Για μια ακόμα φορά το λιμάνι του Ρεθύμνου πλημμύρισε. Οι ισχυροί άνεμοι που πνέουν στην περιοχή έχουν ως αποτέλεσμα τα κύματα να φτάνουν μέχρι τα καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος που βρίσκονται στο ενετικό λιμάνι. Η κυκλοφορία των οχημάτων έχει απαγορευτεί για λόγους ασφαλείας.
Παρουσιάστηκε η πρώτη φάση της μελέτης οριοθέτησης οικισμών του δήμου Αγίου Βασιλείου
Ολοκληρώθηκε η Α΄ φάση της μελέτης οριοθέτησης οικισμών του δήμου Αγίου Βασιλείου όπως αυτή παρουσιάστηκε από τον μελετητή σε σύσκεψη...