28 °C Rethymno, GR
21/09/2021

ΜΕ 30 ΑΓΩΝΕΣ ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ Η ΦΕΤΙΝΗ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΗΣ ΕΠΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Πρωτάθλημα-μαραθώνιος

Το Α’ τοπικό πρωτάθλημα ξανάρχεται και πλησιάζει με μεγάλο ενθουσιασμό για την έναρξή του. Με… προθέρμανση τους δύο αγώνες κυπέλλου στις 25-26 Σεπτεμβρίου και στις 2-3 Οκτωβρίου, η σέντρα έχει οριστεί για τις 9-10 Οκτωβρίου σ’ έναν μαραθώνιο 30 αγωνιστικών έπειτα από πολύ-πολύ καιρό.
Με την προσθήκη των περσινών «μεγάλων’ της Γ’ Εθνικής (Ρεθυμνιακός, Αστέρας και Άρης) και δίχως την Επισκοπή 2010 που μετουσιώθηκε σε Κ19, η φετινή διοργάνωση αποκτά άλλη διάσταση. Βέβαια για να τελεσφορήσει δίχως προβλήματα ημερομηνιών, θα πρέπει να μπουν κάποιες εμβόλιμες αγωνιστικές (3-4).
Αυτό που δεν έχει οριστεί ακόμα είναι η προκήρυξη και κυρίως το πόσοι πέφτουν (από την Α» ΕΠΣΡ) και πόσοι ανεβαίνουν (από τη β’ κατηγορία).
Ας δούμε αναλυτικά το πρόγραμμα:

Η 1η/16η αγωνιστική

Αρκάδι Αγγελιανών – Αστέρας Ρ.
Ποσειδώνας – Λιβάδια
Άρης Ρ. – Ψηλορείτης
Φοίνικας – Ασή Γωνιά
ΟΦ Αρμένων – Τάλως Μελιδονίου
Σπήλι – Δόξα Πλατανέ
Αστέρας Περάματος – ΕΑΠ
Ρεθυμνιακός – Ερμής Ζωνιανών

2η/17η αγωνιστική
Ποσειδώνας Γερανίου Αρκάδι Αγγελιανών
ΑΟΝ Αστέρας ΑΟ Άρης Ρεθύμνου
ΑΟ Λιβαδιών Φοίνικας
ΑΟ Ψηλορείτης ΟΦ Αρμένων
ΑΟ Ασή Γωνιάς ΑΟ Σπηλίου
Τάλως Μελιδονίου Αστέρας Περάματος
Δόξα Πλατανέ Ερμής Ζωνιανών
ΑΕ Ατσιπ.-Πρινέ Ρεθυμνιακός

3η/18η αγωνιστική
Αρκάδι Αγγελιανών ΑΟ Άρης Ρεθύμνου
Φοίνικας AΓΣΣΝ Ποσειδώνας Γερανίου
ΟΦ Αρμένων ΑΟΝ Αστέρας
ΑΟ Σπηλίου ΑΟ Λιβαδιών
Αστέρας Περάματος ΑΟ Ψηλορείτης
Ερμής Ζωνιανών ΑΟ Ασή Γωνιάς
Ρεθυμνιακός ΑΟ Τάλως Μελιδονίου
Δόξα Πλατανέ ΑΕ Ατσιπ.-Πρινέ

4η/19η αγωνιστική
Φοίνικας AΓΣΣΝ Αρκάδι Αγγελιανών
ΑΟ Άρης Ρεθύμνου ΟΦ Αρμένων
Ποσειδώνας Γερανίου ΑΟ Σπηλίου
ΑΟΝ Αστέρας Αστέρας Περάματος
ΑΟ Λιβαδιών Ερμής Ζωνιανών
ΑΟ Ψηλορείτης Ρεθυμνιακός
ΑΟ Ασή Γωνιάς ΑΕ Ατσιπ.-Πρινέ
Τάλως Μελιδονίου Δόξα Πλατανέ

5η/20η αγωνιστική
Αρκάδι Αγγελιανών – ΟΦ Αρμένων
ΑΟ Σπηλίου – Φοίνικας AΓΣΣΝ
Αστέρας Περάματος – Άρης Ρεθύμνου
Ερμής Ζωνιανών Ποσειδώνας Γερανίου
Ρεθυμνιακός – ΑΟΝ Αστέρας
ΑΕ Ατσιπ.-Πρινέ – Λιβαδιών
Δόξα Πλατανέ – Ψηλορείτης
ΑΟ Ασή Γωνιάς – Τάλως Μελιδονίου

6η/21η αγωνιστική
Σπηλίου – Αρκάδι Αγγελιανών
ΟΦ Αρμένων – Αστέρας Περάματος
Φοίνικας – Ερμής Ζωνιανών
Άρης Ρεθύμνου – Ρεθυμνιακός
Ποσειδώνας Γερανίου – ΑΕ Ατσιπ.-Πρινέ
ΑΟΝ Αστέρας – Δόξα Πλατανέ
Λιβάδια – Τάλως Μελιδονίου
Ψηλορείτης – Ασή Γωνιά

