Παρουσία αρχών και φορέων της πόλης άνοιξε χτες το απόγευμα η αυλαία των εκδηλώσεων της 6ης Γιορτής Κρητικής Διατροφής στο Δημοτικό Κήπο Ρεθύμνου. Τα εγκαίνια τέλεσε ο μητροπολίτης Ρεθύμνης και Αυλοποτάμου Ευγένιος . Ακολούθησαν χοροί από τον Όμιλο Βρακοφόρων Κρήτης αλλά και συναυλία αφιέρωμα στο μεγάλο κρητικό καλλιτέχνη Γιάννη Μαρκογιαννάκη. Σαράντα πέντε παραγωγοί του νησιού, στην πλειοψηφία τους Ρεθεμνιώτες, συμμετέχουν στη γιορτή παρουσιάζοντας εκλεκτά προϊόντα της κρητικής γης και αντικείμενα λαϊκής τέχνης. Παράλληλα, μαθήματα μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής, παρουσιάσεις, γευσιγνωσίες, μουσική, χοροί, δρώμενα από την Κρήτη και την υπόλοιπη Ελλάδας.
Οι τιμές των εισιτηρίων έχουν ως εξής:
1. Παιδιά έως 6 ετών δωρεάν
2. Παιδιά από 6 έως 12 ετών 2€ για όλες τις μέρες
3. Από 12 ετών και άνω 5€ για τις 5 και 6 Ιουλίου
4. Από 12 ετών και άνω 8€ για τις 2,3 και 4 Ιουλίου
5. Εισιτήριο διαρκείας για όλες τις ημέρες 25€
6. Εισιτήριο οικογενειακό διαρκείας 45 € για 2 ενήλικες και για τα παιδιά τους κάτω των 12 ετών.
Το πρόγραμμα των εκδηλώσεων για τις επόμενες ημέρες της γιορτής έχει ως εξής:
Κυριακή 2 Ιουλίου
19:00 – 23:00 Έκθεση τοπικών προϊόντων
19:00 «Με Νότες και χαμόγελα, δίνω ζωή στα χρώματα»: Θεατρικό παιχνίδι, αφήγηση παραμυθιού, ζωγραφική με πλαστελίνη και άλλες παραμυθένιες φρουτο ιστορίες σε ένα δίωρο πρόγραμμα γεμάτο κέφι και φαντασία. Υπεύθυνοι προγράμματος Θάλια Αλεξάκη – Ρένα Λαδιά (παιδαγωγοί).
20:00: «Γλυκά με κρητικό ελαιόλαδο». Ο διάσημος ζαχαροπλάστης Στέλιος Παρλιάρος δημιουργεί γλυκά με βάση το κρητικό ελαιόλαδο! Αγαπημένα υλικά όπως η σοκολάτα, παντρεύονται ιδανικά με το λάδι για ένα γλυκό, μοναδικό αποτέλεσμα!
21:00 Συναυλία με τον Μπάμπη Στόκα και τη Βίκυ Καρατζόγλου
«Μ’ αγγίζεις και χαμογελάς». Γευσιγνωσία κρητικού αμπελώνα από το Δίκτυο Οινοπαραγωγών Κρήτης «Wines of Crete».
Δευτέρα 3 Ιουλίου
19:00 – 23:00: Έκθεση τοπικών προϊόντων
19:00: «O Γιάννης και το Πεύκο» ένα βιωματικό εργαστήρι οικολογικού περιεχομένου από την ομάδα Hippo Theatre Group. Το ομώνυμο ποίημα του Ζαχαρία Παπαντωνίου αξιοποιείται ως καμβάς στη δημιουργία μιας ιστορίας η οποία «χτίζεται» σιγά-σιγά με τη συνδρομή των παιδιών.
20:00: «Μύθοι και αλήθειες περί ελαιολάδου». Παρουσίαση – Γευσιγνωσία ποιοτικών ελαιολάδων με τον Βασίλη Λεωνίδουβραβευμένο σεφ για το 2017 από τον παγκόσμιο οδηγό ελαιολάδου FLOSOLEI.
21:30 Συναυλία με τον Μιχάλη Τζουγανάκη. Μαζί του εμφανίζεται ο Αλέξανδρος Τζουγανάκης.
«Γευστικές δοκιμές ελαιολάδου» 19:30 & 20:30 με τους Βασίλη Λεωνίδου, Τζανιδάκη Γιώργο, Ξερουδάκη Γιώργο, Μιχάλη Παναγιωτάκη, Ασπασία Σταυρουλάκη.
Δηλώσεις συμμετοχής στην είσοδο.