21 °C Rethymno, GR
26/05/2022

ΤΟ ΑΡΚΑΔΙ ΗΤΤΗΘΗΚΕ ΜΕ 3-0 ΣΕΤ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΗ, ΕΓΙΝΕ ΤΟ 1-1 ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΘΑ ΚΡΙΘΕΙ ΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ

Ο τρίτος και τελευταίος τελικός

Οκτώ αναμετρήσεις είχαμε για τις ρεθεμνιώτικες ομάδες αυτή τη φορά στον κόσμο του βόλεϊ της ΕΣΠΕ Κρήτης όπου οι μάχες στους φιλέδες κρίθηκαν, σχεδόν όλες πολύ σύντομα με καθαρά σκορ.
Η πιο κρίσιμη δόθηκε στο Ηράκλειο όπου αυτή τη φορά το Αρκάδι ηττήθηκε με 3-0 από τη ΓΕΗ στον 2ο τελικό των εφήβων και έτσι έχουμε την ισοφάριση στις νίκες με 1-1.
Παράλληλα, αυτή η ήττα ήταν η πρώτη φετινή γαι τον ΟΚΑ Αρκάδι αφού μέχρι πρότινος μετρούσε μονάχα νίκες.
Απομένει μόλις ένα ματς αυτό στο «Μελίνα Μερκούρη» όπου θα είναι και ο τελικός της σεζόν.

Δεύτερος τελικός Εφήβων
ΓΕΗ – ΟΚΑ Αρκάδι 3-0
Τα σετ: 25-18, 25-18, 25-21.
ΑΡΚΑΔΙ (Χαραλαμπίδης – Σταυρουλάκης): Αστρινάκης, Μπαρκάτσας, Ανδρεδάκης, Παρασκευόπουλος, Παπαδάκης, Ζουμπουλάκης, Λάσκα, Δραμιτινός, Μαμαλάκης, Τζιράκης, Μπιστόλας, Δρουδάκης.

Ας δούμε τί συνέβη και στα άλλα παιγνίδια όπου είχαμε 2 νίκες για τις ρεθεμνιώτικες ομάδες και 5 ήττες.

Πρωτάθλημα Ανδρών
Ηρόδοτος – Ν.ΟΠΕΡ 3-1
Τα σετ: 15-25, 25-23, 25-20, 25-19.
Ν. ΟΠΕΡ (Τσαπάκης – Σπιταδάκης): Τζανιδάκης, Παπαδάκις, Απλαδάς, Κανακάκης, Σιμάκης, Κλεβίστ, Καψαλάκης (λ), Γαλλιάκης (λ), Μαρκαντώνης, Ξυδάκης, Χασικος, Πετρακάκης, Βουτσάς.

ΟΚΑ Αρκάδι – Ακρωτήρι 3-0
Τα σετ: 25-23, 25-13, 25-15.
ΟΚΑ Αρκάδι (Χαραλαμπίδης – Σταυρουλάκης): Τσιράκης, Σπυριδάκης, Σμπιράκης, Σηφάκης, Λαγκουβάρδος, Αστρινάκης, Φωτεινάκης, Θεοδωράκης.

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής
Ηρόδοτος – Ν. ΟΠΕΡ ….3-1

Εξ αναβολής 5η αγωνιστική

ΟΚΑ Αρκάδι – Ακρωτήρι 3-0

Η βαθμολογία
Ομάδα ………Β. ..Ν-Η ..Σετ
1. ΣΦΠΧ …………9 …3-0 …9-1
2. Ν. ΟΠΕΡ …….9 ….3-3 ..10-10
3. ΟΚΑ Αρκάδι ..9 …3-1 …10-4
4. Ηρόδοτος ……8 …3-2 …11-9
5. Ακρωτήρι ……1 ….0-5 …2-15

 

Πρωτάθλημα Γυναικών
Αρκάδι – ΟΦΗ 0-3
Τα σετ: 17-25, 12-25, 10-25.
ΑΡΚΑΔΙ (Μανώλης Αντωνάκης): Χατζηορφανού, Βροντάκη, Αραμπατζόγλου, Αγγελάκη, Χατζηδάκη, Πλουσή, Τζάρι, Καβουσανού, Θεοδωρακοπούλου, Ξεκαλάκη, Σταυρουλάκη, Μελισσουργού, Μαγουλάκη, Πριφτάκη.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής
Αρκάδι – ΟΦΗ ……….0-3
ΣΦΠΧ – Μεσσαρά ….2-3
Κύδων – ΑΘΛΕΣΗ ….2-3
Πήγασος – Ακρωτήρι 3-0

Η βαθμολογία
Ομάδα ……..Β. …Ν-Η …Σετ
1. ΟΦΗ …………23 ….8-0 …24-2
2. Πήγασος …..22 ….7-1 ….23-5
3. ΣΦΠΧ ……….13 ….4-4 …16-13
4. Κύδων ………..9 ….3-5 …13-18
5. ΑΘΛΕΣΗ ……7 ….5-3 …16-15
6. Μεσσαρά …..6 ….4-4 …15-15
7. Αρκάδι ………4 ….1-7 …..6-21
8. Ακρωτήρι ….0 ….0-8 ….0-24

 

Πρωτάθλημα Παίδων
Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής
ΓΕΙ – Ν. ΟΠΕΡ ……..0-3
ΓΕΗ – ΣΦΠΧ (αναβλήθηκε)
ΟΦΑ – Αρκάδι (αναβλήθηκε)

