7 °C Rethymno, GR
26/01/2022

ΜΕ 2 ΝΙΚΕΣ ΚΑΙ 4 ΗΤΤΕΣ ΕΚΛΕΙΣΕ Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΩΝ ΡΕΘΕΜΝΙΩΤΩΝ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΒΟΛΕΪ-ΕΣΠΕΚ

Υπήρξαν και καλύτερες μέρες…

Aυτή δεν ήταν μια καλή αγωνιστική μέρα για το ρεθεμνιώτικο βόλεϊ όσον αφορά το άθροισμα καλών αποτελεσμάτων. Σε σύνολο 6 αγώνων το αποτέλεσμα έβγαλε 2-4 στις νίκες σε όλες τις κατηγορίες γεγονός που έχει μικρή σημασία για την ώρα μια και τα πρωταθλήματα βρίσκονται σε συνεχή ρυθμό.
Οι άνδρες του Ν.ΟΠΕΡ γνώρισαν την πρώτη τους ήττα από τον ΣΦΠ Χανίων με 0-3 σετ στο ντέρμπι της ΕΣΠΕΚ με την ομάδα του όμορου νομού να παίρνει τα ηνία της κορυφής.
Ήττα είχαμε βέβαια και στις γυναίκες του Αρκαδιού από τον ΣΦΠ Χανίων με 0-3. Εκεί βέβαια το αποτέλεσμα δεν εξέπληξε κάποιον ανεπανόρθωτα. Το Αρκάδι μέτρησε την 4η συναπτή του ήττα στο πρωτάθλημα το οποίο πλέον αναζητά μια νίκη που θα το ανεβάσει -εκτός από βαθμολογικά- και ψυχολογικά.
Ας δούμε παρακάτω όλη την αγωνιστική κίνηση των ομάδων που εκπροσώπησαν το Ρέθυμνο σε όλες τις κατηγορίες.

Πρωτάθλημα ανδρών
Ν. ΟΠΕΡ – ΣΦΠΧ 0-3
Τα σετ: 17-25, 18-25, 13-25.
Ν. ΟΠΕΡ (Ν. Νικάκης): Κανακάκης, Ξυδάκης, Πετρακάκης, Μαρκαντώνης, Χάσικος, Γαλλιάκης (λ), Τσαπάκης, Τζανιδάκης, Βουτσάς, Ζότο, Απλαδάς, Καψαλάκης, Θυμιατζής.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:
Ν. ΟΠΕΡ – ΣΦΠΧ ………..0-3
Ηρόδοτος – ΟΚΑ Αρκάδι (αναβλήθηκε)
Ρεπό: Ακρωτήρι

Η βαθμολογία
Ομάδα ……….Β. Ν-Η ..Σετ
1. ΣΦΠΧ ………..9 …3-0 ….9-1
2. Ν. ΟΠΕΡ ……6 …2-1 …..6-4
3. ΟΚΑ Αρκάδι .0 …0-1 ….1-3
4. Ηρόδοτος ….0 ….0-1 ….1-3
5. Ακρωτήρι …..0 ….0-2 …0-6

Πρωτάθλημα γυναικών
ΟΚΑ Αρκάδι – ΣΦΠΧ 0-3
Τα σετ: 14-25, 24-26, 18-25.
Αρκάδι (Αντωνάκης – Σταυρουλάκης): Καβουσανού, Τζάρι, Αραμπατζόγλου, Γιουλούντα, Χατζηορφανού, Ξεκαλάκη, Αγγελάκη, Χατζιδάκη, Γιαννουλάκη, Θεοδωρακοπούλου, Βροντάκη, Μαγουλάκη, Θυμιατζή, Σκούφη.

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:
Ακρωτήρι – ΟΦΗ ………0-3
ΑΘΛΕΣΗ – Πήγασος …1-3
Μεσσαρά – Κύδων ……..1-3
ΟΚΑ Αρκάδι – ΣΦΠΧ …0-3

Η βαθμολογία
Ομάδα …………Β. ..Ν-Η ..Σετ
1. Πήγασος ………12 …4-0 ….12-1
2. ΟΦΗ ……………12 …4-0 ….12-0
3. ΣΦΠΧ …………..9 ….3-0 ….10-5
4. ΑΘΛΕΣΗ ………6 ….2-2 …..7-8
5. Μεσσαρά ……..6 ….2-2 …..7-7
6. Κύδων …………3 ….1-3 ……5-10
7. Αρκάδι …………0 …0-4 …..1-12
8. Ακρωτήρι …….0 ….0-4 ….0-12

Πρωτάθλημα παίδων
Ν. ΟΠΕΡ – ΣΦΠΧ 1-3
Τα σετ: 23-25, 21-25, 25-23, 23-25.
Ν. ΟΠΕΡ (Τσαπάκης): Βουτσάς Γεωρ., Ξυδάκης, Γαλλιάκης Ι., Χάσικος, Βουτσάς Γρ., Θυμιατζής, Λίτινας, Μαραμένος.

