18 °C Rethymno, GR
28/11/2021

ΕΓΙΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟΙ ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΤΟΥ ΝΟΡ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Πρώτο σπρίντ στις 10 Δεκεμβρίου για παίδες και κορασίδες στο πόλο

Τις κληρώσεις των πρωταθλημάτων σε παίδες και κορασίδες στην υδατοσφαίρισης είχαμε αυτές τις μέρες. Τα παιδιά που όλο αυτό το διάστημα βρίσκονται στις πισίνες και πολλά από αυτά πραγματοποιούν προπονήσεις με μεγαλύτερης ηλικίας πολίστες-στριες, αδημονούν προκειμένου να έρθει η σειρά τους.

Οι παίδες

Παίρνοντας τα πράγματα με τη σειρά, ο ΝΟΡ στους παίδες ανήκει στον όμιλο του Ηρακλείου και θα κληθεί στις 10-12 Δεκεμβρίου να αγωνιστεί με σωματεία όπως, ο ΝΟΑΝ, ο ΝΟ Χανίων, η Ακαδημία Ηρακλείου και ο ΟΦΗ.
Από την επόμενη φάση η οποία θα πραγματοποιηθεί στις 14-16 Ιανουαρίου δεν θα προκριθεί η τελευταία ομάδα του ομίλου.
Οι όμιλοι της Α’ φάσης Παίδων:
Α’ Όμιλος Αττικής: Παναθηναϊκός, ΑΟ Καστέλλας, Νηρέας Χαλανδρίου, Υδραϊκός, Νηρέας Γέρακα.
Β’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Βουλιαγμένης, Τρίτων Αμαρουσίου, ΝΟ Καλαμακίου, Ηλυσιακός, Απόλλων Σμύρνης.
Γ’ Όμιλος Αττικής: ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΓΣ Ηλιούπολης, Άρης Νίκαιας, ΑΕΚ, Μίλων.
Δ’ Όμιλος Αττικής: Ολυμπιακός, Πανιώνιος, ΑΝΟ Αργυρούπολης, ΑΟ Πετρούπολης, Εθνικός Πειραιά.
Ε’ Όμιλος Αττικής: Ιωνικός Νίκαιας, Διώνη, ΣΚ Ροή, ΓΣ Περιστερίου.
Όμιλος Χίου: ΝΟ Χίου, ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΕ Χαϊδαρίου.
Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΚΕ Κοζάνης, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΧΑΝΘ.
Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΟΘΑ Καβάλας, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΦΘ, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Άρης Θεσσαλονίκης.
Όμιλος Λάρισας: ΝΟ Ιτέας, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου
Όμιλος Πατρών: ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών.
Όμιλος Ηρακλείου: ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Ακαδημία Ηρακλείου, ΟΦΗ.

Οι κορασίδες

Στο πρωτάθλημα των κορασίδων, οι κοπέλες του ΝΟΡ ανήκουν στον όμιλο των Χανίων μαζί με τον τοπικό ΝΟ Χανίων, Ηλυσιακό και Πανιώνιο.
Και για τις κορασίδες η α’ φάση θα πραγματοποιηθεί στις 10-12 Δεκεμβρίου και στην β’ (14-16 Ιανουαρίου) η μόνη ομάδα που δεν θα έχει δικαίωμα συμμετοχής είναι η τελευταία ομάδα που θα βγει από τον όμιλο.
Οι όμιλοι της Α’ φάσης Κορασίδων:
Α’ Όμιλος Αττικής: ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Καστέλας, ΓΣ Περιστερίου.
Β’ Όμιλος Αττικής: Εθνικός Πειραιά, ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου, Ολυμπιακός Αλίμου.
Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΑΠΣ Οξυγόνο, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΠΑΟΚ, Άρης Θεσσαλονίκης.
Όμιλος Χανίων: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Ηλυσιακός, Πανιώνιος.
Όμιλος Βόλου: ΝΕ Πατρών, ΝΑΟ Κέρκυρας, Ιωνικός Νίκαιας, ΟΥΚ Βόλου.