Η βαθμολογία
Ομάδα ….Β. ..Ν-Η ..Σετ
1. ΣΦΠΧ ……9 …3-0 …9-1
2. ΓΕΗ ……..6 ….2-1 …6-3
3. Αρκάδι ….6 …2-0 …6-0
4. Ν. ΟΠΕΡ ..6 ..2-1 …7-3
5. ΟΦΗ …….0 ….0-3 …0-9
6. ΓΕΙ ………-3 …0-3 …0-12

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων Α’ (Α’ Όμιλος)
Ν. ΟΠΕΡ – Κύδων 0-3
Τα σετ: 03-25, 07-25, 09-25.
Ν. ΟΠΕΡ (Ν. Τσαπάκης): Ραπτάκη, Παλουτσάι, Χατζηκάκου, Ζουλάκη, Σταματέλου, Βογιατζή, Ζέφι, Μιχαλοπούλου, Καραμιχάλη, Σταυρουλάκη, Τσούκα, Καραπιδάκη, Κυριακάκη.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής
ΣΦΠΧ – Αρκάδι (αναβλήθηκε)
Άνεμος – Σούδα …..3-0
Ν. ΟΠΕΡ – Κύδων ..0-3

Η βαθμολογία
Ομάδα …….Β. ..Ν-Η …Σετ
1. Κύδων …….23 …8-0 …24-4
2. ΣΦΠΧ …….15 …5-2 ….16-7
3. Ακρωτήρι …13 ..4-3 …15-10
4. Αρκάδι ……..7 …2-3 ….9-11
5. Άνεμος ……..6 …2-3 ….7-10
6. Σούδα ………5 …2-5 ….6-17
7. Ν. ΟΠΕΡ ….0 …0-6 ….1-19

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων Β’ (Α’ Όμιλος)
ΟΚΑ Αρκάδι2 – Ακρωτήρι2 0-3
Τα σετ: 13-25, 09-25, 13-25.
ΑΡΚΑΔΙ (Σταυρουλάκης): Αγγουριδάκη, Μανδακάκη, Αραμπατζόγλου, Γαλανάκη, Σταυρουλάκη, Αραμπατζόγλου, Κυδωνάκη, Αλεξαντωνάκη, Μαμαγκάκη, Τουρνάκη.

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής
Αρκάδι2 – Ακρωτήρι2 …0-3
Σούδα2 – Αετός …………0-3

Η βαθμολογία
Ομάδα Β. Ν-Η Σετ
1. Ακρωτήρι2 …15 …5-0 ..15-1
2. Αετός ………..11 …4-1 …13-6
3. Αρκάδι2 ……..7 …2-4 ….8-13
4. Σούδα2 ………0 …0-6 ….2-18

 

Πρωτάθλημα Παμπαίδων
ΣΦΠΧ – ΟΚΑ Αρκάδι 3-1
Τα σετ: 20-25, 25-22, 25-15, 25-14.
ΑΡΚΑΔΙ (Στέλιος Πετράκης): Δρουδάκης, Τσιράκης, Μαμαλάκης, Γιορταμάκης, Τσίγκας, Δραμιτινός, Κουρεμέτης, Λισίτσκα, Ζότο.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής
ΓΕΗ2 – ΣΦΠΧ 0-3
Αρκάδι – ΓΕΗ1 0-3

Η βαθμολογία
Ομάδα ..Β. ..Ν-Η ..Σετ
1. ΓΕΗ ……6 …2-0 …6-0
2. ΣΦΠΧ ..6 …2-0 …6-1
3. Αρκάδι ..0 ..0-2 …1-6
4. ΓΕΗ2 ….0 ..0-2 …0-6

Πρωτάθλημα Παγκόρασίδων Α’ (Α’ Όμιλος)
Κύδων – ΟΚΑ Αρκάδι 0-3
Τα σετ: 19-25, 20-25, 13-25.
ΑΡΚΑΔΙ (Αντωνάκης – Σταυρουλάκης): Κανδυλάκη, Σταυρουλάκη Μ., Μελισσουργού, Ξεκαλάκη, Μανδακάκη, Αραμπατζόγλου, Γαλανάκη, Σταυρουλάκη Σ., Αραμπατζόγλου Π., Κυδωνάκη, Αγγουριδάκη.

Ν. ΟΠΕΡ – Σούδα 3-0
Τα σετ: 25-22, 25-21, 25-9.
Ν. ΟΠΕΡ (Γ. Μενδρινός): Μαρκογιαννάκη, Δαμανάκη, Τζαγκαράκη, Μαυράκη, Σαριδάκη, Παλαφούτη, Σαββάκη, Σταμνά, Στυλιανουδάκη, Σταυριδάκη, Μενδρινού, Σοφουλάκη, Λίτινα, Τζουρμπάκη.

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής
Κύδων – Αρκάδι …..0-3
Ν. ΟΠΕΡ – Σούδα …3-0
Άνεμος – Ακρωτήρι .0-3

Η βαθμολογία
Ομάδα ……..Β. …Ν-Η …Σετ
1. ΣΦΠΧ ………15 …5-0 15-0
2. Ακρωτήρι …15 …5-0 15-1
3. Αρκάδι ………9 …3-3 12-9
4. Άνεμος ……..8 …3-2 10-9
5. Κύδων ……..4 …1-4 5-12
6. Ν. ΟΠΕΡ ….3 …1-4 4-12
7. Σούδα ………0 …0-5 0-15