18 °C Rethymno, GR
22/05/2022

ΤΙΜΕΣ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΑΔΙΚΟΧΑΜΕΝΟΥ ΑΛΚΗ ΣΤΗ 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Οι τράπεζες τίμησαν τη μνήμη του Άλκη

Ο αθλητισμός δεν χωρίζεται σε σπορ, σε χρώματα ή σε τάξεις ανθρώπων… Ο αθλητισμός είναι ενιαίος και γιγαντώνεται ένα παραπάνω όταν ο χουλιγκανισμός εκρήγνυται.
Ο φόνος του Άλκη Καμπανού στη Θεσσαλονίκη συγκλόνισε το πανελλήνιο και ήταν αδύνατο να μην επηρεάσει και την Κρήτη.
Στο εργασιακό πρωτάθλημα μπάσκετ μάλιστα είχαμε τη διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής και η Λέσχη Τραπεζικών Υπαλλήλων Νομού Ρεθύμνης, προχώρησε σε μια συμβολική κίνηση προς ελάχιστη ένδειξη σεβασμού αλλά και ηθικής στήριξης της οικογένειας του θανόντος αλλά και των απανταχού φιλάθλων σ’ όλη την υφήλιο. Στον αγώνα που έδωσε κόντρα στο L’Etoile Du Sud είχαμε διακοπή στο 19ο λεπτό. Άμεσα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του.

Οι Τράπεζες πήραν και μια άλλη όμορφη πρωτοβουλία. Στο φ.α. ήταν περασμένο το όνομα του Άλκη με το Νο 19 (όσα και τα χρόνια που πρόλαβε να ζήσει). Πριν την έναρξη του αγώνα μάλιστα, έγινε η παρουσίαση της φανέλας με το όνομα του Άλκη παρουσία και της ομάδας L’Etoile du Sud και την γραμματεία του αγώνα.
Ας δούμε τί συνέβη σε Α1 και Α2 κατηγορία:

(A2-B) L’ Eτοιλε Du Sud – Τράπεζες 46-53
Διαιτητές: Κουκουλεκίδης, Μαυρογιαννάς.
Τα 10λεπτα: 16-10, 10-08, 13-14, 07-21.
L’ ETOILE DU SUD (Παπαδάκης): Καθαράκης Β. 23(2), Μαυράκης Κ. 2, Ζουρμπάκης Σ. 4(1), Καλοσίδας Α. , Παπαδάκης Ν. , Λιαλιομύλογλου Ζ. 2, Γαλλιός Ι. 6(2), Παυίδάκης Γ. 7. Σαχινίδης Σ.2.
ΤΡΑΠΕΖΕΣ (Μακριδάκης): Δούκας Ι. 5(1), Σωμαθιανός Ε. , Μουλίτσας Δ. 12(3), Μαρίνος Ι. 9(1), Φαγκρέζος Ι. 12, Άλκης , Οικονομάκης Ι. 4(1), Νικολουδάκης Κ. 2, Αργυρίου Ν. 2, Μπαγιαργάκης Γ. , Περαντωνάκης Ι. 5, Προκοπάκης Α. 2.

(A2-B) Olympic/Delarte – Κρεπάλ BC 51-16
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Λελεδάκη.
Τα 10λεπτα: 13-03, 08-05, 16-05, 14-03.
OLYMPIC-DELARTE (Αποστολάκης): Παυλάκης Ι. 9(3), Αποστολάκης Ν. , Κατσαβίδης Α. 13, Σουπιόνα Χ. , Βασιλάκης Α, , Σκουλούδης Μ. 8, Σαρτσετάκης Σ. 9, Κατσαντώνης Ι. 7(1), Φιλιπάκης Ν 4, Κατσαντώνης Γ. 1.
ΚΡΕΠΑΛ BC (Κόλκας): Ανδρεδάκης Σ 3, Σταυρουλιδάκης Γ. 5, Κολοκάθης Π. , Μάνεσης Π. 4, Τσαμπούρης Γ. , Καλαϊτζάκης Ζ. 2, Αδράμης Ν. , Ιωαννίδης Α. 2, Παυλίδης Α.
Λέσχη Τραπεζικών Υπαλλήλων Ν. Ρεθύμνου – L’ Etoile Du SudTOILE DU SUD 2021-2022

(A2-B) Zgas.gr – Think Villa 48-20
Διαιτητές: Καθαράκης, Πετρόπουλος.
Τα 10λεπτα: 07-05, 22-05, 10-10, 09-00.
ZGAS.GR (Ζουμπουλάκης): Περιστεράκης Ι. 2, Ζουμπουλάκης Ν. 12, Ζαφειράκης Σ. 2, Ρούλιος Κ. , Οικονομάκης Κ. 2, Μιχαλάκης Μ. , Μποτονάκης Σ. 18(2), Ζαφειράκης Ν. 2, Ρούλιος Α. 10.
THINK VILLA (Φέσσας Ν.): Παπαδάκης Ι. , Πολιουδάκης Σ. 3(1), Καζίλας Δ. 6, Καλογεράκης Σ. 9, Κουδουναράκης Λ. , Κόκκινος Δ. 2, Αστρινάκης Ε.