ΓΕΙ – ΟΚΑ Αρκάδι 0-3
Τα σετ: 10-25, 17-25, 08-25.
Αρκάδι (Παύλος Χαραλαμπίδης): Ανδρεδάκης, Μπαρκάτσας, Παρασκευόπουλος, Μαμαλάκης, Δραμιτινός, Δρουδάκης, Τζιράκης, Παπαδάκης.

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής
ΓΕΙ – ΟΚΑ Αρκάδι …0-3
Ν. ΟΠΕΡ – ΣΦΠΧ ….1-3
ΟΦΗ – ΓΕΗ ………….0-3

Πρωτάθλημα κορασίδων Α’ (Α’ Όμιλος)
ΟΚΑ Αρκάδι – Ν. ΟΠΕΡ 3-0
Τα σετ: 25-11, 25-23, 25-16.
Αρκάδι (Μανώλης Αντωνάκης): Σταυρουλάκη, Ξεκαλάκη, Γιουλούντα, Χατζηορφανού, Αγγελάκη, Τζάρι, Πλουσή, Χατζηδάκη, Θυμιατζή, Σκαρβέλη, Αραμπατζόγλου, Αγγουριδάκη.
Ν. ΟΠΕΡ (Νίκος Τσαπάκης): Φοβάκη, Βενιανάκη, Τσαμπεκίδου, Βεργίτση, Μπακοπούλου, Παλουτσάι, Ραπτάκη Βογαιτζή, Μαραγκουδάκη, Χατζηκάκου, Ζουλάκη, Σταμέλλου, Παπαδοπετράκη, Ζέφι.

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:
Ακρωτήρι – ΣΦΠΧ …3-1
Άνεμος – Κύδων …….0-3
Αρκάδι – Ν. ΟΠΕΡ …3-0

Η βαθμολογία
Ομάδα ……….Β. .Ν-Η ..Σετ
1. ΣΦΠΧ ………..9 …3-1 ..10-4
2. Κύδων ……….9 …3-0 …9-0
3. Αρκάδι ………6 …2-1 …6-4
4. Ακρωτήρι …..3 …1-1 …4-4
5. Σούδα ………..3 …1-1 …3-3
6. Άνεμος ………3 …1-2 …4-7
7. Ν. ΟΠΕΡ ……0 …0-3 …1-10

Πρωτάθλημα κορασίδων Β’ (Α’ Όμιλος)
Σούδα2 – ΟΚΑ Αρκάδι2 1-3
Τα σετ: 21-25, 25-21, 17-25, 22-25.
Αρκάδι2 (Σταυρουλάκης): Αραμπατζόγλου Π., Αραμπατζόγλου Λ., Μαμαγκάκη, Τουρνάκη, Αγγουριδάκη, Κανδυλάκη, Σταυρουλάκη, Γαλανάκη, Μυλωνά, Μανδακάκη, Κυδωνάκη.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:
Σούδα2 – ΟΚΑ Αρκάδι2 …1-3
Αετός – Ακρωτήρι2 ……….1-3

Η βαθμολογία
Ομάδα ………Β. ..Ν-Η Σετ
1. Ακρωτήρι2 …6 …2-0 …6-1
2. Αετός ………..3 …1-1 ….4-3
3. Αρκάδι2 …….3 …1-1 ….3-4
4. Σούδα2 ……..0 …0-2 …1-6

Πρωτάθλημα παγκορασίδων Α’ (Α’ Όμιλος)
Ακρωτήρι – Αρκάδι 3-1
Τα σετ: 25-15, 25-09, 22-25, 25-19.
Αρκάδι (Μ. Αντωνάκης): Αραμπατζόγλου Π., Αραμπατζόγλου Λ., Αγγουριδάκη, Κονδυλάκη, Σταυρουλάκη, Γαλανάκη, Μυλωνά, Μανδακάκη, Κυδωνάκη, Παπαδάκη, Δηλαβέρη – Κορομηλά, Μελισσουργού.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:
Ακρωτήρι – Αρκάδι …3-1
Σούδα – Άνεμος ……..0-3
ΣΦΠΧ – Κύδων ………3-0

Η βαθμολογία
Ομάδα ………Β. .Ν-Η ..Σετ
1. ΣΦΠΧ ……….6 …2-0 ….6-0
2. Άνεμος ……..5 …2-0 ….6-2
3. Αρκάδι ……..3 …1-1 …..4-3
4. Ακρωτήρι ….3 …1-0 ….3-1
5. Κύδων ………1 …0-2 ….2-6
6. Ν. ΟΠΕΡ ….0 …0-1 …..0-3
7. Σούδα ………0 …0-2 ….0-6

r