11 °C Rethymno, GR
18/01/2022

Η Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΠΙΚΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΣΠΟΥΔΑΙΕΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΜΕ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΣΤΑ ΜΙΣΙΡΙΑ (ΑΡΗΣ - ΕΡΜΗΣ)

Με την 13η αγωνιστική αποχαιρετούν το κοινό τους

Με το μεγάλο ντέρμπι στα Μισίρια ανάμεσα στον Άρη και τον Ερμή και όχι μόνο, θα μας αποχαιρετήσουν οι ομάδες του Α’ τοπικού πρωταθλήματος για τις γιορτές.
Η 13η αγωνιστική έχει και πάλι πολύ ενδιαφέροντα παιγνίδια τα οποία θα κρίνουν εν πολλοίς την έκβαση τόσο στην κορυφή όσο και στο πως θα έχουν τα πράγματα κάτω από αυτή.
Βλέπετε, ο πρωτοπόρος Άρης θα υποδεχθεί τον Ερμή ενώ ο Αστέρας θα παίξει το πρωί της Κυριακής αντιμετωπίζοντας την ΕΑΠ.
Την ίδια μέρα, ο Αστέρας Περάματος δοκιμάζεται στα Σελλιά απέναντι στον Φοίνικα ενώ το Σάββατο, ο ανεβασμένος τον τελευταίο καιρό Ρεθυμνιακός θα αγωνιστεί στο Γεράνι απέναντι στον Ποσειδώνα, την ομάδα που είχε πάνω από 6 αγώνες, το ένα πιο ντέρμπι από το άλλο…
Σάββατο θα αναμετρηθούν και τα Λιβάδια με τη Δόξα Πλατανέ στην έδρα των πρώτων, δύο ομάδες που τις χωρίζουν δύο βαθμοί (18β έναντι 16) και μία θέση (9η έναντι 10ης).
Κατα τα άλλα, το Σάββατο παίζει ο ΟΦ Αρμένων στο γήπεδό του με το Σπήλι ενώ την Κυριακή έχουμε την Ασή Γωνιά που έχει χάσει έδαφος το τελευταίο διάστημα, να φιλοξενείται στα Αγγελιανά από το τοπικό Αρκάδι.
Τέλος, ο επίσης ανεβασμένος Ψηλορείτης θα υποδεχθεί τον Τάλω που έδειξε σκληρός ως αντίπαλος στα Ζωνιανά (0-0) αλλά που δεν ξέρουμε τί κούραση μπορεί να του βγει στον Φουρφουρά…

Το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής:
Σάββατο 18 Δεκεμβρίου, 15.00
Γηπ. Γερανίου: Ποσειδώνας – Ρεθυμνιακός
Γηπ. Μισιρίων: Άρης – Ερμής Ζ.
Γηπ. Αρμένων, 18.30: ΟΦ Αρμένων – Σπήλι
Γηπ. Λιβαδίων, 18.30: Λιβάδια – Δόξα Πλατανέ

Κυριακή 19 Δεκεμβρίου
Γηπ. Σοχώρας, 11.00: Αστέρας Ρ. – ΕΑΠ
Γηπ. Αγγελιανών, 15.00: Αρκάδι Αγγ. – Ασή Γωνιά
Γηπ. Σελλίων, 15.00: Φοίνικας – Αστέρας Περ.
Γηπ. Φουρφουρά, 15.00: Ψηλορείτης – Τάλως Μελ.

Εξ αναβολής ματς της 11ης αγωνιστικής:
Τετάρτη 22 Δεκεμβρίου
Γηπ. Φουρφουρά, 16.00: Ψηλορείτης – Ερμής Ζ.


Η βαθμολογία

Ομάδα …….Βαθμοί
1. Άρης Ρ. …………31
2. Αστέρας Ρεθ. ..28
-. Αστέρας Περ. ..28
4. Ερμής Ζ. ………26
5. Ασή Γωνιά ……22
6. Ρεθυμνιακός ..20
7. Τάλως Μελιδ. .19
8. Ποσειδώνας …18
-. Λιβάδια ………..18
10. Δόξα Πλ. ……16
11. Φοίνικας ……..12
-. Ψηλορείτης …..12
13. Σπήλι …………11
14. Ε.Α.Π. ………..5
15. Αρκάδι Αγγ. ..4
16. ΟΦ Αρμένων 0