(A2-B) Πρωτοβάθμια – Πολυμήχανο 52-57
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Τεπερίδης.
Τα 10λεπτα: 06-19, 13-11, 18-14, 15-13.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Ξενιτόπουλος): Λιάκος Ν. , Τσιμπούρης Κ. , Κάβουρας Γ. , Μάσκας Θ. 14, Κατσόγιαννος Θ. , Διαμάντης Π. 13(1), Ξενιτόπουλος Σ. , Λεβεντάκης Χ. 10(1) , Ζερβουδάκης Π. 8, Κωνσταντόπουλος Σ. 7, Καβρουλάκης Β.
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Φουσταγεράκης): Ρωμανιουδάκης Χ. 23(1), Παλαφούτης Ι. 10(3), Ξίρας 15, Απανωμεράκης Χ. 3(1), Σταυρουλάκης Γ. , Christian B. , Φουσταγεράκης Ε. 6(2).

(A1) Photo Έκφραση – Best For 63-55
Διαιτητές:Κουκουλεκιδης, Μακρογιαννης.
Τα 10λεπτα: 20-11, 10-17, 19-13, 17-11
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ(Κιουρτσιδάκης Ν.): Χριστινάκης Β. 20(5), Κιουρτσιδάκης Ν. ,Βασιλάκης Β. ,Μαραγκουδάκης Β. 5, Νυκταρης 9(1), Δολιανήτης Δ. 16, Παρασύρης Κ. 3(1), Σταυρουλάκης Α. 10(1).
BEST FOR (Σαββοργινακης Μ.): Σαββοργιαννακής Μ. 4(1), Λαδακης Α. 5(1), Παπαδάκης Θ. 13(1), Μακαρδονάς Δ. 5, Σερσεμης Δ. , Κιλάφης Φ. 10, Τσιχλής Λ. 11(3), Παναγιωτάκης Μ. , Σαββοργιαννακής Β. 7(1).

(A1) Koumoi Rethymnoy BC – Klados Tours 69-51
Διαιτητές: Καθαρακης, Πετρόπουλος.
Τα 10λεπτα: 26-14, 14-09, 20-09, 13-14.
KOUMOI RETHYMNOY BC (Καίσαρης Θ.): Σαπουντζής Γ, Καίσαρης Θ. 19(3), Καφετζακης Δ. 5(1), Μίχας Κ. 2, Μαμαλάκης Ν. 10(1), Λιονάκη Μ 20 , Μαμαλάκης Σ. 13(3).
KLADOS TOURS (Κλάδος Π.): Iovanovic B. 3(1) , Κλάδος Π. 8, Ορφανουδακης Γ. 4, Πατερας Ν. , Περδικης Β. 5, Πετρίδης Ι. , Θεοδοσουλακης Γ. , Αντουρακης Μ. 15(1) , Ιερωνυμακης Κ. 16.

(A1) Φοιτητές – Best Car 54-49
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Τεπεριδης.
Τα 10λεπτα: 10-08,11-09,21-20,11-12.
ΦΟΙΤΗΤΈΣ (Βλάσσης Κ): Ισχακης Δ. 5(1), Ψαρουδακης 6(1), Χατζηδάκης Γ. 1, Αντωνιάδης Κ. 4, Ματθαιουδάκης Λ. 6, Βλάσσης Κ. , Μπαιραμης Ε. 2, Δάσκαλος Μ. 10(2), Σεγρεδακης Ν. 8(2), Φουτζοπουλος Γ. 2, Σταματάκης Ε. , Πανερης Γ. 10.
BEST CAR (Χατζηδάκης Ν.): Busovska M. 5, Καληδονακης Ν. 12(1), Παπαδάκης Α. 3(1), Χατζηδάκης Ν. 7(1), Καταρτζης Κ. 4, Κουντουδακης Ε. 18.

(A1) Πανεπιστήμιο – Ελ. Επαγγελματίες 42-57
Διαιτητές: Καθαράκης Β., Πετρόπουλος Γ.
Τα 10λεπτα: 11-12, 12-16, 09-21, 10-08.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΉΜΙΟ (Τρανταλιδης Χ.): Οικονομάκης Λ., Τρανταλιδης Χ. 3(1), Στεφανουδάκης Α. 2, Λιτινας Δ. 4, Χαιρέτης 4, Παπαδάκης Γ. 7, Μιχαλάκης Γ. , Μαθηνός Π. 8, Μιχαλάκης Η. 7(1), Χατζηδάκης Ε. 3(1), Νταουντακης, Ροδινός Ε. 4.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου Α): Μοσχάκης Κ., Ανεζάκης Ε. 17(2), Γιαννούλης Δ. 9, Συριανόγλου Γ., Τσιχλάκης Μ. 12(1), Κατσαντώνης Ι. 5, Βασιλόπουλος Π. 2, Τσιμπισκάκης Ν. 10(1), Δρουδάκης Γ. 2.

(A1) Σπήλι BC – Haagen Dazs BC 68-56
Διαιτητές: Καθαράκης Β., Λελεδάκη Σ.
Τα 10λεπτα: 19-08, 19-14, 11-17, 19-17.
ΣΠHΛΙ BC (Παπαδογιαννάκης Π.): Οικονομίδης Γ. 16, Χρυσουλάκης 15(1), Κανακάκης Δ. 4, Παπαδάκης Χ., Συντιχάκης Μ. 12(1), Πολιτάκης 3(1), Παπαδογιαννάκης Γ. 11(3), Παπαδογιαννάκης Π., Ζουμπεράκης Κ. 7.
HAAGEN DAZS BC (Γκογκίζας Χ.): Τριχάκης Γ. 2, Λαμπαρδάκης Ε. 15(2), Ξενίδης Γ. 2, Χατζηδάκης Μ. 6, Καλαϊτζάκης Μ. , Μπονατάκης Γ. 2(1), Θερμιώτης Ι. 12, Κουγιουμτζής 8(2), Πλεμμένος 9(3).