7η/22η αγωνιστική
Αρκάδι Αγγελιανών – Αστέρας Περάματος
Ερμής Ζωνιανών – Σπήλι
Ρεθυμνιακός – ΟΦ Αρμένων
ΑΕ Ατσιπ.-Πρινέ – Φοίνικας
Δόξα Πλατανέ – Άρης Ρεθύμνου
Τάλως Μελιδονίου – Ποσειδώνας Γερανίου
ΑΟ Ασή Γωνιάς – ΑΟΝ Αστέρας
ΑΟ Λιβαδιών – Ψηλορείτης

8η/23η αγωνιστική
Ερμής Ζωνιανών – Αρκάδι Αγγελιανών
Αστέρας Περάματος – Ρεθυμνιακός
ΑΟ Σπηλίου – ΑΕ Ατσιπ.-Πρινέ
ΟΦ Αρμένων – Δόξα Πλατανέ
Φοίνικας – Τάλως Μελιδονίου
Άρης Ρεθύμνου – ΑΟ Ασή Γωνιάς
Ποσειδώνας – ΑΟ Ψηλορείτης
ΑΟΝ Αστέρας – ΑΟ Λιβαδιών

9η/24η αγωνιστική
Αρκάδι Αγγελιανών – Ρεθυμνιακός
ΑΕ Ατσιπ.-Πρινέ -Ερμής Ζωνιανών
Δόξα Πλατανέ – Αστέρας Περάματος
Τάλως Μελιδονίου – ΑΟ Σπηλίου
ΑΟ Ασή Γωνιάς – ΟΦ Αρμένων
ΑΟ Ψηλορείτης – Φοίνικας
ΑΟ Λιβαδιών – Άρης Ρεθύμνου
ΑΟΝ Αστέρας – Ποσειδώνας

10η/25η αγωνιστική
ΑΕ Ατσιπ.-Πρινέ – Αρκάδι Αγγελιανών
Ρεθυμνιακός – Δόξα Πλατανέ
Ερμής Ζωνιανών – Τάλως Μελιδονίου
Αστέρας Περάματος – ΑΟ Ασή Γωνιάς
ΑΟ Σπηλίου – Ψηλορείτης
ΟΦ Αρμένων – Λιβάδια
Φοίνικας – ΑΟΝ Αστέρας
Άρης Ρεθύμνου – Ποσειδώνας

11η/26η αγωνιστική
Αρκάδι Αγγελιανών – Δόξα Πλατανέ
Τάλως Μελιδονίου – ΑΕ Ατσιπ.-Πρινέ
Ασή Γωνιά – Ρεθυμνιακός
Ψηλορείτης – Ερμής Ζωνιανών
ΑΟ Λιβαδιών – Αστέρας Περάματος
ΑΟΝ Αστέρας – ΑΟ Σπηλίου
Ποσειδώνας – ΟΦ Αρμένων
Άρης Ρεθύμνου – Φοίνικας

12η.27η αγωνιστική
Τάλως Μελιδονίου – Αρκάδι Αγγελιανών
Δόξα Πλατανέ – Ασή Γωνιά
ΑΕ Ατσιπ.-Πρινέ – Ψηλορείτης
Ρεθυμνιακός – ΑΟ Λιβαδιών
Ερμής Ζωνιανών – ΑΟΝ Αστέρας
Αστέρας Περάματος – Ποσειδώνας
Σπήλι – Άρης Ρεθύμνου
ΟΦ Αρμένων – Φοίνικας

13η/28η αγωνιστική
Αρκάδι Αγγελιανών – Ασή Γωνιά
ΑΟ Ψηλορείτης – Τάλως Μελιδονίου
ΑΟ Λιβαδιών – Δόξα Πλατανέ
ΑΟΝ Αστέρας – ΑΕ Ατσιπ.-Πρινέ
Ποσειδώνας – Ρεθυμνιακός
Άρης Ρεθύμνου – Ερμής Ζωνιανών
Φοίνικας – Αστέρας Περάματος
ΟΦ Αρμένων – ΑΟ Σπηλίου

14η/29η αγωνιστική
Ψηλορείτης – Αρκάδι Αγγελιανών
Ασή Γωνιά -ΑΟ Λιβαδιών
Τάλως Μελιδονίου – ΑΟΝ Αστέρας
Δόξα Πλατανέ – Ποσειδώνας
ΑΕ Ατσιπ.-Πρινέ ΑΟ Άρης Ρεθύμνου
Ρεθυμνιακός – Φοίνικας
Ερμής Ζωνιανών – ΟΦ Αρμένων
Αστέρας Περάματος – ΑΟ Σπηλίου

15η/30η αγωνιστική
Αρκάδι Αγγελιανών – ΑΟ Λιβαδιών
ΑΟΝ Αστέρας – Ψηλορείτης
Ποσειδώνας Γερανίου – Ασή Γωνιά
ΑΟ Άρης Ρεθύμνου – Τάλως Μελιδονίου
Φοίνικας AΓΣΣΝ – Δόξα Πλατανέ
ΟΦ Αρμένων – ΑΕ Ατσιπ.-Πρινέ
ΑΟ Σπηλίου – Ρεθυμνιακός
Αστέρας Περάματος – Ερμής Ζωνιανών