Την εμπειρία της συμμετοχής στα πλέι οφ της Α1 Γυναικών ζει για πρώτη φορά ο ΝΟΡ. Οι Ρεθεμνιώτισσες μπορεί να ηττήθηκαν με 15-8 από την Βουλιαγμένη στο 1ο παιχνίδι της σειράς, αλλά έδειξαν πως βρίσκονται σε καλή κατάσταση εν όψει των μικρών τελικών και δη της «μάχης» για την 3η θέση της τελικής κατάταξης.
Εξαρχής η ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη έχει πολύ δύσκολο έργο, αλλά ο νεαρός τεχνικός τέσταρε την ετοιμότητα των παικτριών του και μάλιστα μετά από μία μεγάλη διακοπή. Δοκίμασε πρόσωπα, πράγματα και σχήματα, έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριές του και η δυναμική της Βουλιαγμένης τις βοήθησε να μπουν γρήγορα σε αγωνιστικούς ρυθμούς.
Η πρόκριση στον τελικό κρίνεται στις 2 νίκες (χθες βράδυ πραγματοποιήθηκε το 2ο ματς) και ο ΝΟΡ θα αντιμετωπίσει τον Εθνικό (21-2 νίκησε ο Ολυμπιακός στον έτερο 1ο ημιτελικό). Στόχος των «κιτρίνων» είναι να βρεθούν σε πολύ καλό ρυθμό και να τα δώσουν όλα για να κατακτήσουν την 3η θέση στην Α1 Γυναικών.
Τα οκτάλεπτα: 3-0, 3-1, 3-4, 6-3.
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Αλεξία Καμμένου): Κούβδου, Τσουκαλά, Χυδηριώτη, Ντάσιου, Πρωτοπαπά 1, Ζοφώλη, Μαυρωτά Ι. 2, Ρουμπέση 3, Κώτσια 1, Μαυρωτά Α. 1, Κοντογιάννη 5, Κοτσιώνη, Μαμόγλου 1, Βαρελίδη.
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κώστας Φιτσανάκης): Κυριακάκη, Σαφέτη, Φαρμάκη Μ., Γαγάνη, Μπελέγρη, Αλεξάκη, Μαυρέλου 2, Μυριοκεφαλιτάκη 2, Φαρμάκη Ε. 2, Πατσαχάκη 1, Σολανάκη 1, Λιμπιτάκη, Θεοδωράκη, Καραβάνου.