Αντωνάκης 1:23:42
Μανώλης Λουκάκης 1:23:56 (1ος στην κατηγορία του)
Κώστας Τσουρδαλάκης 1:24:37
Μαρία Βιβιλάκη 1:30:56 (1η στην κατηγορία της)
Χρήστος Μαγνήσαλης 1:31:09
Στέλιος Λαμπρινός 1:32:57
Κώστας Ζησιμόπουλος 1:38:34 (2ος στην κατηγορία του)
Γαβριήλ Συριανόγλου 1:50:52 (3ος στην κατηγορία του)