Φαινόταν λογικό αλλά σε κάθε μεταγραφή, εάν δεν πέσουν οι υπογραφές, δεν ισχύει τίποτα. Η αλήθεια είναι όμως ότι από χθες τα «Ρ.Ν.» σας είχαν προϊδεάσει για την μετακίνηση του Αντώνη Σπανουδάκη, από την Επισκοπή στην Κάλυβο. Αν μη τι άλλο, πρόκειται για μία πολύ ηχηρή κίνηση της Καλύβου που δυναμώνει κι άλλο στην εμπροσθοφυλακή. Ο Αντώνης Σπανουδάκης έρχεται στην ομάδα του χωριού του ίσως στην καλύτερη φάση της ποδοσφαιρικής του καριέρας και υπόσχεται πως το σύνολο του συγκροτήματος που δημιουργείται αυτές τις μέρες θα είναι και πάλι χαλύβδινο απέναντι σε κάθε αντίπαλο.
Η ανακοίνωση ήρθε χθες για να επιβεβαιώσει του λόγου το αληθές και όλα όσα είχαμε αναφέρει στο προηγούμενό μας φύλλο…
«Ο Αθλητικός Όμιλος Καλύβου ανακοινώνει την μεταγραφή του Αντώνη Σπανουδάκη, όπου πέρσι κατέκτησε το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας με την ομάδα της Επισκοπής.
Ο Αντώνης Σπανουδάκης είναι 27 ετών και αγωνίζεται στην επίθεση, τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα τα έκανε στις ακαδημίες του Αστέρα Περάματος, με αρκετές παραστάσεις σε υψηλό επίπεδο, με την Επισκοπή στην Β’ Εθνική, με την Χερσόνησο στην Γ’ Εθνική και με Αστέρα Περάματος, Ασή Γωνιά και Ρεθυμνιακό στην Δ’ Εθνική.
Προηγούμενες ομάδες που έχει αγωνιστεί: Αστέρας Περάματος (Ακαδημίες), Κάλυβος (Α’ Κατηγορία), Ασή Γωνιά (Δ’ Εθνική), Ρεθυμνιακός (Δ’ Εθνική), Ολυμπιακός Χερσονήσου (Δ’ Εθνική), Δόξα Πλατανέ (Α’ Κατηγορία), Επισκοπή (Β’ Εθνική), Επισκοπή (Γ’ Εθνική), Α.Ε.Μ (Α’ Κατηγορία), Επισκοπή (Α’ Κατηγορία).
Τον καλωσορίζουμε στην ομάδα μας και του ευχόμαστε υγεία και πολλές επιτυχίες σε ομαδικό και προσωπικό επίπεδο».
Ο Σπανουδάκης έχει φτιάξει ένα πολύ καλό βιογραφικό με ομάδες που βρίσκονταν σε ανώτερη κατηγορία από τις τοπικές και δη σε ομάδες που δούλεψαν συνετά. Επίσης, σε αντίθεση με άλλες περιπτώσεις, ο θεμιτός ανταγωνισμός με τον Άγγελο Γκιόκα, όχι μόνο τον βοήθησε αλλά είχε και άριστες σχέσεις με τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος.