15 °C Rethymno, GR
21/01/2022

ΓΙΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ (ΤΡΙΤΗ, ΤΕΤΑΡΤΗ) ΜΕΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΛΟ ΣΤΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

«Σπρίντ» β’ φάσης για τους εφήβους του ΝΟΡ

Ο Δεκέμβριος δεν είναι ο καλύτερος μήνας για βουτιές όμως, ο ΝΟΡ έχει σκοπό και στόχο… Οι έφηβοι του ρεθεμνιώτικου συλλόγου ρίχνονται στις πισίνες για τη β’ φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος σήμερα Τρίτη με σκοπό να προκριθεί στην ημιτελική φάση και με στόχο να φτάσει να αποκτήσει μοναδικές εμπειρίες για τους πολίστες του που μέσα από αυτά τα παιγνίδια μαθαίνουν να αγωνίζονται σε καλό επίπεδο.
Ο ΝΟΡ ανήκει στον όμιλο Κρήτης και θα αντιμετωπίσει στο κολυμβητήριο Ηρακλείου τους, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ και Ακαδημία Ηρακλείου.
Η β’ φάση θα διαρκέσει ως και αύριο Τετάρτη (29/12). Στην ημιτελική φάση θα προκριθούν 23 ομάδες
Συγκεκριμένα, την πρόκριση παίρνουν οι 3 πρώτες από τους ομίλους των πέντε και οι 2 πρώτες από τους ομίλους των τεσσάρων.

Οι 10 Όμιλοι:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικά Χαλανδρίου & Νέας Σμύρνης, 21-30/12): ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, ΣΚ Ροή, Απόλλων Σμύρνης.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Νίκαιας, 21-30/12): Ολυμπιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, Ιωνικός Νίκαιας, Νηρέας Γέρακα, Άρης Νίκαιας.
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου, 28-30/12): ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΝΟ Χίου, Εθνικός Πειραιά, ΑΟ Καστέλας.
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Χαϊδαρίου, 28-30/12): Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Μίλων, ΑΕ Χαϊδαρίου.
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Αλίμου, 21-29/12): Υδραϊκός, ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Καλαμακίου, Ηλυσιακός, ΑΟ Πετρούπολης.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ («Αντώνης Πεπανός», 28-29/12): ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου.
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Εθνικό Βόλου, 28-29/12): ΟΥΚ Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου.
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Εθνικό Ηρακλείου, 28-29/12): ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου, Ακαδημία Ηρακλείου.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ποσειδώνιο, 28-29/12): ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΘΑ Καβάλας, ΝΑΟ Κέρκυρας.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Εθνικό, 28-29/12): ΟΦΘ, Άρης Θεσσαλονίκης, ΚΕ Κοζάνης, Ποσειδών Ορεστιάδας.

 

Το πρόγραμμα – Β’ Φάση – Όμιλος Κρήτης (Κολ. Ηρακλείου)
Τρίτη 28 Δεκεμβρίου
1η αγωνιστική
20.00: ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ
21.15: ΝΟ Ρεθύμνου – Ακαδημία Ηρακλείου

Τετάρτη 29 Δεκεμβρίου

2η αγωνιστική
11.00: ΝΟ Χανίων – Ακαδημία Ηρακλείου
12.15: ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου

3η αγωνιστική

19.00: Ακαδημία Ηρακλείου – ΟΦΗ
20.15: ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων