3 °C Rethymno, GR
23/01/2022

ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (10/12) ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Στην πισίνα του Ηρακλείου οι παίδες του ΝΟΡ

Έτοιμοι για το «σπριντ» της Α’ φάσης του πανελληνίου πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης είναι οι παίδες του ΝΟΡ που σήμερα μπαίνουν στα δύσκολα.
Από σήμερα Παρασκευή (10/12) λοιπόν, οι παίδες του ΝΟΡ θα κληθούν να βουτήξουν στην πισίνα του κολυμβητηρίου του Ηρακλείου και θα δώσουν μάχες ως και την Κυριακή 12 Δεκεμβρίου.
Οι Ρεθεμνιώτες πολίστες θα αντιμετωπίσουν κατά σειρά τους, ΟΦΗ, ΝΟΑΝ, ΝΟ Χανίων και την Ακαδημία Ηρακλείου. Τα πράγματα είναι αρκετά ευοίωνα αφού μετά τους αγώνες και της β’ φάσης (14-16 Ιανουαρίου 2022) θα αποκλειστεί μόνον η τελευταία ομάδα της τελικής κατάταξης.
Οι όμιλοι της Α’ φάσης
Α’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικά Γέρακα & Αλίμου): Παναθηναϊκός, ΑΟ Καστέλας, Νηρέας Χαλανδρίου, Υδραϊκός, Νηρέας Γέρακα.
Β’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικά Αμαρουσίου) & Νέας Σμύρνης): ΝΟ Βουλιαγμένης, Τρίτων Αμαρουσίου, ΝΟ Καλαμακίου, Ηλυσιακός, Απόλλων Σμύρνης.
Γ’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικά Ηλιούπολης & Παλαιού Φαλήρου): ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΓΣ Ηλιούπολης, Άρης Νίκαιας, ΑΕΚ, Μίλων.
Δ’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό Νέας Σμύρνης): Ολυμπιακός, Πανιώνιος, ΑΝΟ Αργυρούπολης, ΑΟ Πετρούπολης, Εθνικός Πειραιά.
Ε’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικά Ηλιούπολης & Περιστερίου): Ιωνικός Νίκαιας, Διώνη, ΣΚ Ροή, ΓΣ Περιστερίου.
Όμιλος Χίου (Ιωνικό): ΝΟ Χίου, ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΕ Χαϊδαρίου.
Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Εθνικό): ΚΕ Κοζάνης, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΧΑΝΘ..
Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο): ΟΘΑ Καβάλας, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΦΘ, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Άρης Θεσσαλονίκης.
Όμιλος Πατρών («Αντώνης Πεπανός»): ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών.
Όμιλος Βόλου (Εθνικό Βόλου): ΝΟ Ιτέας, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου.
Όμιλος Κρήτης (Εθνικό Ηρακλείου): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Ακαδημία Ηρακλείου, ΟΦΗ.

Το πρόγραμμα της Α’ φάση
Παρασκευή 10 Δεκεμβρίου
1η αγωνιστική
19.30 ΝΟ Χανίων – Ακαδημία Ηρακλείου
20.45 ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ

Σάββατο 11 Δεκεμβρίου
2η αγωνιστική
12.00 ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων
13.15 ΝΟΑΝ – ΝΟ Ρεθύμνου

3η αγωνιστική
19.00 Ακαδημία Ηρακλείου – ΟΦΗ
20.15 ΝΟ Χανίων – ΝΟΑΝ

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου
4η αγωνιστική
12.00 ΝΟΑΝ – Ακαδημία Ηρακλείου
13.15 ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων

5η αγωνιστική
19.00 ΟΦΗ – ΝΟΑΝ
20.15 Ακαδημία Ηρακλείου – ΝΟ Ρεθύμνου