27 °C Rethymno, GR
17/05/2022

ΤΑ ΠΑΙΓΝΙΔΙΑ ΤΩΝ ΡΕΘΕΜΝΙΩΤΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΒΟΛΕΪ ΣΤΗΝ ΕΣΠΕΚ

Μοιρασμένα αποτελέσματα

Στην πρώτη θέση συνεχίζουν να βρίσκονται οι άνδρες του Ν.ΟΠΕΡ στο βόλεί Κρήτης. Αυτή τη φορά είχαν ένα σχετικά εύκολο έργο απέναντί τους κερδίζοντας τον Άνεμο με 3-0 σετ. Ο Ν.ΟΠΕΡ ισοβαθμεί στην κορυφή με τον ΣΦΠ Χανίων στους 9 βαθμούς ωστόσο η χανιώτικη ομάδα μετράει δύο παιγνίδια λιγότερα…
Στις γυναίκες, το Αρκάδι ηττήθηκε με 2-3 σετ από τον Κύδωνα μέσα στο κλειστό «Μελίνα Μερκούρη». Αυτό φυσικά που πείραξε περισσότερο κι από την ίδια την ήττα τη ρεθεμνιώτικη ομάδα ήταν πως, οι χανιώτισσες γύρισαν ένα ματς από το 0-2…
Ας δούμε συνολικά το τί συνέβη στους φιλέδες των κλειστών γυμναστηρίων της Κρήτης για τις ρεθεμνιώτικες ομάδες…

Πρωτάθλημα Ανδρών
Ν. ΟΠΕΡ – Ακρωτήρι 3-0
Τα σετ: 25-13, 25-09, 25-21.
Ν. ΟΠΕΡ (Ν. Τσαπάκης): Θυμιατζής, Απλαδάς, Σιμάκης, Κανακάκης, Τζανιδάκης, Χάσικος, Καψαλάκης, Ρόγκας, Μαρκαντώνης, Γιαλλιάκης Ι., Γαλλιάκης Α., Παπαδάκις, Ζότο, Πετρακάκης.

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής:
Ηρόδοτος – ΣΦΠΧ ……3-0
Αρκάδι – Ακρωτήρι (αναβλήθηκε)

Η βαθμολογία
Ομάδα …….Β. ..Ν-Η ..Σετ
1. ΣΦΠΧ ……….9 …3-0 ….9-1
2. Ν. ΟΠΕΡ …..9 …3-2 ….9-7
3. ΟΚΑ Αρκάδι ..6 ..2-1 …7-4
4. Ηρόδοτος …..5 …2-2 …8-8
5. Ακρωτήρι ……1 …0-4 …2-12

Πρωτάθλημα Γυναικών
ΟΚΑ Αρκάδι – Κύδων 2-3
Τα σετ: 25-17, 25-19, 16-25, 8-25, 9-15.
ΟΚΑ Αρκάδι (Αντωνάκης – Σταυρουλάκης): Θεοδωρακοπούλου, Καβουσανού, Μαγουλάκη, Βροντάκη, Γιαννουλάκη, Τριφτάκη, Πουλάντζα, Πλουσή, Αγγελάκη, Χατζηορφανού, Αραμπατζόγλου, Χατζιδάκη, Σκαρβέλη.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:
ΣΦΠΧ – ΟΦΗ …………0-3
Αρκάδι – Κύδων ……..2-3
Μεσσαρά – Πήγασος ..0-3
ΑΘΛΕΣΗ – Ακρωτήρι ..3-0

Η βαθμολογία
Ομάδα Β. Ν-Η Σετ
1. ΟΦΗ ………….20 ..7-0 …21-2
2. Πήγασος……19 …6-1 ….20-5
3. ΣΦΠΧ ……….12 …4-3 ….14-10
4. Κύδων ………..8 …3-4 …11-15
5. ΑΘΛΕΣΗ …….5 …4-3 …13-13
6. Μεσσαρά ……4 …3-4 ….12-13
7. Αρκάδι ………4 ….1-6 …..6-18
8. Ακρωτήρι …..0 …0-7 …..0-21

Πρωτάθλημα Παίδων
Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής
ΓΕΙ – Ν. ΟΠΕΡ ………0-3
ΓΕΗ – ΣΦΠΧ (αναβλήθηκε)
ΟΦΑ – Αρκάδι (αναβλήθηκε)

Η βαθμολογία
Ομάδα ……Β. ..Ν-Η …Σετ
1. ΣΦΠΧ ……..9 …3-0 ..9-1
2. ΓΕΗ ……….6 …2-1 …6-3
3. Αρκάδι ……6 …2-0 ..6-0
4. Ν. ΟΠΕΡ …6 …2-1 ..7-3
5. ΟΦΗ ……..0 …0-3 …0-9
6. ΓΕΙ ……….-3 …0-3 …0-12

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων Α’ (Α’ Όμιλος)
Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:
Σούδα – ΣΦΠΧ ………0-3
Κύδων – Ακρωτήρι ..3-0
Ν. ΟΠΕΡ – Άνεμος –

Η βαθμολογία
Ομάδα Β. Ν-Η Σετ
1. Κύδων …….20 …7-0 …21-4
2. ΣΦΠΧ …….15 …5-2 ….16-7
3. Ακρωτήρι ..10 …3-3 …12-10
4. Αρκάδι …….7 ….2-3 ….9-11
5. Σούδα ……..5 ….2-3 ….6-11
6. Άνεμος ……3 ….1-3 ….4-10
7. Ν. ΟΠΕΡ …0 ….0-5 ….1-16

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων Β’ (Α’ Όμιλος)
Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής:
Αρκάδι2 – Σούδα2 ….3-0
Ακρωτήρι2 – Αετός –

Η βαθμολογία
Ομάδα ………Β. ..Ν-Η …Σετ
1. Ακρωτήρι2 …12 …4-0 …12-1
2. Αετός …………8 …3-1 ….10-6
3. Αρκάδι2 ……..7 …2-3 …..8-10
4. Σούδα2 ………0 …0-5 …..2-15

 

Πρωτάθλημα παγκορασίδων Α’ (Α’ Όμιλος)
Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής
Αρκάδι – ΣΦΠΧ ……1-3
Κύδων – Ν. ΟΠΕΡ ..3-1
Σούδα – Ακρωτήρι –

Η βαθμολογία
Ομάδα …..Β. …Ν-Η ..Σετ
1. ΣΦΠΧ ……15 …5-0…. 15-0
2. Ακρωτήρι ..9 …3-0 …..9-1
3. Άνεμος ……8 ….3-1 ….10-6
4. Αρκάδι ……6 …2-3 ……8-9
5. Κύδων …….4 …1-3 …..5-10
6. Ν. ΟΠΕΡ …0 …0-4 ….1-12
7. Σούδα ……..0 …0-3 ….0-9