Την επιμέλεια της έκθεσης έχουν η Γεωργία Νικολάου και ο Κωστής Σχιζάκης και συμμετέχουν οι καλλιτέχνες: Γιώργος Κουνάλης που εκθέτει έργα για τον Ερωτόκριτο, Χριστίνα Φοίτου με μια σύνθεση για το Λαοκόοντα, η Τζένη Μπακαλούμα παρουσιάζει μια εγκατάσταση στο θέμα του Λαβυρίνθου, ενώ η Λαμπρινή Μποβιάτσου ασχολείται με το θέμα του Νάρκισσου. Ο Andrea Carnemolla αποδίδει τον Αχέροντα ποταμό σε μια σύνθεση όπου συμπεριλαμβάνει και τη σειρήνα. Ο Τίτος Πετράκης γνωστός για την εμμονή του στη μέθοδο της κοπιδιαστικής τεχνικής παρουσιάζει στην έκθεση το θέατρο σκιών. Τις εικόνες των ονείρων επιμελείται ο Γιάννης Στεφανάκης, ενώ ο Αντώνης Γιακουμάκης τους εφιάλτες. Η Άρτεμις Ποταμιανού συμμετέχει με δύο έργα από την τελευταία της δουλειά και εκφράζει τα όνειρα ενός καλλιτέχνη. Η Στέλλα Μπολονάκη εκφράζει τη σιωπή και τέλος ο Κωστής Παγωμένος σφραγίζει την έκθεση με τη διαχρονική αφήγηση των μύθων και της ιστορίας του Ηρακλείου.
Έφυγε από τη ζωή ο αρχαιολόγος Μιχάλης Ανδριανάκης
“Έφυγε” σήμερα από τη ζωή, ο γνωστός αρχαιολόγος, επίτιμος έφορος Αρχαιοτήτων, Μιχάλης Ανδριανάκης, σε ηλικία 74 ετών. Ο Μιχάλης Ανδριανάκης νοσηλευόταν με προβλήματα υγείας τις...